دنبال کننده خبرها
شنبه 19 آذر 1390

تشکیل جلسه فوری کاهش آلودگی هوا امروز در تهران

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

تشکیل جلسه فوری کاهش آلودگی هوا امروز در تهران

خبرگزاری فارس: امروز کمیته کاهش آلودگی هوای تهران به صورت فوری تشکیل جلسه داد.

خبرگزاری فارس: تشکیل جلسه فوری کاهش آلودگی هوا امروز در تهران

به گزارش خبرنگار جامعه فارس امروز کمیته کاهش آلودگی هوای تهران به صورت فوری تشکیل جلسه داد.
 
به دنبال آلودگی هوا این جلسه صبح امروز در استانداری تهران با حضور نمایندگان سازمان‌های مختلف در حال برگزاری است. 
 
پیش از این نیز سازمان هواشناسی نسبت به تشدید آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور از جمله تهران هشدار داده بود.
انتهای‌پیام/




شنبه 19 آذر 1390

افت هوشیاری علامت صدمه به جمجمه در حوادث است

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون آموزشی اورژانس تهران در گفت‌وگو با فارس:
افت هوشیاری علامت صدمه به جمجمه در حوادث است

خبرگزاری فارس: معاون آموزشی اورژانس تهران گفت: افت هوشیاری، ناهماهنگی مردمک‌ها، کبودی اطراف چشم و پشت گوش از علایم آسیب به سر و جمجمه در حوادث است.

خبرگزاری فارس: افت هوشیاری علامت صدمه به جمجمه در حوادث است

نادر حقی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با تشریح علائم بالینی ناشی از صدمه به سر اظهار داشت: این علائم شامل افت هوشیاری، اختلال در حس یا حرکت و پاسخ بی هدف به محرک دردناک را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به نشانه‌های واضح صدمه به سر یا جمجمه از جمله درد، تورم یا حساسیت در لمس محل صدمه گفت: کبودی اطراف چشم‌ها، کبودی پشت گوش نیز از دیگر علائم صدمه به سر است.

حقی بیان داشت: نشت خون یا مایع شفاف (مایع مغزی - نخاعی) از گوش یا بینی و همچنین نابرابر بودن اندازه مردمک‌ها همراه با افت هوشیاری و در نهایت تشنج احتمالی و افزایش فشار خون و کاهش تعداد نبض به همراه تهوع و استفراغ می‌تواند از دیگر علائم صدمه روی سر باشد.
 
معاون آموزشی اورژانس تهران در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی برای این مصدومان می‌توان انجام داد، افزود: در صورت کاهش هوشیاری، آسیب‌های متعدد، خونریزی شدید، تشنج یا شوک به آسیب ستون فقرات، بلافاصله باید با مرکز اورژانس (115) تماس گرفته شود.

وی ادامه داد: چنانچه مصدوم تنفس و ضربان قلب ندارد و فردی قادر به انجام عملیات احیاء قلبی و ریوی است باید هر چه سریعتر آن را شروع کند.

حقی اظهار داشت: چنانچه مصدوم تنفس خوبی دارد و آسیب ستون فقرات (مخصوصاً ستون فقرات گردنی) برای وی مطرح نیست، او را به پشت بخوابانید، به طوری که سر و شانه‌های وی بالاتر قرار گیرد و چنانچه خونریزی از گوش مشاهده می‌شود و آسیب ستون فقرات برای وی مطرح نیست مصدوم را به طرف همان گوش خم کنید و در نهایت چنانچه ناحیه ای از استخوان جمجمه دچار شکستگی شده باشد یک پانسمان "شل" در اطراف آن قرار دهید.

وی با اشاره به اینکه برای انتقال بیمار به بیمارستان حتماً از برانکارد استفاده شود، گفت: فقدان علائم ذکر شده بلافاصله بعد از وارد شدن ضربه به سر، به معنی "عدم ایجاد اختلال" نیست چرا که علائم یاد شده می‌توانند تا مدتی بعد ایجاد شوند.
انتهای پیام/




شنبه 19 آذر 1390

سازمان ملل زیر سایه سیاست‌‌های نظام سلطه

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

به بهانه سالروز معرفی عراق به عنوان تجاوزگر جنگی/
سازمان ملل زیر سایه سیاست‌‌های نظام سلطه

خبرگزاری فارس: اگر سازمان ملل متحد، شورای امنیت و مجامع حقوق بشر فریاد مظلومانه­ی قربانیان کاربرد سلاحهای شیمیایی به دست عراق را جدی می­گرفتند و متاثر از سیاست­های قدرت­های جهانی از رژیم عراق، حمایت­های ضمنی و غیر مستقیم نمی­کردند و می­توانستند از گسترش کاربرد عوامل شیمیائی نه تنها در جبهه­های جنگ، بلکه در شهرها و روستاها جلوگیری یا دست کم آن را محدود کنند.

خبرگزاری فارس: سازمان ملل زیر سایه سیاست‌‌های نظام سلطه

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، پایگاه خبری - تحلیلی رویداد در سالروز معرفی عراق به عنوان تجاوزکار جنگی علیه ایران اسلامی نوشت:‌

اصول حقوق جنگ یا حقوق بشر دوستانه­ی بین المللی درعصری شکل گرفت که جنگ وتوسل به زور در روابط میان دولت­ها ،مشروع و قانونی و اجتناب ناپذیر تلقی می شد! اصطلاح حقوق بین­الملل بشردوستانه، اصطلاحی نسبتا تازه است که در پرتو توسعه­ی مقررات حقوق بشردر سالهای پس از جنگ جهانی دوم رواج یافته است و سابقه­ی آن به اواسط قرن 19 باز می گردد.

این حقوق به حقوق حاکم برنیروهای مسلح و رفتار با افراد در جریان درگیری مسلحانه اشاره دارد. حقوقی که بیشتر به ملاحظات انسانی وکاهش آلام افراد در زمان نزاع مسلحانه توجه داشته و برخی از حقوق­دانان بین المللی، حقوق بین­الملل بشر دوستانه را بخش جدید جنگ می­داند. از جمله این حقوق :
- اجازه­ی ترک غیرنظامیان حاضر در منطقه دشمن
- عدم نقل وانتقال اجباری و هدف قرار نگرفتن
- ممنوعیت اعدام انفرادی و دسته جمعی
- منع استفاده از سلاحهای شیمیائی
- حمایت از زنان و کودکان و ... می باشد.

از خلال همه­ی این قوانین، نه تنها رژیم عراق به بسیاری از قواعد و مقررات حقوق جنگ پشت کرد، بلکه بدیهی­ترین اصول و مقررات حقوق انسانی را نقض کرد و حقوق بشردوستانه که شامل برخی از رسوم و قواعد عرفی بشردوستانه است، نقض کرده بود. بی­گمان چنانچه سازمان ملل متحد، شورای امنیت و مجامع حقوق بشر فریاد مظلومانه­ی قربانیان کاربرد سلاحهای شیمیایی به دست عراق را جدی می­گرفتند و متاثر از سیاست­های قدرت­های جهانی از رژیم عراق، حمایت­های ضمنی و غیر مستقیم نمی­کردند و می­توانستند از گسترش کاربرد عوامل شیمیائی نه تنها در جبهه­های جنگ، بلکه در شهرها و روستاها، علیه مردم بی­دفاع شهر حلبچه و ... جلوگیری یا دست کم آن را محدود کنند.

*رفتار عراق با نظامیان و اسیران جنگی

1- حکم اعدام پاسداران و اعدام نظامیان هنگام دستگیری : رژیم عراق نه تنها برنیروهای مسلح خود نظارتی نداشت بلکه رعایت کنوانسیون­های بین المللی را درزمره­ی مقررات اداری میان دولتها می­دانست. اسنادی که از ستادهای فرماندهی عراق به دست نیروهای ایرانی افتاده است، نشان می­دهد افسران عالی رتبه­ی عراقی موظف شده بودند تا پاسداران اسیر را اعدام کنند.

2- قتل عام مجروحان : بی­گمان رفتار ضدانسانی با مجروحان ایرانی از فجیع­ترین اعمالی بود که توسط ارتش عراق انجام شد . در حالی که براساس قوانین انسان دوستانه­ی بین الملل باید با مجروحان با احترام رفتار شود، مشاهدات عینی اسیران آزاد شده­ی ایرانی نشان می دهد ارتشیان عراق با شقاوت تمام مجروحان را درصحنه­ی نبرد قتل عام می­کردند.

3- شکنجه­ی رزمندگان هنگام دستگیری

4- رفتار با اسیران در اردوگاه­ها : با وجود مقررات کنوانسیون 1949 ژنو مبنی بر رفتار انسانی با اسرای جنگی، اسیران مظلوم ایرانی به بهانه­های واهی در اردوگاه­ها به شهادت می­رسیدند و به بدترین شکل شکنجه می­شدند.

5- ناپدید شدن اسیران

6- اردوگاه­های مخفی اسیران درعراق : در یکی از گزارش­های بدون تاریخ کمیسیون درباره­ی اسیران و مفقودشدگان ایرانی آمده است : عراق چندین اردوگاه برای نگهداری از اسیران داشت که این اردوگاه­ها از نظر صلیب سرخ جهانی مخفی نگه داشته می­شد. بیشترین اسیران را برادران سپاه و بسیج تشکیل می­دادند. در توجیه مخفی بودن یکی از این اردوگاه­ها در چند صد متری اردوگاه موصل! عراقیان به دروغ گفته بودند افراد این اردوگاه­های مخفی به امراض واگیر پوستی مبتلا می­باشند.

برخی از اردوگاه­های مخفی اسرای ایرانی عبارتند بودند از :
الف ) زندان ابوغریب : در این زندان که در نزدیکی بغداد است بیش از 50 تن از افسران نیروی هوایی، ژاندارمری و تعداد کمی از نیروی دریایی به سر می­بردند که از سرنوشت آنها هیچ اطلاعی دردست نبود.
ب) زندان الرشید : زندانی امنیتی در بغداد که مرکز نگهداری زندانیان نظامی و سیاسی رژیم بعث عراق و همچنین اسیران ایرانی بود که در بازجویی از خود مقاومت نشان می­دادند یا اینکه از مقامات ارتشی و افراد رده بالای سیاسی و سپاهی بودند.
پ)اردوگاه ناصری: در وزارت دفاع بغداد .
گفتنی است در یکی از این اردوگاه­های مخفی،200 نفر از خواهران که از نقاط مختلف برای کمک به جبهه می­رفتند در همین زندان­ها اسیر شده بودند.

1-انتقال اجباری غیرنظامیان به داخل خاک عراق : رژیم عراق باوجود عضویت کنوانسیون­های چهارگانه سال 1949 ژنو ودو پروتکل الحاقی به آن، بدون توجه به حقوق بین­الملل بشردوستانه به ویژه در مورد غیرنظامیان مانند انتقال اجباری ساکنان مناطق اشغالی که بعد از گذشت چندین سال از جنگ هنوز از سرنوشت تعداد زیادی از این افراد اطلاع دقیقی در دست نیست ، حدود 3 هزار نفر از اسرا را اجبارا به آموزش نظامی و خدمت در ارتش با نام سپاه سوم ارتش عراق که مقر آنان پس از آزادی خرمشهر در آنجا بود و ... همگی به برنامه­ی سراسری و طراحی شده­ی ارتش عراق اشاره دارد و حاکی از نقض تعهدات بین الملل است.

2- اعدام انفرادی و دسته جمعی غیر نظامیان در مناطق اشغال شده و عدم رعایت آن درمورد غیر نظامیان ایرانی و اعدام آنها بدست فرماندهان و نظامیان عراقی آیا مفهومی جز نقض شدید قوانین بین­الملل بشردوستانه را دارد ؟

3- اسیر کردن غیرنظامیان و نگهداری آنان دراردوگاه­های اسیران جنگ تا زمان پس از آتش بس وآزادی سراسری اسیران ، همچنین عدم گردآوری خانواده­هایی پراکنده و گاه اسیر کردن مردان و رهاکردن زنان در میدان مین، و به اسارت گرفتن کارکنان هلال احمر و ... همگی نقض صریح این حقوق انسانی می­باشد.

4- رفتار عراق با اهداف غیر نظامی، مکان­ها و اموال خصوصی و عمومی: به­گونه­ای که رزمندگان اسلام پس از پاک­سازی مناطق از وجود نظامیان عراق هیچ گونه اثری از 1300 روستای خوزستان ندیدند و از شهرهایی مانند آبادان، خرمشهر و ... سایه­ای بیش باقی نمانده بود.

5- حملات گسترده­ی هوایی و موشکی و توپخانه­ای به مناطق مسکونی و مردان غیرنظامی که بعد از فشار افکار عمومی جهان و نامه­ی دبیرکل سازمان ملل، صدام در مراسم اعطایی نشان به خلبانان عراقی در مورد متوقف کردن حمله­های متقابل به شهرها می­گوید : اینها مسائل اداری است که شما نباید گوش دهید و یا به آن کاری داشته باشید.

6- حمله به آثار و اموال فرهنگی: از جمله شهر دزفول که از نظر کثرت آثار تاریخی و بقاع و آرامگاه­های اسلامی در ایران کم نظیر و همچون گوهری تابناک است.
 
همچنین شهر تاریخی شوشتر و... . هیئت اعزامی یونسکو با مشاهده­ی همه­ی این شواهد وخسارات، لازم دانست در مورد توانایی­های اجرایی کمیسیون (یونسکو) بحث و بررسی جدی­تری صورت گیرد.

۱- بررسی نظری مسئله : علی رغم به تصویب رسیدن معاهدات فراوان وبرگزاری کنفرانسها، کشورها پس از جنگ جهانی دوم بارها این پروتکل را نقض کرده­اند از جمله: ارتش آمریکا علیه مردم کره، انگلیس علیه مردم مالایا، ارتش شوروی سابق که به­طور گسترده از عوامل تاول­زا و اعصاب، موسوم به باران زرد، علیه مردم افغانستان استفاده کرد. همچنین عملکرد وحشیانه­ی آمریکا علیه مردم ویتنام در سطحی گسترده و پرحجم. در حال حاضر ایالات متحده جدیدترین و خطرناک­ترین روش تولید و کاربرد اینگونه سلاحها را دراختیار دارد.

2- قرائن و نمونه­های عینی از حملات شیمیائی: ناکامی ارتش عراق در تامین اهداف رژیم حاکم بر این کشور، فرماندهان این ارتش را برآن داشت تا پس از مشورت با کارشناسان عالی­رتبه دولت­های استکباری بویژه کارشناسان شیمیائی شوروی سابق به استفاده از سلاح­های شیمیایی در کنار دیگر سلاح­های مرگبار خود توجه کنند.

3- گزارش مستند و تکان­دهنده از بمباران سردشت: این شهر نه تنها در جریان بحران­آفرینی گروه­های ضد انقلاب در سالهای اولیه­ی پس از پیروزی، همواره مورد ستم و تحت فشار نظامی بوده، بمباران شیمیایی این شهر و گلوله باران مکرر آن توسط ارتش عراق، فجایع بسیاری را به بارآورد.

4- اعتراف عراق به کاربرد سلاح­های شیمیایی در جنگ با ایران: مقامات عراقی که از پشتیبانی ابر قدرتها، کشورهای اروپایی و عرب بویژه حاشیه­نشین­های خلیج فارس برخورداربودند، از تهدید برای بکارگیری سلاحهای شیمیائی و حتی اقراردر بکاربردن آن واهمه­ای نداشتند. جالب آن­که سفیر عراق در آمریکا، ضمن رد استفاده از سلاحهای شیمیایی، امکان استفاده از آنها را نیز مردود دانست. این درحالی بودکه سرفرماندهی ارتش عراق اعلام کرد:" ما به سلاح­های مدرنی مجهز شده­ایم که در عملیات های پیشین به دلایل انسان­دوستانه از آنها استفاده نکردیم .... اگر شما دستور رژیم (امام ) خمینی را اجرا کنید ... مرگ حتمی در انتظارتان خواهد بود." عراق در سال 67 ضمن اعتراف به استفاده از سلاح­های شیمیایی، کشورهای اروپایی را که از بغداد انتقاد کرده بودند، سرزنش و اظهارکرد که کشورهای اروپایی خود، سلاح­های شیمیایی را در اختیار "جهان سوم" قرار می دهند.

5- سازمان ملل وکاربرد سلاح­های شیمیائی علیه ایران: موضع شورای امنیت بعداز دریافت گزارش­های ایران مبنی بر استعمال این سلاح­ها، بطور معمول چنین بود که واکنش مناسبی در برابر نقض آشکار مقررات نشان نداده و راه را برای تکرار جنایات باز گذاشته است. به­علاوه از کشور بکارگیرنده­ی سلاح­ها (عراق) نام نبرده و موضع را با کل مسئله­ی جنگ مرتبط کرده است.
اهمیت نقش کشورهایی چون آلمان، شوروی، آمریکا، انگلیس و فرانسه و نیز کشورهای خلیج فارس، حاشیه­ی امنی برای دیگر کشورهای کمک کننده به عراق درطول جنگ تحمیلی ساخته است. از این گروه کشورها به موراد زیر اشاره می­شود.
برزیل: تولید سلاح­های اتمی
شیلی: صدور بمب خوشه­ای
پرتغال: صدور بیش از 252 تن کیک زرد به عراق
ایتالیا: مسئول آموزش دانشمندان عراقی شاغل در پروژه­ی سلاح اتمی عراق
اسپانیا: ساخت فیوزهای مخصوص بمب خوشه­ای شیمیائی
چین: فروش هزاران اسلحه و تانک ارزان قیمت به عراق
بلژیک: ساخت 17 پایگاه هوایی و 800 پناهگاه

۱- نقض مقررات پروتکل نخست 1997: پروتکل الحاقی نخست قواعدی را درباره­ی رزمندگان مقرر کرده که بر مبنای آن حقوق دولت­های درگیر، محدود می­گردد. اما تاریخ جنگ نشان می­دهد تا نیمه­ی دوم قرن نوزدهم، این توازن تحت سیطره­ی حقوق بین­المللی عرفی قرار داشت اما پس از آن، وارد عرصه­ی حقوق قراردادی شد که در آن متخاصمان حق ندارند هر وسیله ای را برای مغلوب کردن دشمن بکار برند.

2- حمله به تاسیسات غیر نظامی: براساس بند نخست قطعنامه­ی 457 کنفرانس آژانس انرژی اتمی، تمامی حملات مسلحانه علیه تاسیسات هسته­ای ، باید صریحا ممنوع شوند. اما رژیم عراق نیز مانند اسرائیل این قوانین را با چندین بار حمله علیه نیروگاه اتمی بوشهر نقض کرد. از دیگراقدامات غیر قانونی عراق، حمله­ی هواپیماهای جنگی به تاسیسات آب و برق شهرها بود که بی ­گمان با هدف ایجاد نارضایتی و شورش مردم علیه نظام صورت گرفته است.

3- توسل به حملات کورکورانه
 
4- آلوده کردن محیط زیست
 
5- حمله­ی عراق به خطوط کشتی رانی بین المللی: از آغازجنگ تا پایان آن رژیم عراق بیش از 300 فروند کشتی را در آب­های خلیج فارس هدف حمله­ی هوایی قرار داد. از این تعداد 182 فروند نفتکش و بقیه کشتی­های تجاری بودند. در این حملات 400 نفر کشته و 500 نفر زخمی شدند. رژیم عراق که در همان آغاز جنگ، دچار فروپاشی نیروی دریایی خود شده بود، بندرهای ایران را محاصره کرد اما طبعا به دلیل نداشتن ناوگان دریایی، توان کنترل بنادر و کشتی­های ایرانی را نداشت. لذا با حمله­ی هوایی به نفتکش­ها و کشتی­ها، یکی از بدیهی­ترین حقوق بین­المللی در جنگ را نقض کرد.

6- تهدید خطوط هوایی و حمله به هواپیماهای مسافربری: عراق با تهدید خطوط هوایی، سبب کشته یا زخمی شدن افراد بی گناه و واردآمدن خسارت به دولت­های بی طرف شده است. تهدید عراق به نداشتن مسئولیت در قبال " امنیت پروازهای بین المللی" یک تهدید صرف نبود. از جمله نقض مقررات توسط عراق در این زمینه می­توان به حمله به هواپیماهای غیرنظامی، دزدی هوایی و تهدید هواپیماهای مسافربری و تجاری اشاره کرد.

*نتیجه گیری
در مطالبی که شرح آن گذشت، نحوه­ی رفتار رژیم عراق و اهداف غیر نظامی با توجه به حقوق بین­الملل بشر دوستانه بررسی شد. افزایش برد توپ­ها، موشک­ها و هواپیماهای نظامی و گسترش تولید سلاح­های کشتارجمعی، جامعه­ی بین­المللی را به توسعه­ی اعمال حقوق بین­الملل به نفع غیرنظامیان واداشت. در واقع تحول از حقوق جنگ به حقوق بشردوستانه، صرفا تغییر در عنوان نیست.

فلسفه­ی وجودی این حقوق آن است که کاربرد زوراز جانب مقامات را به اهداف سیاسی مورد نظرشان محدود کند. با این وجود شاهدیم طی جنگ ایران و عراق، عمیق­ترین تعارض در لفظ و عمل از جانب کشورهای ثالث به نفع عراق شکل می­گیرد. حتی سازمان ملل نیز در این امر بی­طرف نبود. شورای امنیت به رغم آن­که می­توانست بر اساس فصل هفتم منشور، با دولت متخلف عراق برخورد کند­،اجرای قانون را فدای منافع اعضای صاحب نفع کرد.
 
بر کسی پوشیده نیست که دولت­های قدرتمند بویژه آنان­که از حق وتو برخوردار بودند، اجازه­ی چنین برخوردی را با رژیم عراق ندادند. اعتراف صدام ادعای مزبور را کاملا تایید می­کند " ما را موذیانه تشویق و تهییج کردند تا با ایران بجنگیم ." اظهارات صدام و مواضع کشورهای غربی در جنگ ایران و عراق از هماهنگی کامل بین رژیم عراق و کشورهای غربی حکایت داشت. این­که ارتش عراق حقوق بشردوستانه را بطور وسیع و گسترده­ای نقض کرد و نه شورای امنیت و نه دیگر کشورها در برابر این جنایات واکنشی نشان ندادند، بی­گمان پوچ و تهی بودن این قوانین در برابر همه­ی ملت­ها را نشان می­دهد.

همچنین باتوجه به طمع­ورزی­های اشباع­ناپذیر تجاوزگران و غاصبان در تمامی کشورهای اسلامی ومنطقه­ی خاورمیانه همچون عراق، فلسطین و افغانستان، دولت­های عربی چون بحرین، مصر و یمن می­بایست در صدد محکوم سازی ناکارآمدی این قوانین، نمایشی و فرمایشی بودن آن و حقارت و سکوت حاصل از این شرایط اقدام کنند و با پرهیز از تفرقه و سرخم کردن در برابر هژمونی قدرت­های بزرگ، شجاعانه عزت خویش را اعاده کنند.
انتهای پیام/ 













شنبه 19 آذر 1390

تجمع بیش از ۵۰۰ خبرنگار و عکاس داخل و خارج از سانتیاگو برنابئو

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

فرانسه و چین بیشترین پوشش را به ال‌کلاسکیودربی می‌دهند
تجمع بیش از ۵۰۰ خبرنگار و عکاس داخل و خارج از سانتیاگو برنابئو

خبرگزاری فارس: بیش از ۵۰۰ خبرنگار و عکاس از خبرگزاری ها و شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی سراسر جهان برای یکی از رویداد‌های مهم ورزشی جهان در قلب مادرید گرد هم آمده‌اند.

خبرگزاری فارس: تجمع بیش از ۵۰۰ خبرنگار و عکاس داخل و خارج از سانتیاگو برنابئو

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از مارکا اسپانیا، جدال حساس دو تیم رئال مادرید و بارسلونا به وقت تهران بامداد یکشنبه (۰۰:۳۰) در سانتیاگوبرنابئو برگزار می‌شود.
خبرگزاری‌های بین‌المللی در جهان از کشورهای عربی، جنوب شرق آسیا، آمریکای جنوبی، اروپا و آفریقا از هفته‌ها پیش برای حضور در محوطه خبری این جدال پربیننده و درآمدزا ثبت نام و هزینه کرده‌اند.

در این میان دو کشور فرانسه و چین بیشترین حضور و پوشش خبری و تصویری را داشته و میزان خرید حق پخش تلویزیونی و رادیویی از سوی چین به حدی بوده که باشگاه رئال مادرید به این کشور اجازه فروش با تاخیر حق پخش بازی را به کشورهای عربی داده است.
برخی از خبرگزاری‌های بین المللی در جهان با رئال مادرید و بارسلونا قرارداد چند ساله بسته و اتاق شیشه‌ای آن‌ها در استادیوم‌ این دو باشگاه همیشه محفوظ است.
امکانات فوق پیشرفته برنابئو برای خبرنگاران آسیایی تا حدودی آزاردهنده گزارش شده و وسائل قدیمی عده‌ای از عکاسان و خبرنگاران آفریقایی و آسیایی برایشان دردسرساز شده است.

تجمع زیاد خبرنگاران و عکاسانی که از قبل برای دریافت مجوز ورود به برنابئو اقدام نکرده‌اند مشکلات زیادی را برای مقامات باشگاه رئال مادرید ایجاد کرده و این باشگاه به احترام خبرگزاری‌هایی که از قبل هماهنگی‌های لازم را داشته‌اند هرگز به این جمعیت مجتمع در خارج از استادیوم اجازه ورود نخواهد داد.
باشگاه رئال مادرید تنها در سه روز گذشته و فقط از محل فروش محصولات ورزشی آدیداس در فروشگاه مرکزی برنابئو ۶۰۰ هزار یورو سود خالص داشته است.
مجله فرانس فوتبال که به گواه بسیاری از کارشناسان فوتبال خارجی در کشورمان از منابع مهم خبری محسوب می‌شود، ۶ صفحه خود را به این رقابت بزرگ اختصاص داده و قرار بر این شده که ویژه نامه‌ای پس از این بازی تنها با نام ال‌کلاسیکودربی منتشر کند، به همین جهت تنها همین مجله فوتبال فرانسوی یک تیم ۱۵ نفره خبری به برنابئو ارسال کرده است.
یک خبرگزاری فعال ژاپنی به روزنامه مارکا گفته که تنها از فروش عکس‌های اختصاصی عکاسانش از ال‌کلاسیکودربی به سایر رسانه‌ها به خصوص خبرگزاری‌های عرب زبان، هزینه سفر به اسپانیا را جبران می‌کنند.
انتهای پیام/آ




شنبه 19 آذر 1390

فرگوسن: مصدومیت ویدیچ برای منچستر بسیار ناگوار است

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

تشدید مشکلات مربی شیاطین سرخ
فرگوسن: مصدومیت ویدیچ برای منچستر بسیار ناگوار است

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال منچستریونایتد از مصدومیت سنگین مدافع کروات خود ابراز تاسف کرد.

خبرگزاری فارس: فرگوسن: مصدومیت ویدیچ برای منچستر بسیار ناگوار است

به گزارش  خبرگزاری فارس و به نقل از روزنامه سان، در شرایطی که باشگاه منچستریونایتد اعلام کرد به علت پارگی لیگامنت زانوی راست در بازی منجر به باخت ۲ بر یک از بازل سوئیس در لیگ قهرمانان اروپا، نمانیا ویدیچ تا پایان فصل بخت حضور در جمع شیاطین سرخ را از دست داده، سرآلکس فرگوسن گفت: متاسفانه در این شرایط بدترین خبری که می‌توانست برای منچستر باشد، همین مصدومیت ویدیچ برای تمام فصل است، این خبر برای من بسیار ناگوار است.
 
وی ادامه داد: پس از بازی با حریف سوئیسی، ویدیچ زیر نظر پزشکان خبره معاینه شد، متاسفانه مصدومیت او بسیار سنگین است.
مربی اسکاتلندی شیاطین سرخ چهارشنبه شب گذشته با قبول باخت ۲ بر یک تیمش مقابل حریف سوئیسی از ادامه راه در لیگ قهرمانان اروپا بازماند. مصدومیت ویدیچ نیز غم و اندوه وی را افزایش داد.
انتهای پیام/آ




شنبه 19 آذر 1390

استانداری از شکایت درباره حریم صرفنظر کرد/ درآمد ۸ میلیاردی از حریم شهر

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیر کل حریم شهر تهران در گفت‌وگو با فارس:
استانداری از شکایت درباره حریم صرفنظر کرد/ درآمد ۸ میلیاردی از حریم شهر

خبرگزاری فارس: مدیر کل حریم شهر تهران با بیان اینکه استانداری از شکایت خود درباره حریم صرفنظر کرده است، گفت: اسناد و مدارک خود را درباره درآمد حریم ارائه کردیم.

خبرگزاری فارس: استانداری از شکایت درباره حریم صرفنظر کرد/ درآمد ۸ میلیاردی از حریم شهر

صباح الدین متقی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره شکایت استانداری از شهرداری درخصوص حریم گفت: از شکایت صرفنظر کرده‌اند.

مدیر کل حریم شهر تهران ادامه داد: اسناد و مدارک را ارائه کردیم و مباحثی مطرح شد که به نتیجه‌های خوبی رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات لازم را درباره حریم در اختیار مسئولان قرار خواهیم داد، گفت: همه چیز شفاف است و می توانند آن را روئیت کنند.

مدیر کل حریم شهر تهران با بیان اینکه آمادگی داریم در مورد موضوعات مطرح شده گزارش ارائه کنیم، بیان کرد: تمام اسناد و مدارک درآمدهای حریم موجود است.

متقی با تأکید بر این موضوع که درآمد حریم هر سال کمتر از ۸ میلیارد تومان است، گفت: این در حالی است که هزینه‌های صرف شده بیش از ۲ برابر است.
انتهای پیام/




شنبه 19 آذر 1390

آماده‌باش کامل در شهرستان لامرد/ زلزله زیر سه ریشتر

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با فارس خبر داد؛
آماده‌باش کامل در شهرستان لامرد/ زلزله زیر سه ریشتر

خبرگزاری فارس: معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: زلزله‌هایی که امروز لامرد را لرزاند زیر سه ریشتر بوده که هیچ گونه خسارتی بر جای نگذاشته است، تمامی‌‌ دستگاه‌های شهرستان لامرد تا بعدازظهر آماده‌باش کامل هستند.

خبرگزاری فارس: آماده‌باش کامل در شهرستان لامرد/ زلزله زیر سه ریشتر

اکبر‌پور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی فارس؛ ضمن اینکه مردم لامرد در استان فارس شب گذشته را در چادر‌ها گذراندند اظهار داشت: زلزله‌های امروز کمتر از سه ریشتر بوده و هیچ گونه تلفات جانی و خسارتی بر جا نگذاشته است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های امدادی، درمانی، بخشداری و فرمانداری این منطقه آماده‌باش کامل هستند بیان داشت: این آماده‌باش تا بعدازظهر امروز به صورت مانور ادامه دارد.
انتهای پیام/




شنبه 19 آذر 1390

افغان‌ها خواستار وحدت، پیگیری حادثه از سوی دولت و محاکمه عاملان آن شدند

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در بیانه پایانی همایش بزرگ "شهدای عاشورای کابل":
افغان‌ها خواستار وحدت، پیگیری حادثه از سوی دولت و محاکمه عاملان آن شدند

خبرگزاری فارس: هزاران نفر از شهروندان افغان دیروز با حضور در مراسم سومین روز درگذشت شهدای عاشورا با تأکید بر وحدت، از دولت این کشور خواستند تا این ماجرا را پیگیری و عاملان این حادثه تروریستی را محاکمه کنند.

خبرگزاری فارس: افغان‌ها خواستار وحدت، پیگیری حادثه از سوی دولت و محاکمه عاملان آن شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، شهروندان افغانستان روز گذشته با حضور گسترده خود در همایش  گرامیداشت شهدای عاشورای کابل که با حضور مقامات دولتی در "حسینه خاتم النبیین" (ص) این شهر برگزار شد، بر ضرورت گسترش وحدت ملی در افغانستان تأکید کردند.

آنان از دولت افغانستان و سازمان ملل متحد خواستند تا این حادثه را پیگیری کنند و عاملان آن را که در خاک پاکستان زندگی می‌کنند را به دست قانون بسپارند.

در پایان این حاضران با شعار الله اکبر به قطع‏نامه شش ماده‏ای مهر تأیید زدند و در هنگام قرائت هر بند از این قطع‌نامه تکبیر حاضران در مراسم فضای حسینه خاتم النبیین را معنوی‌تر می‌کرد.

متن این قطعنامه به شرح زیر است:

1. گردهمایی بزرگ ملی کابل ضمن تأکید بر وحدت ملی افغانستان بر این باور است که حادثه غم انگیز عاشورای خونین کابل، مزارشریف و قندهار که منجر به شهادت و زخمی شدن ده‌ها تن از غیر نظامیان عزادار اعم از زن، مرد، کوچک و بزرگ شد، توطئه دشمنان اسلام و کشور عزیزمان افغانستان بود و هیچ ربطی به پیروان مذاهب اسلام و اقوام برادر گونه افغانستان نداشته و نخواهد داشت.
 
2. ضمن این که این حادثه ناجوانمردانه، ضد اسلامی و ضد انسانی را به شدت محکوم می‌کنیم، از ملت عزیز افغانستان می‌خواهیم در برابر دشمنان وطن هوشیار بوده و یک پارچگی خود را حفظ کنند. 
 
 3. از حکومت جمهوری اسلامی افغانستان می‏خواهیم که همه جوانب این ماجرای فاجعه بار را بررسی کند و عاملان اصلی آن را شناسایی و  محاکمه نماید.
  
4. از آنجا که مسئولیت این فاجعه را "لشکر جنگوی" بر عهده گرقته است، به همین دلیل این مسأله ایجاب می‌کند که دولت جمهوری اسلامی افغانستان با دولت پاکستان تماس گرفته و  در چارچوب قوانین بین المللی قضیه را پیگیری کند. 
 
 5. از سازمان ملل متحد تقاضا داریم که عامل این حادثه که همان لشکر جنگوی است را از طرف دادگاه بین‌المللی مورد تعقیب قضایی قرار دهد و به پاکستان فشار وارد کند تا گروه‌های تروریستی را منحل و سران آن را به دست قانون بسپارد، این اقدامی بر علیه امنیت ملی افغانستان بود و در امنیت جهانی اثر گذار است.
 
6. گردهمایی بزرگ ملی، مجامع بین‌المللی و داخلی، مراکز علمی، دینی، سیاسی، فرهنگی و جامعه مدنی این حادثه غم انگیز را تقبیح و با خانواده شهدا ابراز همدردی کرده و از رسانه‌های جمعی داخلی و خارجی که این ماجرا را پوشش کامل دادند، تشکر می‌کند.
 
در پایان این مراسم حاضران به یاد شهیدان دشت کربلا و شهیدان روز عاشورای حسینی در کابل، مزارشریف و قندهار نوحه خواندند و سینه زدند.

روز سه‌شنبه هفته گذشته و همزمان با روز عاشورا یک عامل انتحاری با منفجر کردن خود در جمع عزاداران حسینی در کابل باعث کشته و زخمی شدن بیش از 200 نفر از عزادارن عاشورای حسینی شد.
 همچنین در همین روز 2 حادثه در شهر های مزار شریف و قندهار باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان افغان در این کشور شد.

انتهای پیام/م




شنبه 19 آذر 1390

گروه علمی"رصد فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها" آغاز به کار کرد

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛
گروه علمی"رصد فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها" آغاز به کار کرد

خبرگزاری فارس: رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از آغاز به کار گروه علمی«رصد فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها» در این پژوهشکده خبر داد.

خبرگزاری فارس: گروه علمی"رصد فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها" آغاز به کار کرد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدرضا حاتمی رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام این خبر گفت: مدت‌ها نیاز به پایش و رصد تغییرات در حوزه‌های نگرش،‌ بینش و رفتار دانشگاهیان احساس می‌شد و بر این اساس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با توجه به رسالت و ظرفیت خود، این کار را با ایجاد یک گروه علمی با عنوان«رصد فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها» آغاز کرد.

وی افزود: به طور کلی ایده تأسیس گروه رصد فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها، ذیل پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، مبتنی بر پایش تحولات و نیازهای فرهنگی دانشگاه‌ها و بررسی میزان تأثیر سیاست‌های فرهنگی اتخاذ شده توسط وزارت علوم و ارائه اطلاعات و داده‌های مورد نیاز به تصمیم‌گیران و مراجع ذیصلاح، در چارچوب وظایف و اختیارات پژوهشکده است.

بنا به گفته رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم مهم‌ترین هدف این گروه، مطالعه و بررسی وضعیت شاخص‌های فرهنگی در آموزش عالی به منظور کار بست نتایج پژوهش‌ها در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های کلان فرهنگی دانشگاه‌هاست.

وی شناسایی و اجرای نیازهای پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه رصد فرهنگی،‌ بررسی اثربخشی سیاست‌ها و برنامه‌های مرتبط با ارتقای شاخص‌های فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سطح دانشگاه‌ها و گسترش روابط و مبادلات علمی و پژوهشی با دیگر مراکز مطالعاتی کشور در راستای اهداف گروه، با هدف بهره‌برداری متقابل از یافته‌های پژوهشی، امکانات، دانش و فناوری را از جمله اهداف فعالیت گروه رصد فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها ذکر کرد. 

حاتمی از ارائه خدمات پژوهشی به محققان در محدوده اختیارات و وظایف پژوهشکده و برگزاری کارگاه‌های دانش‌افزایی، به‌ویژه در زمینه‌های روش تحقیق و رصد فرهنگی به عنوان سایر اهداف پیش بینی شده برای این گروه علمی نام برد.

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: در انجام پژوهش و طرح‌های تحقیقاتی، شیوه‌های علمی مبتنی بر روش‌های کمّی و کیفی نظیر افکارسنجی، تحلیل محتوا و تحلیل گفتمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/




شنبه 19 آذر 1390

رسانه‌‌های خبری دنیا با دروغ و فریب اهداف غرب را جامه عمل می‌پوشانند

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رسانه‌‌های خبری دنیا با دروغ و فریب اهداف غرب را جامه عمل می‌پوشانند

خبرگزاری فارس: رسانه‌های خبری غرب از تحریف، اغتشاش برنامه ریزی شده و یا حتی دروغ گویی مستقیم استفاده می‌کند تا اهداف مورد نظر خود را جامه عمل بپوشاند.

خبرگزاری فارس: رسانه‌‌های خبری دنیا با دروغ و فریب اهداف غرب را جامه عمل می‌پوشانند

به گزارش فارس، "راشا تودی" در گزارشی به قلم "آدریان سلبوچی" نوشت: جریان رسانه ای غرب اخبار را با توسل به تعبیرات، بیان بخش‌هایی از حقیقت و دروغ به بهترین (بدترین) سبک رمان 1984 جورج اورول تحریف می‌کند. ما همه در دنیای غیر واقعی اخبار که توسط قدرت‌های جهانی برای کنترل ذهنمان استفاده می‌شود، زندگی می‌کنیم.
 
* امروزه پوشش رسانه ای جریان خبری از تحریف، اغتشاش برنامه ریزی شده و یا حتی دروغ گویی مستقیم استفاده می‌کند
 
وقتی ذهن انسان اتفاقاتی را که به دور او و یا برای خود او حادث شده، یا به نام او انجام شده، نمی‌تواند درک کند، گیج می‌شود. معمولا چنین پریشانی به سستی ختم می‌شود. معمولا شما وقتی در شب در میان یک جنگل گم شده‌اید ولی هنوز ستاره‌ها را می‌بینید، با کمی دانش ستاره شناسی حداقل به سرعت می‌توانید شمال را تشخیص دهید. ولی اگر هوا ابری باشد یا شما از صورت‌های فلکی در آسمان پرستاره بی اطلاع باشید، باید همان جا آتشی روشن کرده و تا طلوع خورشید صبر کنید... شما گم شده‌اید!

امروزه پوشش رسانه ای جریان خبری از تحریف، اغتشاش برنامه ریزی شده و یا حتی دروغ گویی مستقیم استفاده می‌کند، آن هم وقتی که قدرت‌های اقتصادی دستور پشتیبانی از «داستان رسمی» یک فرآیند مهم مالی، سیاسی یا اقتصادی را می‌دهند. با این حال وقتی که به داستان رسمی با دقت نگاه می‌شود، اگر احمقانه بودنش همان اول معلوم نشود. نادرستی، فریبکاری و معمولا مهمل بودنش آشکار می‌گردد.
 
* رسانه‌های بزرگ خبری دنیا دروغ می‌گویند
 
مثال‌هایی شبیه موشک‌های اتمی خیالی عراق که منجر به حمله و تخریب آن کشور شد؛ بانکدار بزرگ جهانی که با پول مالیات دهندگان فراری شد؛ همسویی غیر منطقی دیپلماسی، نظامی، مالی و ایدئولوژی آمریکا با مقاصد اسرائیل؛ «ما اسامه بن لادن را کشته و جسدش را به دریا انداختیم»؛ یازده سپتامبر، حمله به سفارت اسرائیل/ انجمن اسرائیل و آرژانتین در بوینس آیرس 1992/1994، و البته سئوال مورد علاقه همه: چه کسی به کندی رئیس جمهور آمریکا که در نوامبر 1963 ترور شد شلیک کرد؟ فقط چند نمونه است که باعث شد میلیون‌ها نفر از خواب بیدار شوند و با خودشان فکر کنند هر چه که در اخبار گفته شده را نباید بپذیرند! ولی متاسفانه بیشتر این موارد روشن و واضح نیستند. بیشتر رسانه‌های بزرگ خبری دنیا دروغ می‌گویند، دروغ‌هایی که مثل گره هستند و چون ساختاری پیچیده همچون گره گوردیوم (افسانه ای است که در آن اسکندر مقدونی گره ای محکم و مشکل را در شهر گوردیوم فنیقیه با یک ضربه شمشیر از هم باز کرد و خدایان یونانی به این خاطر به او موفقیت و پیروزی عطا کردند) دارند به سختی باز می‌شوند. ولی شما باید آن‌ها را ببرید و این کار نیاز به دقت و سرعت به علاوه مقداری شجاعت و هوش دارد.
برای یک مثال از آن چه که گفتیم، نگاهی کوتاه به چگونگی کار یک عملیات خبری بیندازیم. این عملیات احتیاج به نقشه مرحله به مرحله، زمان، وسایل مناسب، گویندگان مورد اعتماد عامه و خواص دارد. این کار احتیاج به انتخاب کلمات و تصاویر درست برای نشان دادن در زمان و شرایط مناسب دارد.
 
* وقتی قدرت‌های جهانی تصمیم به حمله و تخریب یک کشور خاص می‌گیرند
 
فرض کنید قدرت‌های جهانی که در میان حلقه‌ بزرگی از رسانه های گروهی، شرکت‌های تسلیحاتی، کمپانی‌های نفتی، شرکت‌های امنیتی و ساختمانی، و لابی‌های قدرتمند نفوذ کرده و دارای منافع مشترک هستند تصمیم به حمله و تخریب یک کشور خاص می‌گیرند. برای مثال لیبی.
 
راهنمای هفت‌گانه تخریب کشورها توسط جریان رسانه ای غرب:
 
1-  آنها با هدف قرار دادن یک کشور آماده برای «تغییر رژیم» شروع کرده و آن را یک کشور طغیان گر می‌نامند، بعد...

2- آنها گروه های تروریستی محلی را توسط سیا، ام آی 6، موساد، القاعده (یک وابسته سیا)، قاچاقچیان مواد مخدر (اکثرا از وابستگان سیا) آماده و مسلح کرده و بر روی آن‌ها سرمایه گذاری کرده و آن‌ها را «مبارزان آزادی‌خواه» نام گذاری کرده، سپس...

3- قطعنامه های ساختگی شورای امنیت که باعث مرگ و میر و نابودی جمعیت آن کشور می‌شوند تصویب شده و آن‌ها را «تحریم‌های سازمان ملل برای حمایت از مردم» می‌نامند، سپس ...

4- آن‌ها دروغ‌های انگشت نما توسط خبرگزاری‌ها و خبرنگارهای مزدورشان پراکنده می‌کنند و آن‌ها را «نگرانی‌های جامعه بین‌المللی که توسط تحلیلگران و سخنران‌های معتبر بیان می‌شود» می‌نامند، بعد...

5- آن‌ها شروع به حمله، بمباران و کنترل کشور هدف کرده و آن را «آزاد کردن» می‌نامند، سپس...

6- همین طور که کشور هدف کاملا تحت کنترل آن‌ها در می‌آید، «آن نوع دموکراسی که ما می‌خواهیم» را تحمیل می‌کنند.

7- آن‌ها نفت، منابع معدنی و ذخایر کشاورزی را دزدیده و به شرکت‌های قدرتمند جهانی تحویل داده و وام‌های غیر ضروری بانک‌های خصوصی خود را بر کشور هدف تحمیل کرده و آن را «سرمایه گذاری خارجی و بازسازی» می‌نامند.

موارد قابل توجه بسیاری از زور و تزویر وجود دارد که بارها به اسم «آزادی»، «دموکراسی»، «صلح» و «حقوق بشر» برای نابودی کشورها از آن استفاده کرده‌اند. آنها برای رسیدن به مقاصد و اهدافشان از حداکثر زور و خشونت استفاده می‌کنند.
غرب همیشه مردم را تا سرحد انهدام کامل بمباران می‌کند. البته همیشه به خاطر «آزادی»، «دموکراسی»، «صلح» و «حقوق بشر».
 
انتهای پیام/100292/ج.ص.




شنبه 19 آذر 1390

نمایش «مردی که فکر می‌کرد» در جشنواره فیلم کوتاه هند

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/فیلم کوتاه/
نمایش «مردی که فکر می‌کرد» در جشنواره فیلم کوتاه هند

خبرگزاری فارس: فیلم کوتاه «مردی که فکر می‌کرد» در اولین روز جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه مستقل هند روی پرده رفت.

خبرگزاری فارس: نمایش «مردی که فکر می‌کرد» در جشنواره فیلم کوتاه هند

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فیلم کوتاه «مردی که فکر می‌کرد» به کارگردانی منصور فروزش و بازی فرید کشکولی و نورا زرکندی برای نمایش در اولین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه مستقل هند انتخاب شد.

این فیلم روایتی مینیمال از توهمات غیر عادی مردی است که همسر وی در حال ترک اوست.
این فیلم 7 دقیقه‌ای در این جشنواره با 20 فیلم دیگر از کشورهای هند، انگلستان، آمریکا، لهستان، سوئد، صربستان، آلمان، بنگلادش و فلسطین به رقابت خواهد پرداخت.
فیلم‌های منتخب از میان فیلم‌های کوتاه رسیده به دبیرخانه جشنواره از 35 کشور، برای حضور در بخش رقابتی از سوی هیئت انتخاب مشخص شده‌اند. 

اولین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه مستقل هند با همکاری جشنواره فیلم‌های مستقل اروپا در تاریخ 8 و 9 دسامبر 2011 در ایالت پنجاب هند برگزار شد و فیلم تنها نماینده ایران در این جشنواره در روز اول جشنواره به نمایش در‌آمد و با استقبال مخاطبان روبرو شد.
5 فیلم برگزیده این جشنواره، در ماه مارس در جشنواره فیلم‌های مستقل اروپا در پاریس روی پرده خواهند رفت.

انتهای پیام/ا




شنبه 19 آذر 1390

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با امیر قطر دیدار کرد

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با امیر قطر دیدار کرد

خبرگزاری فارس: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که به دوحه پایتخت قطر سفر کرده است با امیر قطر دیدار و درباره آخرین تحولات صحنه فلسطین با وی گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری فارس: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با امیر قطر دیدار کرد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "سما"، "محمود عباس" دیروز در دیدار با "حمد بن خلیفه آل ثانی" درباره مسائل و اوضاع فلسطین رایزنی کرد.
 
دو طرف در این دیدار در خصوص آخرین وضعیت مربوط به درخواست عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل، روند به بن‌بست رسیده صلح در نتیجه لجاجت اسرائیل، پرونده آشتی ملی و نیز تحولات خاورمیانه بحث و تبادل‌نظر کردند.
 
در این نشست همچنین "صائب عریقات" عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف)، "جبریل الرجوب" رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین و "منیر غنام" سفیر فلسطین در دوحه حضور داشتند.
 
هفته پیش نیز یک هیئت پارلمانی فلسطین به ریاست "احمد بحر" معاون اول رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین به دوحه سفر کرده و با امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
انتهای پیام/++




شنبه 19 آذر 1390

اردوی تیم ملی وزنه‌برداری اول دی آغاز می‌شود

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

المپیکی‌ها وارد می‌شوند
اردوی تیم ملی وزنه‌برداری اول دی آغاز می‌شود

خبرگزاری فارس: ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایران برای حضور در المپیک 2012 لندن کار خود را از اول دی‌ماه آغاز می‌کنند.

خبرگزاری فارس: اردوی تیم ملی وزنه‌برداری اول دی آغاز می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، استارت کار ملی‌پوشان ‌وزنه‌برداری ایران برای حضور موفق این تیم در المپیک لندن اول دی‌ماه می‌خورد و وزنه‌برداران در فاصله تقریبی 8 ماه تا المپیک 2012 لندن را در خانه وزنه‌برداری واقع در مجموعه ورزشی آزادی آغاز می‌کنند.
بر همین اساس قرار است 15 نفر به اردوی تیم ملی دعوت ‌شوند تا از این تعداد به مرور و با تشخیص کادرفنی، 6 ملی‌پوش اصلی ایران برای حضور در المپیک 2012 لندن مشخص شوند.
 
تیم ملی وزنه‌برداری ایران با حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان 2011 پاریس ضمن ایستادن روی سکوی سوم جهان برای اولین بار 6 سهمیه کامل حضور در رقابت‌های المپیک لندن را نیز کسب کرد.
انتهای پیام/آ




شنبه 19 آذر 1390

انسجام،همدلی و آرمانگرایی را با پیروی از جامعتین دنبال کنیم

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

آیت‌الله علم الهدی: همه اصولگرایان به جبهه متحد بپیوندند
انسجام،همدلی و آرمانگرایی را با پیروی از جامعتین دنبال کنیم

خبرگزاری فارس: آیت‌الله علم الهدی با تأکید بر اینکه هم اکنون در مقطع حساسی هستیم، گفت: اگر بنا باشد ما انسجام و همدلی و آرمان های خود را به دنبال جامعتین(جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین) حفظ نکنیم در رویارویی با استکبار سرنوشت نامعلومی خواهیم داشت.

خبرگزاری فارس: انسجام،همدلی و آرمانگرایی را با پیروی از جامعتین دنبال کنیم

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، آیت الله احمد علم الهدی در گفتگو با مهر با اشاره به شرایط کنونی منطقه و جهان و همچنین تهدیدات و تحریم های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص لزوم وحدت در میان اصولگرایان گفت: مقام معظم رهبری بارها در بیاناتشان به موضوع وحدت تاکید داشتند و فرمودند وحدت به معنای همدلی است.
علم الهدی در ادامه افزود: اگر همدلی نباشد وحدت میسر نخواهد شد و اگر وحدت میان نیروهای انقلاب نباشد نمی توان در مقابل توطئه های دشمنان داخلی و خارجی ایستادگی کرد.
امام جمعه مشهد همچنین با تأکید بر اینکه هم اکنون در مقطع حساسی هستیم، گفت: اگر بنا باشد ما انسجام و همدلی و آرمان های خود را به دنبال جامعتین حفظ نکنیم در رویارویی با استکبار سرنوشت نامعلومی خواهیم داشت.
عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با بیان اینکه وحدت در سایه ولایت فقیه قابل تحقق است، گفت: سایه ولایت همان آموزه های ولایت، رهنمودهای پیامبر گونه و ارشادهای معنوی ولایت فقیه است و سایه ولایت باید در جامعه گسترده شود.
علم الهدی در پایان به سابقه درخشان جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و حضور حضرات آیات مهدوی کنی و یزدی در راس این دو نهاد ارزشمند اشاره کرد و در توصیه به اضلاع اصولگرایی که هنوز به جبهه متحد نپیوستند اظهار داشت: تمام اضلاع اصولگرا حزب الهی و متدین هستند و توصیه بنده به کسانی که هنوز به جبهه متحد اصولگرایان نپیوستند این است که تحت هر شرایطی وابستگی شان را از روحانیت قطع نکنند.
انتهای پیام/




شنبه 19 آذر 1390

بهبود وضعیت و افزایش تولید محصولات کشاورزی در سال جاری

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد
بهبود وضعیت و افزایش تولید محصولات کشاورزی در سال جاری

خبرگزاری فارس: وزیر جهاد کشاورزی با توجه به بارندگی هایی که در حال بارش هستند گفت: نزول برکات آسمانی و حمایت های دولت در سال جاری موجب شده کشاورزان با رغبت بیشتری اقدام به کشت کنند که انشاالله شاهد افزایش تولید محصولات کشاورزی خواهیم بود.

خبرگزاری فارس: بهبود وضعیت و افزایش تولید محصولات کشاورزی در سال جاری

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت، ضمن اشاره به امیدواری و شادمانی کشاورزان از بارندگی هایی که در حال نزول است تصریح کرد: بارش نزول برکات آسمانی و همچنین پشتیبانی های فنی و حمایتهای دولت از کشاورزان موجب شده زمین های بیشتری زیر کشت روند و امیدواریم سال خوبی را از نظر بهبود وضعیت تولید محصولات کشاورزی داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فرا رسیدن سرمای زودرس، آسیبی به فرایند کشاورزی وارد نکرده است، افزود: با توجه به اینکه فصل پاییز به انتها نزدیک می شود سرمای زودهنگام تاثیر چندانی بر محصولات کشاورزی نخواهد گذاشت و اگر هم به طور جزء در مناطقی این اتفاق افتاده باشد در مقابل بهبود وضعیت تولید در اکثر نقاط آن را پوشش خواهد داد.

وی همچنین به استقبال کشاورزان از روشهای نوین آبیاری اشاره کرد و افزود: کشاورزان در سراسر کشور تمایل زیادی دارند تا با دریافت تسهیلات بلاعوضی که در این خصوص از دولت دریافت می کنند روشهای آبیاری زمین های کشاورزی شان را ارتقا دهند.
انتهای پیام/




  • کل صفحات: 3
  • 1  
  • 2  
  • 3  


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو