دنبال کننده خبرها
شنبه 21 آبان 1390

دهقان، محبی و خا‌ن‌بابایی برای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت‌نام کردند

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

دهقان، محبی و خا‌ن‌بابایی برای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت‌نام کردند

خبرگزاری فارس: سهراب دهقان، مهدی محبی و جبرئیل خان‌بابایی برای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت نام کردند.

خبرگزاری فارس: دهقان، محبی و خا‌ن‌بابایی برای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت‌نام کردند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، زمان نام‌نویسی و ثبت‌نام از متقاضیان حضور در انتخابات ریاست فدراسیون کشتی از 10 آبان‌ماه آغاز شده است که پس از گذشت 11 روز امروز 3 نفر ثبت نام کردند.
سهراب دهقان داور بین‌المللی کشتی امروز به عنوان اولین کاندیدا ثبت نام کرد. مهدی محبی، پیشکسوت کشتی کشور و قهرمان اسبق آسیا نیز به عنوان دومین نفر با حضور در فدراسیون کشتی آمادگی خود را برای ریاست این فدراسیون اعلام کرد.
جبرئیل خان‌بابایی، مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه دنیای کشتی نیز به عنوان سومین فرد نام نویسی کرد.
مهلت نام نویسی و ثبت نام از متقاضیان حضور در انتخابات ریاست فدراسیون کشتی تا پایان وقت اداری چهارشنبه، 25 آبان ماه ادامه دارد.
بعد از نهایی شدن نام افراد ثبت نام کرده برای حضور در انتخابات، صلاحیت این افراد باید از سوی وزارت ورزش و جوانان تائید شود تا اجازه حضور در انتخابات را پیدا کنند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000965
شنبه 21 آبان 1390

انفجار اخیر در دست بررسی است

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی در گفتگو با فارس:
انفجار اخیر در دست بررسی است

خبرگزاری فارس: جانشین فرماندهی نیروی انتظامی گفت: موضوع در دست بررسی است و آخرین اخبار از مراجع رسمی به اطلاع مردم خواهد رسید.

خبرگزاری فارس: انفجار اخیر در دست بررسی است

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،‌ سردار احمدرضا رادان با تایید انفجار در یکی از پادگانهای اطراف تهران، گفت: موضوع در دست بررسی است و آخرین اخبار از مراجع رسمی به اطلاع مردم خواهد رسید.

گفتنی است نیروهای امدادی با حضور در محل حادثه در حال امدادرسانی هستند و گفته می شود که محل انفجار با مناطق مسکونی فاصله زیادی دارد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000980
شنبه 21 آبان 1390

نشست مطبوعاتی پیشکسوتان و هنرمندان برگزار شد

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

نشست مطبوعاتی پیشکسوتان و هنرمندان برگزار شد

خبرگزاری فارس: نشست خبری کمیته پیشکسوتان فوتبال به همراه هنرمندان برای بازی دوستانه با لهستان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: نشست مطبوعاتی پیشکسوتان و هنرمندان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، نشست مطبوعاتی مدیرعامل باشگاه هنرمندان، دبیر کمیته پیشکسوتان و رئیس روابط بین الملل لهستان صبح امروز برگزار شد.

این نشست با حضور فرامرز ظلی دبیر کمیته پیشکسوتان، گودرز حبیبی مربی تیم پیشکسوتان، حسین یاریار مدیرعامل باشگاه هنرمندان، اصغر همت کاپیتان تیم هنرمندان،امیر نوری بازیکن تیم هنرمندان،خادم-مسئول کمیته فرهنگی باشگاه هنرمندان به همراه سرمربی و کاپیتان تیم ملی لهستان و مسئول روابط بین الملل در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

فرامرز ظلی دبیر کمیته پیشکسوتان ضمن خوش آمد گویی به اعضای حاضر در نشست گفت: خوشحالیم که میزبانی این دوره از بازی ها بر عهده ایران است و از باشگاه هنرمندان تشکر می کنم که تلاش خود را برای برگزاری دو دیدار دوستانه و خیریه به کار برده است. تلاش برای دیدارهای خیریه کار بسیار ارزشمندی است که باشگاه هنرمندان انجام می دهد که معتقدم هدف از برگزاری این بازی‌های خیریه کاشتن گل عاطفه ،مودت و دوستی است.

حسین یاریار مدیر عامل باشگاه هنرمندان در این نشست گفت: پس از رایزنی و همکاری های فراوان توانستیم دو دیدار دوستانه و خیریه را با تیم ملی پیشکسوتان لهستان برگزار کنیم .فردا در حالی دیدار هنرمندان و لهستان برگزار می شود که امیر نوری به عنوان جوان‌ترین بازیکن و اصغر همت به عنوان پیشکسوت هنرمندان به مصاف بازیکنانی می رود که مدال های المپیک و جهانی را در کارنامه خود دارند. تا کنون باشگاه هنرمندان 422 بازی انسان دوستانه و خیریه برای بچه های بی سرپست و معلول طی 10 سال اخیر برگزار کرده است .در واقع 150 کودک در انتظار برگزاری این دیدار هستند.

وی افزود: با هدف اینکه بازی‌های خیریه ،جهانی شود و نگاه ورزش،هنر و انسان دوستی در سراسر دنیا فرهنگ سازی شود؛ دیدارهای مختلفی را برگزار می‌کنیم.در همین راستا قصد داریم تا اولین دوره از رقابت های بین المللی با حضور کشورهای مختلف را سال آینده برگزار کنیم تا با نگاه به انسانیت و کمک به انسان های محروم، شرایط مناسبی را فراهم آوریم.

اصغر همت کاپیتان تیم هنرمندان در ادامه جلسه گفت: دیدارهای پیش رو ،مطمئنا یکی از جذاب ترین و پرخاطره ترین بازی هایی خواهد بود که در اذهان ثبت خواهد شد.بازی تیم ملی لهستان با تیم ملی پیشکسوتان و همچنین تیم هنرمندان ایران دیداری جذاب خواهد بود و امیدوارم که شاهد حضور چشم گیر تماشاگران در این بازی ها باشیم.

وی افزود: تیم هنرمندان تیمی سمبلیک است که کمک به هم نوعان را در سرلوحه کار خود قرار داده است که امیدوار هستیم با کمک از سوی تمامی آحاد جامعه به هدف خود که کمک به کودکان بی سرپرست و معلول است، برسیم.

رئیس کمیته روابط بین الملل فدراسیون لهستان نیز در این نشست ضمن تشکر از باشگاه هنرمندان به خاطر دعوتش از تیم ملی لهستان گفت:خوشحالم که ایران را از نزدیک دیدم.کمیته فرهنگی باشگاه هنرمندان روز گذشته بازدید از اماکن تاریخی را در نظر گرفته بود که متعقدم ایران از بهترین بناهای تاریخی بهره می برد. امیدوارم تا در دو دیدار پیش رو شاهد بازی های جذاب و زیبایی باشیم. نتیجه برای ما مهم نیست و بازی جوانمردانه و خیریه برای ما بسیار ارزش و اهمیت بیشتری دارد.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000904
شنبه 21 آبان 1390

سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران آغاز به کار کرد

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران آغاز به کار کرد

خبرگزاری فارس: سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران از امروز با حضور پنج هنرمند خارجی و یک هنرمند ایرانی در برج میلاد آغاز به کار کرد.

خبرگزاری فارس: سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران آغاز به کار کرد

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران با حضور هنرمندان خارجی و ایرانی از جمله «جان گوگا بریشویلی» از گرجستان، «یان نیوبری» از سوئد، «هیتوشی تاناکا» از ژاپن، «اکستم عبدالحمید» از سوریه و «آنتیموس میرو دیاس» از یونان و همچنین ناصر هوشمند وزیری، هنرمند مجسمه‌ساز ایرانی در برج میلاد آغاز به کار کرد.
در ابتدای این مراسم رحیم مطهری‌نژاد، مدیر عامل برج میلاد در سخنانی برج میلاد را به عنوان پنجمین برج مخابراتی جهان امروز عنوان کرد که به یکی از مراکز فرهنگی شهر تهران تبدیل شده است.
وی همچنین ازهمزمان شدن افتتاحیه سومین سمپوزیم مجسمه‌سازی تهران با افتتاحیه سایت ورزش برج میلاد ابراز خشنودی کرد.

سیدمحمدجوادشوشتری، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرتهران نیز با بیان این نکته که تلاش سازمان زیباسازی و شهرداری تهران تجلی هویت اسلامی و ایرانی در فضای شهر تهران است،‌ شهرتهران را شهری بزرگ و تاریخی همراه با تاریخی شفاهی وکتبی عنوان کرد. 
شوشتری هدف ازبرگزاری سومین سمپوزیم مجسمه سازی تهران را خلق آثار ماندگار هنرمندان و انتقال این آثار به نسل‌های آینده دانست و درباره دعوت از هنرمندان خارجی به این سمپوزیوم هم توضیح داد: با توجه به این که برخی عامدانه سعی دارند تصویر نامناسبی از ایران به جهانیان معرفی کنند، دعوت از هنرمندان خارجی در این سمپوزیوم می‌تواند شناخت درستی از ایران و فرهنگ غنی آن به جهانیان ارائه کند. 
شوشتری خلق آثار هنری فاخر را در گرو حضور همه هنرمندان و حمایت مسئولان از آن‌ها دانست و گفت: باتلاش سازمان زیباسازی و اداره احجام شهرداری تهران، خلاءهایی که از نظر مجسمه‌های شهری در این شهر احساس می شود شناسایی شده و طرح جامعی برای نصب آثاری فاخر در میادین بزرگ شهر از جمله میدان ولیعصر(عج) تدوین می‌شود. 
شوشتری همچنین به آثار حجمی و مجسمه‌های شهری خلق شده از سمپوزیوم اول مجسمه‌سازی تهران تا سومین دوره گفت: با همکاری هنرمندان و مسئولان سازمان زیباسازی، تعداد آثار حجمی خلق شده در اولین سمپوزیوم مجسمه‌سازی از 44 اثر به بیش از 100 اثر در سومین سمپوزیم مجسمه‌سازی تهران رسیده است.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرتهران از اجرای برنامه‌ای خبر داد که طی آن تمامی هنرمندان و مفاخرکشور که در توسعه فرهنگی جامعه نقش به سزایی داشته‌اند شناسایی شده و آثار هنری ماندگار آن‌ها در فضای شهری نصب شود.

بهروزدارش عضو شورای سیاست‌گذاری سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران نیز در مراسم افتتاحیه این سمپوزیم با اشاره به سه دوره برگزاری این سمپوزیوم درباره دوره سوم توضیح داد: مجموعه سنگهایی که درسومین سمپوزیوم در اختیار هنرمندان قرارمی‌گیرد ازجمله سنگهایی است که تاکنون کمتر در اختیار هنرمندان قرارگرفته است و شرایطی را برای تجربه هرچه بیشتر مجسمه‌سازان فراهم می‌کند.
دارش با بیان این که آثار شهری تاثیر فراوانی در هویت شهرهای مختلف دارند، گفت: این آثار درنحوه تفکر و احساس شهروندان تاثیرگذارند و به عبارت دیگر می‌توان گفت شهرها سازنده شخصیت شهروندان هستند.
وی در پایان با ابراز امیدواری برای تداوم این سمپوزیوم‌ها به قدمت بی‌ینال ونیز اشاره کرد و گفت: بی‌ینال ونیز تجربه 100 ساله دارد و این درحالی است که عمر سمپوزیوم‌های تهران تنها به 10 سال می‌رسد ولی باز هم امیدوارم با برگزاری مداوم سمپوزیم‌ها با همکاری هنرمندان، مسئولان و شهروندان فضای شهری مناسبی ساخته شود.

به گزارش فارس، سعید شهلاپور، بهروز دارش، مرتضی نعمت‌الهی، طاهر شیخ‌الحکمایی، برزین ضرغامی و سید مجتبی موسوی اعضای شورای سیاست‌گذاری هستند و سعید شهلاپور، بهروز دارش، طاهر شیخ الحکمایی، اصغر کفشچیان مقدم و جعفر نجیبی نیز در ترکیب اعضای شورای انتخاب آثار سومین سمپوزیوم مجسمه‌ سازی تهران قرار دارند.
سومین سمپوزیوم مجسه‌سازی تهران با حضور هنرمندان داخلی و خارجی از امروز آغاز شده است. به منظور انتقال تجربیات هنرمندان پیشکسوت به هنرمندان جوان‌تر، بخشی نیز با عنوان دانشجویی در نظر گرفته شده است که در این بخش 10 نفر از دانشجویان رشته مجسمه‌سازی حضور دارند که همزمان با 12 هنرمند داخلی و 5 هنرمند خارجی به ساخت مجسمه می‌پردازند.
 در این سمپوزیوم هنرمندان با سنگ تراورتن سفید به ابعاد 200×100×100 و حداکثر 300×100×100 سانتیمتر مجسمه‌سازی می‌کنند.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000572
شنبه 21 آبان 1390

کاهش 20 درصدی عرضه جهانی هارددیسک‌ به دنبال سیل اخیر تایلند

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

دنیای موبایل و کامپیوتر؛
کاهش 20 درصدی عرضه جهانی هارددیسک‌ به دنبال سیل اخیر تایلند

خبرگزاری فارس: به دنبال سیل اخیر تایلند و از بین رفتن ده‌ها کارخانه تولید هارددیسک در این کشور، شرکت تحقیقاتی IDC اعلام کرد که تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی در ماه‌های پیش‌رو با کمبود جدی این قطعه مواجه می‌شوند.

خبرگزاری فارس: کاهش 20 درصدی عرضه جهانی هارددیسک‌ به دنبال سیل اخیر تایلند

به گزارش فارس به نقل از تِک‌ورلد،‌ بررسی جدید مرکز تحقیقاتی IDC نشان داده است که عرضه جهانی هارددیسک‌ها به دنبال مشکلات یاد شده از اواسط ماه جاری میلادی تا فصل نخست سال 2012 به میزان 20 درصد کاهش خواهد یافت.
در نیمه نخست سال 2011 میلادی کشور تایلند 40 تا 45 درصد هارددیسک‌های عرضه شده در جهان را تولید کرد و همین مسئله هم‌اکنون موجب شده است تا سیل اخیر در این کشور عرضه جهانی هارددیسک‌ها را کاهش دهد. در اوایل ماه نوامبر حدودی نیمی از تولیدات کشور تایلند به دنبال سیل مهیب از بین رفت.
این سیل موجب شد علاوه بر آسیب رساندن به تولیدات تعداد زیادی از کارخانه‌های تایلند موجب شد که تعداد دیگری از آن‌ها
نتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و همچنان در حالت تعطیل به‌سر می‌برند.
هنوز به طور دقیق خسارت وارد شده به کارخانه‌های تولید هارددیسک در تایلند اعلام نشده است. اما مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی می‌کند که در فصل نخست سال 2012 میلادی با کاهش 20 درصدی عرضه هارددیسک‌ها در بازار جهانی مواجه شویم.
انتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000763
شنبه 21 آبان 1390

«حسین رستمی» قاری ششمین کرسی تلاوت مجتمع امام خمینی(ره)

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

«حسین رستمی» قاری ششمین کرسی تلاوت مجتمع امام خمینی(ره)

خبرگزاری فارس: «حسین رستمی» قاری بین‌المللی کشورمان میهمان ششمین کرسی تلاوت مجتمع امام خمینی(ره) است که در روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه به تلاوت قرآن خواهد پرداخت.

خبرگزاری فارس: «حسین رستمی» قاری ششمین کرسی تلاوت مجتمع امام خمینی(ره)

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، «حسین رستمی» از قاریان بین‌المللی کشورمان، در ششمین کرسی تلاوت مجتمع امام خمینی(ره) روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه به تلاوت خواهد پرداخت.
بنابر این گزارش، برنامه کرسی تلاوت اذانگاهی، 30 دقیقه قبل از اذان ظهر روز دوشنبه هر هفته آغاز می‌شود که پس از تلاوت قرآن، اذان نیز با صدای همان قاری محترم اجرا می‌شود.
ورود به این محفل قرآنی برای عموم آزاد است و علاقه‌مندان برای شرکت در این جلسه می‌توانند به نشانی: بزرگراه رسالت، مجتمع امام خمینی(ره)، حسینیه‌الزهرا (س) مراجعه کنند.
این محافل با همکاری حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن و ستاد اقامه نماز سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/کمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001098
شنبه 21 آبان 1390

بیکار بودن نیمی از دانش‌آموختگان دکترا کذب است

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون آموزشی وزیر علوم:
بیکار بودن نیمی از دانش‌آموختگان دکترا کذب است

خبرگزاری فارس: معاون آموزشی وزارت علوم خبر منتشر شده در برخی از سایت‌های خبری مبنی بر بیکار بودن نیمی از دانش آموختگان دکترا را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: بیکار بودن نیمی از دانش‌آموختگان دکترا کذب است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسین نادری‌منش معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به خبری تحت عنوان « نیمی از دانش آموختگان دکترا بیکار هستند» که در برخی سایت‌های خبری از قول وی درج شده است، ضمن تکذیب این خبر اظهار داشت: صحبت بنده در همایش معاونان آموزشی دانشگاه‌ها در کرمان درباره اهمیت تحصیلات تکمیلی بوده و این‌گونه گفته شده است که: «حتی اگر فرض کنیم نیمی از کسانی که مدرک دکترا می‌گیرند شغل نداشته باشند، همین فرایند افزایش پذیرش دانشجوی دکترا علاوه بر توانمند ساختن این افراد، از توان آنان نیز در دوره دکترا برای حل مسائل پژوهشی کشور به صورت پروژه استفاده می‌شود و اگر دانشجویان را با شیوه‌های درست تربیت کنیم این‌ها خودشان کار آفرین خواهند بود و بقیه را هم بکار خواهند گرفت».

وی افزود: به هر حال هدف از بیان این موضوع، اهمیت آموزش و تحصیلات تکمیلی بوده و خبر اعلام شده در برخی از سایت‌ها صحت ندارد، ضمن اینکه در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با وجود اعلام 13 هزار ظرفیت فقط حدود 8 هزار فارغ التحصیل دکتری برای جذب ثبت‌نام کرده‌اند بنابراین نیاز به افراد با مدرک دکترا و کیفیت مطلوب کاملا وجود دارد.

گفتنی است در کشورهای توسعه یافته درصد پائینی از دانش آموختگان مقطع دکترا جذب دانشگاه‌ها می‌شوند و بخش عمده این افراد نیز در بازار کار جذب می‌شوند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001087
شنبه 21 آبان 1390

احمدی می تواند ذوب آهن را در لیگ قهرمانان 2012 همراهی کند

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

با تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا
احمدی می تواند ذوب آهن را در لیگ قهرمانان 2012 همراهی کند

خبرگزاری فارس: با تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا محمد علی احمدی می تواند در اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا 2012 به میدان برود.

خبرگزاری فارس: احمدی می تواند ذوب آهن را در لیگ قهرمانان 2012 همراهی کند


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای به مهدی محمد نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال، از برطرف شدن محرومیت بازیکن ذوب آهن خبر داد.
 محمد علی احمدی بازیکن ذوب آهن اصفهان که در دیدار با سوان سامسونگ کره جنوبی در تاریخ 6 مهر 90 با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شده بود و طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا و بر اساس بند چهار ماده ۶۹ رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۱ و بند دو قسمت سوم ماده ۳۸ قوانین انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا که تخلفات در لیگ قهرمانان آسیا به لیگ داخلی هم منتقل می شود از بازی مقابل نفت تهران در لیگ برتر محروم شده بود با توجه به عدم حضور این بازیکن در این دیدار و سپری شدن محرومیتش می تواند در اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا در سال 2012 به میدان برود.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001134
شنبه 21 آبان 1390

تظاهرات دانشجویان بحرینی و حمله نیروهای آل خلیفه به دانشگاه

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

ویدئو/video
تظاهرات دانشجویان بحرینی و حمله نیروهای آل خلیفه به دانشگاه

خبرگزاری فارس: دانشجویان بحرینی با برگزاری تظاهراتی بر مخالفت خود با رژیم حاکم تاکید کردند که این تظاهرات با حمله نیروهای آل خلیفه مواجه شد.

خبرگزاری فارس: تظاهرات دانشجویان بحرینی و حمله نیروهای آل خلیفه به دانشگاهمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001136
شنبه 21 آبان 1390

دیدار هیئت 12نفره سینماگران و مسئولان سینمایی تونس با وزیر امور خارجه

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سید حسن موسوی
دیدار هیئت 12نفره سینماگران و مسئولان سینمایی تونس با وزیر امور خارجه

خبرگزاری فارس:

.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001307
شنبه 21 آبان 1390

انفجار در مرکز شهر "تراز" قزاقستان 7 کشته و زخمی بر جای گذاشت

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

انفجار در مرکز شهر "تراز" قزاقستان 7 کشته و زخمی بر جای گذاشت

خبرگزاری فارس: وزارت کشور قزاقستان از وقوع انفجار در مرکز شهر "تراز" واقع در جنوب این کشور و کشته شدن 5 تن و زخمی شدن 2 نفر دیگر بر اثر این حادثه خبر داد.

خبرگزاری فارس: انفجار در مرکز شهر "تراز" قزاقستان 7 کشته و زخمی بر جای گذاشت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در آستانه، وزارت کشور قزاقستان در اطلاعیه‌ای افزود: بر اثر این انفجار که قبل از ظهر امروز ‌شنبه رخ داد، دست کم چهار مامور پلیس و یک کارمند فروشگاه اسلحه در مرکز این شهر به قتل رسیده‌اند.

در این اطلاعیه آمده است: فردی در پی حمله به فروشگاه "سایگا" یک کارمند این فروشگاه را به قتل رسانده و 2 قبضه سلاح شکاری را به سرقت برد و زمانی که خودرو وی از سوی گروه گشتی پلیس تحت تعقیب قرار گرفت، 2 نفر از ماموران پلیس را هدف تیراندازی قرار داده و به قتل رساند.

 به گفته این منبع، خودرو فرد فراری هنگام مواجه شدن با پست پلیس راه منفجر شده و وی به همراه پلیس کشته شدند.
گفته می‌شود بر اثر تیراندازی‌های 2 جانبه  چند تن نیز به شدت زخمی شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی است که در پی این حادثه، مدارس این شهر تعطیل شده و برخی از ادارات رسمی نیز زمان کار خود را محدود کرده‌اند.

بنا به گزارش برخی از منابع، گروه‌های گشتی وزارت کشور در همکاری با  واحدهای نظامی، مرکز شهر تراز را محاصره کرده و تدابیر امنیتی را تقویت کرده‌اند.
 
چند بالگرد نظامی نیز در حال پرواز در آسمان شهر بوده و وضعیت را از هوا نظارت می‌کند.
 
انتشار اطلاعیه رسمی وزارت کشور قزاقستان در حالی است که برخی از پایگاه‌های خبری از وقوع  حداقل چهار انفجار در این شهر جنوبی قزاقستان خبر داده و گفته‌اند: یکی از این انفجارها از سوی یک عامل انتحاری انجام گرفته‌ و تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشت.

شهر تراز در فاصله 550 کیلومتری غرب "آلماتی" قرار دارد و قزاقستان با جمعیتی حدود 16 میلیون و 600 هزار نفر و با اکثریت دین اسلام یکی از کشورهای با ثبات منطقه آسیای میانه به شمار می رود. 
 
طی 2 هفته اخیر این برای دومین بار است که قزاقستان مورد حملات انتحاری افراد ناشناس قرار می‌گیرد.
 
9 آبان در مرکز شهر "آتیراو" فردی در مقابل ساختمان شهرداری خود را منفجر کرد.

ماموران امنیتی و انتظامی قزاقستان در پی یک هفته تحقیق و بازرسی این حادثه چهار نفر را که گفته می‌شود از اعضای گروه افراط‌گرایی "جندالخلیفه" هستند به جرم تهیه و انجام این عمل تروریستی دستگیر کرد.
 انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001298
شنبه 21 آبان 1390

بالاتر از روسیه، چین و ترکیه/ ایران شریک اول تجاری ترکمنستان است

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

نگاهی به مناسبات جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان طی 2 دهه گذشته؛
بالاتر از روسیه، چین و ترکیه/ ایران شریک اول تجاری ترکمنستان است

خبرگزاری فارس: سازمان ملی آمار ترکمنستان، با انتشار گزارشی رسمی از اوضاع اقتصادی و اجتماعی این کشور اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران بالاتر از روسیه و چین شریک اول تجارت خارجی ترکمنستان است.

خبرگزاری فارس: بالاتر از روسیه، چین و ترکیه/ ایران شریک اول تجاری ترکمنستان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‏آباد، پایگاه اینترنتی اطلاع رسانی سازمان آمار ترکمنستان ضمن تایید این مطلب تصریح کرد، ترکمنستان در سال 2010 میلادی با 108 کشور دنیا تعاملات اقتصادی و تجاری داشته است که ایران همچنان کشور اول در این فهرست است.

این گزارش حاکیست که جمهوری اسلامی ایران در بین چهار جایگاه اول مبادلات بازرگانی خارجی ترکمنستان، مقام اول را به خود اختصاص داده‏ است و سهم ایران در مبادلات بازرگانی این کشور بالغ بر 7/21 درصد است.

سازمان آمار ترکمنستان همچنین روسیه را دومین شریک تجاری با 18درصد، ترکیه را با 4/16 درصد شریک سوم و چین را با 8/10 درصد شریک چهارم خود اعلام کرد.

پیشتر اعلام شد که حجم مبادلات بازرگانی خارجی ترکمنستان ظرف شش ماه اول سال جاری میلادی (2011) بالغ بر 14 میلیارد دلار برآورد شده و این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی بیش از 40 درصد افزایش یافته است.

نگاهی به مناسبات جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان ظرف دو دهه گذشته

با پا به عرصه وجود نهادن کشور ترکمنستان، رهبری این کشور تلاش گسترده‏ای را بکار برد تا کشور را از بحران مطلقی که در نتیجه سیاست غیرعادلانه شوروی سابق عارض شده بود، نجات دهد. بدین منظور روابط دیپلماتیک با کشورهای مختلف برقرار شد که در صدر آنان جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی بود که استقلال این کشور دوست و همسایه را به رسمیت شناخت. 

 از آن پس روابط تهران ـ عشق آباد روز به روز توسعه یافت و ابعاد تازه‏تری به خود گرفت و رئیس جمهور ترکمنستان همجوار از جمهوری اسلامی ایران، دولت و ملت این کشور به عنوان دوست صمیمی دارای اشتراکات فراوان تاریخی،فرهنگی و سنتی، شریک مطمئن و همکار بلندمدت توصیف می‌کند و بر توسعه و گسترش هر چه بیشتر روابط و همکاری های بین عشق‏آباد و تهران تاکید می‏کند.

روابط ایران و ترکمنستان در  20 سال گذشته جنبه‏های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را در بر می‏گیرد و هم اکنون جمهوری اسلامی ایران اولین شریک اقتصادی و تجاری ترکمنستان می باشد و حجم مبادلات بازرگانی بین دو کشور هم اکنون بالغ بر 4 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

در عرصه فعالیت‌های اقتصادی اجرای پروژه‏های زیر بنایی و انتقال تکنولوژی، سرمایه و تجربیات ایران به منظور فراهم نمودن زیرساخت‌های محکم اقتصادی ترکمنستان، محور تلاش‌های ایران بوده ‏است.
 
 وزارتخانه‌ها و شرکت‌های ایرانی در طول سال‌های پس از استقلال، پروژه‌های مفیدی مانند احداث کارخانه فیبر نوری و تصفیه خانه مرو، پروژه تولید بنزین در پالایشگاه ترکمنباشی، اجرای 8 سیلوی فلزی در استان‌های مختلف ترکمنستان و اجرای سد مشترک دوستی بر رودخانه تجن و پروژه‌های جاده سازی، احداث ترمینال و پایانه دریایی گاز مایع در ساحل دریای خزر ،خط راه آهن تجن –سرخس-مهدش،خط انتقال برق بالکان اباد-علی‏آباد را عملی نموده‏اند.

راه اندازی خط لوله گاز کرپجه – کردکو  و خط لوله گاز دولت آباد –سرخس – خانگیران در سال‌های متمادی و خرید و فروش سالانه حدود 12 میلیارد متر مکعب و برنامه‌های ارتقا این میزان تا 20 میلیارد متر مکعب در سال از دیگر شاخصترین تعاملات بین ایران و ترکمنستان است که نمونه بارز همکاری‏های دوجانبه و منطقه‌ای می‏باشد.

 در زمینه بازرگانی اعطای اعتبارات، کاهش معضلات و موانع گمرکی، گشایش یک شعبه بانک ایرانی (بانک صادرات) در عشق‏آباد، برگزاری نمایشگاه‌های تجاری، افتتاح فروشگاه‌های عرضه محصولات و احداث بازارچه‌های مرزی مشترک را می‌توان نام برد.
 
احداث خط راه آهن ایران –ترکمنستان- قزاقستان که هم اکنون اجرای آن به صورت فعالانه توسط 3 شرکت ذینفع در آن در دست اجرا است، از دیگر طرح‌های مهم منطقه‌ای و راهبردی بین ترکمنستان و ایران است که با راه‌اندازی آن قرار است در سال 2012 میلادی حجم جابجای کالا از این خط به 12 میلیون تن برسد.

روابط فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان نیز از همان سال‌های اول استقلال آغاز شد. با امضای قراردادهای فرهنگی فیمابین گروه‌های فرهنگی هنری ایرانی در مراسم و جشن‌های ترکمنستان مانند جشن استقلال مشارکت نمودند. همینطور گروه‌های موسیقی و تئاتر و نقاشی ترکمنستان بارها به اجرای نمایش و برگزاری نمایشگاه در ایران پرداختند.
 
یکی از اقدامات تحسین برانگیز، برگزاری کنفرانس‌های علمی در ترکمنستان با مشارکت مراکز علمی و فرهنگی ترکمنستان بوده است که از آن جمله میتوان به برگزاری کنفرانس علمی مختوم قلی فراغی، ابو سعید ابوالخیر و شیخ نجم الدین کبری و همایش بزرگداشت میلاد حضرت امام رضا(ع) در قدمگاه آن حضرت در مرو قدیم اشاره کرد که موارد ذکر شده خود نشانی بر همگاریی بیش از پیش 2 ملت ایران و ترکمنستان در فضای موجود است.

انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001146
شنبه 21 آبان 1390

طی مراحل نهایی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

نادری‌منش خبر داد:
طی مراحل نهایی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها

خبرگزاری فارس: معاون آموزشی وزارت علوم از طی مراحل نهایی رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: طی مراحل نهایی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسین نادری‌منش در جمع خبرنگاران از حضور 8 دانشگاه کشور در لیست 300 دانشگاه برتر دنیا خبر داد و گفت: در کنار رتبه‌ بندی‌های بین‌المللی 2 اتفاق جدید در جهان اسلام و در داخل کشور رخ داده است.

به گفته وی به منظور حمایت و رتبه‌بندی 20 دانشگاه برتر جهان اسلام جلسات مختلفی در جمهوری اسلامی ایران، کویت، عربستان، مالزی و آذربایجان برگزار و شاخص‌هایی به این منظور تعبیر شد اما کشورهایی که شانس کمتری داشتند این شاخص‌ها را نپذیرفتند. بر همین اساس مباحث دیگری در سوریه، مالزی و ریاض مطرح شد.

معاون آموزشی وزارت علوم از حضور 8 دانشگاه کشور در ارزیابی‌های غیر رسمی در 20 دانشگاه برتر خبر داد و گفت: رتبه‌بندی داخل کشور نیز بر اساس شاخص‌ها شکل می‌گیرد.

وی ایجاد انگیزه برای رقابت و شناساندن دانشگاه‌ها به منظور جذب سرمایه را از اهداف رتبه‌بندی دانشگاه‌ها اعلام کرد و گفت: در چهار زمینه آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مباحث تعامل اجتماعی شاخص‌هایی تعریف شده است که این شاخص‌ها نهایی شده و ابلاغ می‌شود.

نادری منش از طی مراحل نهایی رتبه بندی دانشگاه‌های کشور خبر داد و درباره مرکز ASC گفت: امیدواریم این مرکز به عنوان پایگاه بین‌المللی مطرح شود و بانک اطلاعاتی برای جهان اسلام باشد.

وی گفت: رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در سطح ملی و منطقه‌ای صورت می‌پذیرد و ممکن است دانشگاهی در مناطق کمتر برخوردار خوب عمل کرده باشد اما این دانشگاه توانایی رقابت با دانشگاه‌های برتر را نداشته باشد و این دانشگاه نباید از رتبه‌بندی خارج شود. 

نادری‌منش همچنین از لحاظ شاخص‌های بومی داخلی در رتبه بندی دانشگاه‌ها خبر داد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000103
شنبه 21 آبان 1390

توقف یاران مسی برابر بولیوی و پیروزی پرگل اروگوئه با درخشش سوارز

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل/
توقف یاران مسی برابر بولیوی و پیروزی پرگل اروگوئه با درخشش سوارز

خبرگزاری فارس: در پیکارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در منطقه آمریکای جنوبی، آرژانتین مقابل بولیوی متوقف شد اما اروگوئه به پیروزی پرگل مقابل شیلی رسید.

خبرگزاری فارس: توقف یاران مسی برابر بولیوی و پیروزی پرگل اروگوئه با درخشش سوارز

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته چهار دیدار از این پیکارها انجام گرفت که آرژانتینی‌ها در حالی که لیونل مسی را در اختیار داشتند، به تساوی یک بر یک خانگی مقابل بولیوی رسیدند.

در این جدال که در ورزشگاه مونومنتال انجام گرفت، پس از آنکه میهمان توسط مارچلو مورنو در دقیقه ۵۶ گل زد، میزبانان توسط ازکوییل لاوازی در دقیقه ۶۰ به گل تساوی و نجات‌بخش رسیدند.

در دیداری دیگر اروگوئه توانست با ۴ گل شیلی را درهم بکوبد. ستاره بی‌چون و چرای این دیدار لوئیس سوارز، گلزن خط حمله تیم فوتبال لیورپول انگلیس بود که چهار گل تیمش را زد، وی در دقایق ۴۲، ۴۵، ۶۸ و ۷۴ گلزنی کرد.
 
در مصافی دیگر کلمبیا در خانه برابر ونزوئلا به تساوی یک بر یک رسید. فردی گاراین ۱۱ برای کلمبیا و فلچر ۷۹ برای ونزوئلا گل زدند.
در آخرین مصاف انجام‌گرفته پاراگوئه نیز ۲ بر یک از سد اکوادور عبور کرد. کریستین ریورس ۴۷ ، داریو ورون ۵۷ برای پاراگوئه گل زدند. در حالیکه اکوادور توسط روجاس ۹۰ به گل رسید. 

در حال حاضر در جدول این پیکارها اروگوئه با ۷ امتیاز و ۳ بازی انجام داده صدرنشین است. آرژانتین نیز باهمین تعداد بازی  و ۴ امتیاز مکان دوم را به خود اختصاص داده است.

مکان سوم نیز با همین امتیاز و یک بازی کمتر به کلمبیا رسیده است. پاراگوئه، ونزوئلا، اکوادور و پرو در رده چهارم تا هفتم قرار دارند.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000178
شنبه 21 آبان 1390

اوباما تلاش می‌کند چین و روسیه را برای اعمال فشار بر ایران همراه سازد

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

یک مقام کاخ سفید:
اوباما تلاش می‌کند چین و روسیه را برای اعمال فشار بر ایران همراه سازد

خبرگزاری فارس: یک مقام کاخ سفید اعتراف کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار امروز خود با رهبران روسیه و چین تلاش خواهد کرد تا آنها را برای همکاری در خصوص اعمال فشار بیشتر بر ایران با خود همراه سازد.

خبرگزاری فارس: اوباما تلاش می‌کند چین و روسیه را برای اعمال فشار بر ایران همراه سازد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا روز شنبه 12 نوامبر (21 آبان) در دیدار خود با رهبران روسیه و چین در حاشیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام «اپک» در هاوایی، با آنها در خصوص برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو خواهد کرد.  

"بن رودس" معاون مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا در مسائل امنیت جهانی روز جمعه با اعلام این مطلب به خبرنگاران گفت: گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بهانه‌ای برای مذاکره جدی باراک اوباما با رهبران روسیه و چین در این زمینه است. این دو کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و همچنین از جمله میانجیان بین المللی در گروه «1+5» هستند و ما روی همکاری آنها برای حل و فصل مسائل هسته‌ای ایران حساب می‌کنیم.

خبرنگاران از این مقام کاخ سفید در خصوص موضع‌گیری مقامات مسکو در قبال گزارش اخیر آژانس در مورد ایران سئوال کردند، چرا که وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرده نگران آن است که این گزارش از هم اکنون بهانه‌ای برای ضربه زدن به تلاش‌های بین‌المللی برای حل و فصل سیاسی-دیپلماتیک مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران شده است.

رودس در این خصوص چنین پاسخ داد که آیا این به منزله آن نیست که همکاری‌های بین‌المللی در مورد ایران در معرض متوقف شدن قرار دارند و لازم است تا تلاش بیشتری در خصوص صورت گیرد؟

این کارشناس مسائل امنیت بین‌المللی افزود: این گزارش تازه منتشر شده است و همه کشورها نیازمند زمان هستند تا آن را با دقت بررسی کنند. به عقیده ما ایرانی‌ها به نحو مناسب به سئوالات مطرح برای آژانس بین المللی انرژی اتمی پاسخ نداده‌اند و در این راستا ما قصد داریم با مقامات مسکو در خصوص نگرانی‌های موجود در این رابطه به گفتگو بپردازیم.

وی یادآور شد: دیدار روز شنبه روسای‌جمهوری آمریکا و روسیه نخستین امکان بوجود آمده است تا دو طرف به بررسی دقیق در این مسئله بپردازند . البته مسلما لازم است تا رایزنیهای مضاعفی بین دو کشور، چه بصورت دوجانبه و چه در چارچوب شورای حکام آژانس انجام شود.

این مقام کاخ سفید تاکید کرد: روسیه بخشی از جبهه بین الملل است که پیش از این همکاری آن منجر به تصویب قطعنامه شماره 1926 شورای امنیت در مورد تشدید تحریم‌ها علیه ایران شده است. ما همواره روی همکاری و دستیابی به توافق با دو شریک مهم خود یعنی روسیه و چین حساب می‌کنیم تا اعمال فشار بین المللی بر مقامات تهران متوقف نشود.

وی یادآور شد که در همین راستا این دیدار اوباما با همتایان روسی و چینی برای تبادل نظر در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

این سخنان در حالی شنیده می‌شوند که وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرده است: گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برنامه هسته‌ای ایران محتوی هیچ اطلاعات جدیدی در این رابطه نیست، بلکه تنها برپایه حقایق از قبل مشخص جمع آوری شده‌ای بنا شده که در واقع با تمایلات سیاسی خاص به بزرگ‌نمایی آنها پرداخته شده است.

انتهای پیام/آ.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000026
  • کل صفحات: 3
  • 1  
  • 2  
  • 3  


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات