تبلیغات
دنبال کننده خبرها - مطالب هفته دوم مرداد 1391
دنبال کننده خبرها
جمعه 13 مرداد 1391

فوتبالیست‌های قمی به تیم ملی نونهالان دعوت شدند

جمعه 13 مرداد 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مسئول کمیته جوانان و استعدادهای هیئت فوتبال استان قم:
فوتبالیست‌های قمی به تیم ملی نونهالان دعوت شدند

خبرگزاری فارس: مسئول کمیته جوانان و استعدادهای هیئت فوتبال استان قم از دعوت ۲ فوتبالیست‌ آینده‌دار قمی به تیم ملی نونهالان کشورمان خبر داد.

خبرگزاری فارس: فوتبالیست‌های قمی به تیم ملی نونهالان دعوت شدند

مهدی رضایی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار کرد: درست است که امروزه ورزش کاملاً علمی شده، اما استفاده از فنون علمی در کنار تجربه پیشکسوتان می‌تواند مسیر روشنی را در راستای موفقیت در میادین و عرصه‌های مختلف ورزشی پیش روی جوانان جامعه قرار دهد.

وی تأکید کرد: در این بین سرمایه‌گذاری بر روی رده‌های سنی پایه وظیفه متوالیان و دستگاه ورزش است و از این به بعد در نظر داریم نگاهی ویژه به استعدادهای نهفته در رده‌‌های سنی پایه فوتبال استان قم داشته باشیم تا فوتبال مسیر پیشرفت خود را ادامه بدهد.

مسئول کمیته جوانان و استعدادهای هیئت فوتبال استان قم با اشاره به برگزاری سومین دوره مسابقات فوتبال رده‌های سنی پایه فوتبال در قم، اظهار کرد: فوتبال قم در سال‌های نه چندان دور در سطح کشور دارای اعتبار خاصی بود و بعد از گذراندن دوران رکود، در حال حاضر با حضور تیم صبا فرصت مناسبی است که بار دیگر در مسیر توسعه فوتبال قم گام‌های مثبتی برداشته شود.

وی با اشاره به نقش موثر صبا در تحول فوتبال قم ابراز کرد: از اینکه صبا از همان آغاز حضور در قم توانست در سه جام مختلف حضوری موفق داشته باشد اعتماد به نفس زیادی بین نوجوانان و جوانان قمی به وجود آمد تا به شوق حضور در تیم‌های رده‌های سنی مختلف صبا تواناییی خود را نشان دهند.

رضایی‌نژاد در ادامه از دعوت ۲ بازیکن نونهال قمی به اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان خبر داد و خاطرنشان کرد: حمید رضا نانکلی و عباس بخشی ۲ بازیکن نونهال مستعد و آینده دار قمی هستند که به اردوی تیم ملی زیر 12 سال دعوت شده‌اند.

وی یادآور شد: بر اساس اعلام برنامه از سوی فدراسیون فوتبال کشورمان، ۲ فوتبالیست آینده‌دار قمی به همراه سایر نفرات دعوت شده از استان‌های مختلف از امروز تا یکشنبه پانزدهم مرداد ماه در اردوی تیم ملی که به میزبانی هیئت فوتبال استان خراسان جنوبی و در شهر بیرجند برگزار می شود، حضور خواهند یافت.
چهارشنبه 11 مرداد 1391

بیش از 107 هزار نفرساعت آموزش مهارتی در همدان ارائه شد

چهارشنبه 11 مرداد 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در قالب نظام آموزش استاد ـ شاگردی
بیش از 107 هزار نفرساعت آموزش مهارتی در همدان ارائه شد

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از ارائه 107 هزار و 421 نفرساعت آموزش مهارتی در قالب نظام استاد ـ شاگردی نوین در استان همدان خبر داد.

خبرگزاری فارس: بیش از 107 هزار نفرساعت آموزش مهارتی در همدان ارائه شد

سیدمهدی باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در رابطه با لزوم احیای نظام استاد و شاگردی اظهار داشت: به منظور افزایش سطح پوشش آموزش‌های مهارتی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در کارگاه‌ها و واحدهای صنعتی از الگوی آموزشی نظام استاد ـ‌ شاگردی نوین استفاده می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری 37 دوره آموزشی با این روش در استان اظهار داشت: این آموزش ها در 35 کارگاه در استان به 228 نفر از متقاضیان ارائه شده است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان با اشاره به شعار "هر کارگاه یک آموزشگاه " و "هر کارخانه یک دانشگاه" افزود: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی این روش آموزش با هدف ارتقای توانمندی‌های حرفه‌ای معطوف به نیازهای بازار کار، هماهنگ کردن آموزش‌های مهارتی و روزآمد کردن استانداردهای آموزشی با تحولات فنی بازار کار به منظور بسترسازی تحقق این شعار اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: از دیگر اهداف اجرای این روش آموزش استمرار و تثبیت مشاغل موجود و مورد نیاز جامعه بویژه مشاغل سنتی و صنایع دستی با استفاده از ظرفیت بخش‌های غیردولتی و کسب تجربه و آشنایی با محیط کسب و کار واقعی و آماده‌سازی شاگردان برای اشتغال و کارآفرینی است.

باقری با اشاره به رواج این شیوه در بسیاری کشورها از جمله آلمان، ترکیه، بنگلادش، ایتالیا و استرالیا، تصریح کرد: نوسازی ساختار نیروی انسانی و همچنین انتقال و ارتقای داشته‌های علمی و تجربی به اقشار جوان جمعه در بستری مناسب برای ورود به بازار کشور از مزایای این طرح خواهد بود.

وی در خصوص شیوه اجرای نظام استاد ـ شاگردی در کارگاه‌ها عنوان کرد: در ارائه آموزش با روش استاد-شاگردی نوین شاگرد برای کسب مهارت‌های لازم شغلی در واحد پذیرنده که می‌تواند بنگاه اقتصادی، نهادها و شرکت‌های خصوصی مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای کشور باشد، زیر نظر استادکار شایستگی‌های مربوط به شغل را بر اساس استانداردهای شغلی و آموزشی و طی یک فرآیند زمانی تعریف شده فرا می‌گیرد و در پایان دوره نیز می‌توانند در آزمون های هماهنگ و یا ادواری فنی و حرفه‌ای شرکت کند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای همدان خاطرنشان کرد: در سه ماهه دوم نیز دوره‌های آموزشی تعمیرکار اتومبیل‌های سواری بنزینی درجه 2، صافکاری قطعات بدنه اتومبیل، تعمیرکار خودروهای سبک، تون آپ (تنظیم موتور پراید)، قالی‌باف درجه2، بچه‌گانه و دخترانه‌دوز، چادر دوز(سفری) در کارگاه‌های استاد ـ شاگردی سطح استان ویژه برادران و خواهران در حال برگزاری است.