تبلیغات
دنبال کننده خبرها - مطالب هفته چهارم اسفند 1390
دنبال کننده خبرها
دوشنبه 29 اسفند 1390

آماده‌باش کامل نیروهای آبرسانی مازندران تا 20 فروردین

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران:
آماده‌باش کامل نیروهای آبرسانی مازندران تا 20 فروردین

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران از آماده‌باش کامل نیروهای مرتبط با آبرسانی در ستاد و مناطق از 25 اسفند ماه جاری تا 20 فروردین سال 91 خبر داد.

خبرگزاری فارس: آماده‌باش کامل نیروهای آبرسانی مازندران تا 20 فروردین

تقی حسین‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته و برقراری کشیک‌های شبانه‌روزی، تمهیدات لازمی از سوی این شرکت برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران نوروزی در نظر گرفته شد.

وی اضافه کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در آستانه ایام تعطیلات نوروزی با بسیج امکانات و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم آماده ارایه خدمات است.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه هدف از ایجاد کشیک‌های آبرسانی در تعطیلات عید، تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برای هموطنان و جلوگیری از هرگونه اتفاقات در سطح شبکه‌های آبرسانی است، ادامه داد: در تمام شهرستان‌ها اکیپ رفع حوادث تجهیز شده و به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات و رفع حوادث احتمالی درباره آبرسانی به مردم و مسافران هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران تصریح کرد: آب و فاضلاب مازندران با تشکیل ستاد بحران در تمام مناطق تحت پوشش به استقبال نوروز می‌رود.

وی از آماده‌باش کامل نیروهای مرتبط با آبرسانی در ستاد و مناطق از 25 اسفندماه سال جاری تا بیستم فروردین سال 91 خبر داد و گفت: آمادگی تمام تجهیزات مورد نیاز برای رفع اتفاقات شامل لوله، اتصالات، ابزار فنی، بازدید دوره‌ای از تمام تاسیسات بر اساس سیستم نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و تهیه و یا تعمیر الکترو پمپ‌های ذخیره مورد نیاز چاه‌ها از جمله فعالیت‌های این شرکت در ایام تعطیلات سال نو است.

حسین‌زاده بیان داشت: با توجه به برنامه‌‌ریزی‌های به عمل آمده، در تعطیلات عید امسال نیروهای اتفاقات و اکیپ‌های بهره برداری منسجم‌تر و مجهزتر از سال‌های گذشته کار آبرسانی و تامین آب را بر عهده دارند.

وی تصریح کرد: نیروهای این شرکت همسو با اهداف و برنامه‌های ستاد تسهیلات نوروزی استان مازندران می‌کوشند تا  گام‌های خوبی را برای خدمت رسانی به موقع برداشته و نقش موثری ایفا کنند.

انتهای پیام/غ20
دوشنبه 29 اسفند 1390

اقتصاد اروپایی‌ها وابسته به نفت ایران است

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرعامل شرکت نفت گچساران:
اقتصاد اروپایی‌ها وابسته به نفت ایران است

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گچساران گفت: اقتصاد اروپایی‌ها به نفت ایران وابسته بوده و تحریم‌ها نتیجه معکوس علیه کشورهای اروپایی دارد.

خبرگزاری فارس: اقتصاد اروپایی‌ها وابسته به نفت ایران است

غلامرضا پاکدل ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران با تبریک 29 اسفند سالروز ملی‌شدن صنعت نفت اظهار کرد: وقتی مته حفاری در بیش از یک قرن پیش اعماق زمین را شکافت و به طلای سیاه رسید، کسی فکر نمی‌کرد روزی تمام تصمیمات مهم کشوری بر اساس وجود یا عدم وجود نفت گرفته شود.

* ملی‌شدن صنعت لطف خدا به ملت ایران بود

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بیان داشت: ضعف و قدرت، فقر و ثروت، وابستگی و استقلال، جنگ و صلح، شکست و پیروزی همه و همه به نفت گره خورده است.

پاکدل تصریح کرد: کشورهای استعماری غرب به ویژه انگلیس سعی در نزدیک شدن و در اختیار قرارگرفتن ثروت‌های ملی کشورهای صاحب نفت کردند.

وی گفت: با اکتشاف نفت در ایران، ایران به یکی از قطب‌های بزرگ صنعت نفت جهان تبدیل شد.

پاکدل با تشریح رویدادهای ملی‌شدن صنعت نفت ابراز داشت: اکتشاف نفت در ایران با هجوم کشورهای استعماری به ویژه انگلیس روبه‌رو شد و بی‌کفایتی و بی‌تدبیری حاکمان و مسئولان آن زمان ایران سبب در اختیار گرفتن ثروت ملی ایران توسط انگلیس شد.

وی یادآور شد: در 29 اسفند 1328 با همت و تلاش بزرگان و فرهنگیان ایران اسلامی، صنعت نفت ایران ملی شد.

پاکدل ادامه داد: ملی‌شدن صنعت نفت ایران لطف خداوند به ملت ایران بود زیرا سال‌ها بعد به رهبری پیامبرگونه امام راحل انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید.

* شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بیش از 7 هزار نیروی انسانی دارد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران تأکید کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران بخش بزرگی از امور فنی، تخصصی و مدیریتی صنعت نفت که توسط بیگانگان انجام می‌شد به دست توانمند نیروهای ایران اسلامی سپرده شد.

پاکدل بیان داشت: اداره صنعت بزرگ و حیاتی نفت توسط نیروهای متخصص داخلی و مبارزه جانانه آن‌ها با دشمنان خارجی در جنگ تحمیلی و باسازی صنایع بمباران شده، اراده و عزم ملی ایرانیان را نشان داد.

وی تحریم‌ها را اهرم فشار و ایجادکننده بحران اقتصادی در کشورهای تحریم‌کننده دانست و گفت: تحریم‌های اعمال‌ شده نتیجه‌ای معکوس داشته و نشان‌دهنده وابستگی کشورهای اروپایی به نفت و اقتصاد ایران است.

این مسئول در گچساران عنوان داشت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با بیش از 400 کیلومتر طول و 150 کیلومتر عرض، با دارا بودن چند مخزن شناخته‌شده، یکی از مهمترین شریان‌های نفتی کشور است.

پاکدل افزود: گچساران با دارا بوده ذخایر عظیم نفتی، به‌عنوان سرزمین طلای سیاه و قطب مهم اقتصادی کشور به‌شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: بیش از 7 هزار نیروی انسانی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران مشغول به کار بوده که با کار و تلاش شبانه‌روزی خود، در شکوفایی اقتصاد کشور نقش مهمی را برعهده دارند.

انتهای پیام/ح10
دوشنبه 29 اسفند 1390

خدمت‌رسانی به 10 هزار گردشگر نوروزی در مازندران

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سرپرست هلال احمر مازندران خبر داد
خدمت‌رسانی به 10 هزار گردشگر نوروزی در مازندران

خبرگزاری فارس: سرپرست جمعیت هلال احمر مازندران از خدمت‌رسانی این جمعیت به بیش از 10 هزار گردشگر نوروزی خبر داد.

خبرگزاری فارس: خدمت‌رسانی به 10 هزار گردشگر نوروزی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مهدی ولی پور گفت: از ابتدای اجرای طرح‌های نوروزی این جمعیت در روز 25 اسفند تاکنون 718 عملیات امدادی از سوی امدادگران جمعیت هلال احمر استان در سطح محورهای مواصلاتی مازندران انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در این باره امدادرسانی به 624 نفر حادثه‌دیده و درمان سرپایی316 نفر و همچنین اسکان اضطراری 452 نفر و توزیع 251 بسته غذایی از جمله این اقدامات بوده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر مازندران بیان داشت: در این مدت 616 نفر با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر استان نجات یافتند.

وی همچنین درباره طرح راهنمایی مسافران نوروزی نیز گفت:‌ از ابتدای طرح تاکنون 7 هزار و 852 نفر به پست‌های جمعیت هلال احمر مراجعه کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر مازندران اعلام کرد: در این مدت، بیش از 13 هزار نسخه انواع بروشور و نرم‌افزارهای آموزشی و اطلاع‌رسانی نیز توزیع شد.

انتهای پیام/ح30
دوشنبه 29 اسفند 1390

کنار لاله‌رخان آشیانه می‌سازم

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

یادداشت
کنار لاله‌رخان آشیانه می‌سازم

خبرگزاری فارس: شلمچه! ای سرزمین خون‌های پاک! هر آنچه به پایان این سال نزدیک می‌شوم، طعم بهار را در شن و ماسه‌های داغ تو بیشتر حس می‌کنم. کاش بار دیگر میهمانی لاله‌ها دعوتم کنی و از بهارم، ترنمی تازه بسازی.

خبرگزاری فارس: کنار لاله‌رخان آشیانه می‌سازم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم لحظه لحظه که می‌گذرد به پایان سال نزدیک می‌شویم و صدای بهار را از لابه‌لای پنجره نیمه‌باز خانه‌هایمان بهتر می‌شنویم.

بهار در راه است و نسیمش چند روزی است که تن درختان را نوازش می‌دهد. بهار در راه است و گنجشکان شادی‌های صبحگاهشان را دوباره از سر گرفته‌اند. 

بهار در راه است و چشم‌های باز به تماشای اسرار خلقت مشغول می‌شوند. چه زیبا است زایش دانه کوچک در دل سنگ سخت و چه دلنشین است ترانه جویبار هنگامی که به آسمان می‌رسد و خدا را سپاس می‌گوید.

بهار در راه است و «یسبح لله ما فی السموات و الارض...» را می‌توان در تمام این لحظه‌ها، در تن درختان، جنبش پرندگان، آبی آسمان و نیلی دریا دید.

ثانیه‌ها چون سایه ناپدید می‌شوند و هر لحظه زمستان مانند دانه برفی بر تن گرم بهار آب می‌شود. قطار عمر چونان آبی روان می‌گذرد و روزگار گذشته را با تمام شیرینی‌ها و تلخ‌کامی‌ها به فراموشی می‌سپارد.

آری همه چیز فراموش می‌شود مگر گوهری که صدف انسانیت آن را در خود پرورده باشد و وجودی که خودش را در نیستی‌اش یافته است.

همه چیز فراموش می‌شود مگر آن قطره خونی که از گلوی بی‌تابی می‌چکد و زمان را در ثانیه‌های آخرین خود به بازی می‌گیرد.

آنان‌ که با ذلت زنده‌اند، آهسته آهسته می‌میرند ولی آنکه با عزت می‌میرد، هر لحظه زنده‌تر می‌شود و هر بهار جوان‌تر.

آن نسیمی که این روزها از دل گرم خاک‌های شلمچه بلند می‌شود، ما را در آستانه تحویل سال و تغییر فصل با معنای تازه‌ای از بهاری بودن و بهاری شدن آشنا می‌کند.

اگر نوروز نخستین روز آفرینش باشد، بی‌شک شلمچه نیز نخستین مکان آفرینش جرقه‌هایی از انسانیت است که سال‌ها پس از غروبشان سبب طلوع شعله‌هایی نو شده‌اند.

غروب دلگیر شلمچه اگر نبود صبح زیبای بهاری ما معنایی نداشت و اگر نبودند شهدایی که با خونشان سیاهی‌ها را از ما دور کردند حتی تحویل سال نو نمی‌توانست تازگی را در عمر ما هر سال زیباتر جلوه دهد.

شلمچه، ای سرزمین خون‌های پاک! هر آنچه به پایان این سال نزدیک می‌شوم، طعم بهار را در شن و ماسه‌های داغ تو بیشتر حس می‌کنم. کاش بار دیگر میهمانی لاله‌ها دعوتم کنی و از بهارم، ترنمی تازه بسازی.

ز آه سینه‌سوزان ترانه می‌سازم

چو نی زمایه جان این فسانه می‌سازم

به غمگساری یاران چو شمع می‌سوزم

برای اشک دمادم بهانه می‌سازم

پر نسیم به خوناب اشک می‌شویم

پیامی از دل خونین روانه می‌سازم

نمی‌کنم دل از این عرصه شقایق فام

کنار لاله رخان آشیانه می‌سازم

در آستان به‌خون خفتگان وادی عشق

برون ز عالم اسباب خانه می‌سازم

چو شمع بر سر هر کشته می‌گذارم جان

ز یک شراره هزاران زبانه می‌سازم

ز پاره‌های دل من شلمچه رنگین است

سخن چو بلبل از آن عاشقانه می‌سازم

سر و تن و دل و جان را به خاک می‌فکنم

برای قبر تو چندین نشانه می‌سازم

کشم به لحظه شوریدگی بساط امین

کنون که رفت سفر چون کرانه می‌سازم

=============  

یادداشت از: زینب آخوندی

=============   

انتهای پیام/غ10/د1000
دوشنبه 29 اسفند 1390

فعالیت‌ 50 اکیپ راهداری در راه‌های هرمزگان

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون راه و ترابری هرمزگان خبر داد
فعالیت‌ 50 اکیپ راهداری در راه‌های هرمزگان

خبرگزاری فارس: معاون راه‌سازی راه و ترابری هرمزگان با بیان اینکه راهداران این اداره‌کل از آمادگی کامل برای تأمین ایمنی جاده‌ها برخوردار هستند، از فعالیت 50 اکیپ راهداری در تعطیلات نوروزی در جاده‌های این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: فعالیت‌ 50 اکیپ راهداری در راه‌های هرمزگان

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس علی علیزاده پیش از ظهر امروز در نشست شورای راهداری هرمزگان که با حضور معاونان و رؤسای ستادی ادارات راه و ترابری این استان برگزار شد، ‌با بیان اینکه محورهای مواصلاتی استان طی روزهای نوروز و حتی روزهای قبل از این عید ملی با ترافیک و تردد پرحجمی مواجه است، اظهار داشت: جاده‌های این استان هر ساله به ویژه در ایام نوروز پذیرای میلیون‌ها مسافر است و در همین راستاست که نقش راهداران در این استان نقشی کلیدی و اساسی در تأمین ایمنی و سلامت مسافران و گردشگران محسوب می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد طی روزهای آینده با تمهیدات اندیشیده شده و اعلام آمادگی دستگاه‌های اجرایی در هرمزگان عبور و مرور و ترافیک به بهترین نحو ممکن و ایمنی بالا صورت بگیرد.

این مسئول با بیان اینکه تمهیدات لازم برای سفرهای نوروزی از سه ماه گذشته در هرمزگان آغاز شده است، گفت: راهداران در این استان از آمادگی کامل برای کمک به سفرهای ایمن برخوردارند.

وی افزود: گشت‌های راهداری در تمام محورهای استان به صورت فعال و شبانه‌روزی فعالیت خواهند داشت.

معاون راه‌سازی راه و ترابری هرمزگان گفت: در این ایام 30 اکیپ راهداری و 20 اکیپ پشتیبانی برای برقراری عبور و مرور ایمن و روانی ترافیک با همکاری پلیس‌راه استان همکاری دارند.

وی یادآور شد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تردد کامیون‌ها از 27 تا 29 اسفند و از 10 تا 13 فروردین سال 91 در محور بندرعباس سیرجان به استثنای کامیون‌های حامل سوخت و مواد غذایی ممنوع است.

هرمزگان و به ویژه شهرهای قشم و بندرعباس از شهرهای مقصد گردشگری در جنوب کشور طی ایام نوروز به شمار می‌روند.

محورهای سیرجان بندرعباس و لارستان بندرعباس از جمله محورهای پرتردد این استان در ایام نوروز به شمار می‌روند.

در کنار دو محور مذکور که در شمال هرمزگان قرار دارند، محورهای جاسک به بندرعباس و پارسیان به بندرعباس در شرق و غرب این استان نیز از تردد بالایی در ایام مذکور برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام/ک10/ط4000
دوشنبه 29 اسفند 1390

تالاب صومعه‌سرا قطب مهم گردشگری گیلان

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

جاذبه‌های دیدنی گیلان/
تالاب صومعه‌سرا قطب مهم گردشگری گیلان

خبرگزاری فارس: تالاب صومعه‌سرا با وجود پرندگان مهاجر و بومی، گونه‌های آبزیان متنوع و قابلیت‌های جالب و دیدنی از مهم‌ترین قطب گردشگری در گیلان محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: تالاب صومعه‌سرا قطب مهم گردشگری گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه‌سرا، صومعه‌سرا با 633 کیلومتر مربع وسعت در 25 کیلومتری شهرستان رشت واقع شده است.

حصیربافی با ساقه گیاه لی «گیاه مرداب» و صوف، سرامیک‌سازی، تولیدات دستباف و... از صنایع مهم دستی در صومعه‌سرا به شمار می‌رود که در این راستا هنرمندان زیادی در مناطق شهری و به ویژه روستایی در حال فعالیت هستند.

صومعه‌سرا را می‌توان خاستگاه ابریشم ایران دانست، ابریشم از مهم‌ترین و شاخص‌ترین صنعت و سوغات صومعه‌سرا محسوب می‌شود که به طور قطع در کل ایران بی‌همتاست و کارخانه‌های تولید پیله کرم ابریشم  صومعه‌سرا در مناطق کسما و طاهر گوراب وجود دارند.

در بخش کرانه‌های تالاب صومعه‌سرا، جنگل‌های خاص نواحی مردابی به مقادیر زیادی دیده می‌شود و در جنگل‌های این منطقه انواع درختان، راش، توسکا، افرا نمدار، ممرز، سپیدار، اوجا، خرمالو، ارس، گردو و انجیل و از همه مهم‌تر صنوبر وجود دارد.

در صومعه‌سرا مناطق ییلاقی وجود ندارد ولی در قسمت دشت آن به مساحت 17.115 هکتار غنی بوده و بیشتر گیاهان مراتع از انواع مارجنگ، پونه، پیرگیاه، شبدر، هویچ وحشی، شاه‌پسند و گزنه در آن می‌رویند.

صومعه‌سرا در مجموع در ناحیه جلگه‌ای قرار گرفته و به غیر از تعدادی کوه کم ارتفاع فاقد کوه و قلل است و کوه خمباراجی (خمبارژی) با ارتفاع 946 متر در محدوده دهستان گوراب‌زرمیخ تنیان در 20 کیلومتری غرب شهرستان صومعه‌سرا دارای کوه‌های سیاه‌کوه، سفیدلنگان کوه و پلنگ‌دره است که حداکثر ارتفاع‌ آنها به یک هزار و 200 متر می‌رسد.

پیش‌رود، شاندری و پلنگ‌رود از رودخانه‌های این شهرستان هستند که از کوه‌های ماسوله رودخان، تالش و قلعه‌رودخان سرچشمه گرفته‌اند.

صومعه‌سرا از بزگ‌ترین مناطق علمی و دانشگاهی گیلان محسوب می‌شود و در حال حاضر شش حوزه دانشگاهی در این شهرستان در راستای افزایش علوم آکادمیک دانشجویان فعال هستند و دانشکده فنی و مهندسی، پیام نور، آزاد اسلامی، دانشکده پیرا پزشکی، جامع علمی‌کاربردی و منابع طبیعی و آبخیزداری از جمله این مراکز علمی دانشگاهی فعال در صومعه‌سرا هستند.

تالاب صومعه‌سرا و انزلی در سال 1349 در کنوانسیون رامسر به عنوان تالاب بین‌المللی شناخته شدند و البته بخش زیاد و مهم این تالاب در صومعه‌سرا واقع است و این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در حاشیه جنوبی تالاب انزلی سالانه پذیرای پرندگان مهاجری مانند گیلار، فیلوش، خوتکای پرسفید و معمولی است.

تالاب صومعه‌سرا با وجود قابلیت‌های جالب و دیدنی محیطی، وجود انواع آبزیان و پرندگان و با وسعت و زیبایی ویژه یکی از مهم‌ترین بخش‌های گردشگری در گیلان است.

بیش از 32 گونه آبزی در تالاب صومعه‌سرا زیست می‌کنند که در حفاظت و کنترل زیستی اداره محیط زیست این شهرستان قرار دارند و صید انسانی این گونه آبزیان تنها در فصول ویژه‌ای از سال و با شرایط زیست‌‌محیطی انجام می‌شود.

مارماهی، اوزون‌برون، زالون، کیلکا، سیم، کولی، ماش، زرده‌پر، سنگ‌لیسک، کپور، ماهی سفید، کولمه، لای‌ماهی، اسبله، شوک، شیشه‌ماهی، سوزن‌ماهی، سوف و سگ‌ماهی از رایج‌ترین  آبزیان در تالاب صومعه‌سرا عنوان می‌شوند.

تالاب صومعه‌سرا دارای چهار فصل زیبا و گردشگرپذیر است که منطقه سلکه تالاب از زیبایی و جذابیت بیشتری برخوردار است و در فصل بهار ورود انواع ماهی به‌ویژه کپور به تالاب حوزه صومعه‌سرا، شکفتن گل نیلوفر آبی در تابستان، آغاز مهاجرت پرندگان در فصل پاییز و طبیعت زیبای تالاب در زمستان از جمله جذابیت‌های گردشگری تالاب اسپند صومعه‌سرا‌ست.

شکار پرندگان یکی از تفریح‌های پر طرفدار در تالاب است که در حاشیه بخش سلکه و در منطقه آزاد تالاب صومعه‌سرا  انجام می‌شود و در تالاب‌ صومعه‌سرا حدود 34 گونه گیاهی منحصر به‌فرد و 157 گونه پرنده وحشی وجود دارند که 77 نوع آن مهاجر هستند.

پرندگان مهاجر برای گذران زمستان از اواخر شهریور تا پایان فصل بهار تالاب صومعه‌سرا به دلیل موقعیت بالقوه آن برای کوچ انتخاب می‌کنند که از آن جمله می‌توان به وجود قوی فریادکش، قوی گنگ، آنفوت، تنجه، گیلار، اردک اره‌ای، خوتکا، اردک سرسبز، فیلوش و اردک نوک‌پهن، تاج‌دار، سرحنایی، بلوطی، اردک سرسیاه و یلوه اشاره کرد.

در مجموع بیش از 34 نوع پرنده مهاجر به تالاب صومعه‌سرا کوچ می‌کنند که چنگر نوک‌سرخ، طاووسک، چنگر معمولی، صدف‌خور، چوب‌پا، اووست، خروس‌کولی، خروس‌کولی سینه‌سیاه، گیلانشاه بزرگ، آبجلیک پاسرخ، پاشلک معمولی و کاکایی بزرگ، نقره‌ای، سرسیاه، کوچک و کاکایی ناشناخته از دیگر پرندگانی هستند که به تالاب بزرگ صومعه‌سرا کوچ می‌کنند.

در حاشیه تالاب سلکه صومعه‌سرا منطقه آزادی برای شکار مجاز فراهم شده است.

سلکه، سرخان کل، سیاه‌کیشم و اسپند تالاب صومعه‌سرا دارای قابلیت‌های طبیعی هستند که به دلیل عمق آب و شرایط مناسب آب و هوایی و نیز داشتن انواع مواد مغذی برای مهاجرت پرندگان وحشی، شرایط ویژه‌ای را برای تخم‌ریزی انواع ماهیان و رویش زیاد گل نیلوفر آبی فراهم می‌کند.

انتهای پیام/غ10/پ3003

 
دوشنبه 29 اسفند 1390

فرهنگ‌های محلی در کنار فعالیت‌های اقتصادی باید فعال شود

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس سازمان‌های مردم‌نهاد مازندران:
فرهنگ‌های محلی در کنار فعالیت‌های اقتصادی باید فعال شود

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان‌های مردم نهاد مازندران گفت: فرهنگ‌های بومی و محلی در کنار ارتقای فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی باید فعال شود.

خبرگزاری فارس: فرهنگ‌های محلی در کنار فعالیت‌های اقتصادی باید فعال شود

علی فلاح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس مستقر در ستاد تسهیلات سفر استان مازندران با بیان اینکه سازمان مردم نهاد به صورت داوطلبانه عضو ستاد تسهیلات سفر مازندران است، اظهار داشت: در این ستاد هشت هدف عمده را که در راستای حفظ سلامت انسان‌ها و جلوگیری از تخریب محیط زیست است، پیگیری می‌کنم.

وی درباره هشت هدف عمده سازمان مردم نهاد خاطرنشان کرد: کاهش تصادفات، کاهش تلفات جاده‌ای و دریایی و پیگیری کاهش معضلات بهداشتی و زیست محیطی عمده‌ترین اهداف سازمان مردم‌نهاد است که در ستاد تسهیلات سفر مازندران پیگیری می‌شود.

عضو سازمان مردم‌نهاد مازندران دیگر برنامه سازمان مردم نهاد مازندران را پیگیری افزایش رضایت‌مندی مسافران و گردشگران، ترویج فرهنگ اسلامی، ایرانی و بومی مازندران برشمرد.

وی با اشاره به ظرفیت فرهنگی و اجتماعی در مازندران تاکید کرد: فرهنگ‌های بومی و محلی در کنار ارتقای فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی باید فعال شود.

عضو سازمان مردم‌نهاد مازندران تامین امنیت مسافران در طول ایام تعطیلات را دیگر دغدغه سازمان مردم‌نهاد مازندران اعلام کرد و گفت: اعضای سازمان مردم‌نهاد به طور داوطلبانه در بیشتر مراکز تفریحی حضور دارند و دغدغه‌های این سازمان را به اطلاع گردشگران و مسافران می‌رسانند.

فلاح در پایان گفت: اعضای سازمان مردم‌نهاد در این ایام تلاش می‌کنند با حضور در امکان تفریحی و با بیان دغدغه‌های این سازمان، آسیب‌ها را به فرصت تبدیل کنند.

انتهای پیام/ح20
دوشنبه 29 اسفند 1390

سوارز: دلیلی بر ترک آنفیلد ندارم؛ در لیورپول راحتم

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در واکنش به شایعه مذاکره با پاری‌سن‌ژرمن
سوارز: دلیلی بر ترک آنفیلد ندارم؛ در لیورپول راحتم

خبرگزاری فارس: مهاجم اروگوئه‌ای تیم فوتبال لیورپول شایعات انتشار یافته مبنی بر خروج از آنفیلد و ترک لیورپول را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: سوارز: دلیلی بر ترک آنفیلد ندارم؛ در لیورپول راحتم

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از ال‌پایس ، لوئیس سوارز پس از آنکه برخی از نشریات عنوان کردند در تکاپوی ترک سرخ‌پوشان است، اظهار داشت: تمام اخباری که در مورد خروجم از لیورپول انتشار یافته، کذب است. من مایلم در اینجا بمانم و در افتخارات سهیم شوم.

او ادامه داد: برخلاف آنچه که عنوان می‌شود، من واقعا از حضور در لیورپول لذت می‌برم و راحت هستم. نمی‌دانم چه دلیلی باید باشد که به تکاپو برای ترک لیورپول بیفتم.

این اظهارات در حالی انتشار یافت که گفته می‌شد تیم پاری‌سن‌ژرمن فرانسه مذاکرات پنهان و جدی با این بازیکن اروگوئه‌ای داشته است.

سوارز که در سال گذشته به عضویت تیم تحت رهبری کنی دالگلیش درآمد، با لیورپولی ها تا سال ۲۰۱۶ قرارداد همکاری دارد.

انتهای پبام/آ
دوشنبه 29 اسفند 1390

برنامه جشن‌های نوروزی مازندران اعلام شد

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

از سوی مهران حسنی
برنامه جشن‌های نوروزی مازندران اعلام شد

خبرگزاری فارس: برنامه جشن‌های نوروزی از سوی معاون فرهنگی، اجتماعی و تبلیغاتی ستاد دائمی سفر مازندران اعلام شد.

خبرگزاری فارس: برنامه جشن‌های نوروزی مازندران اعلام شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مهران حسنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد تسهیلات سفر مازندران اظهار داشت: جشن‌های نوروزی مشترک با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، شهرداری‌های سطح استان و میراث فرهنگی در ایام نوروز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه نوروزخوانی روز دوم فروردین در پارک قائم ساری در حاشیه رودخانه تجن برگزار می‌شود، گفت: در رامسر هم صبح روز اول فروردین برنامه نوروزخوانی را در سطح شهر داریم.

حسنی با بیان اینکه مردم شهرستان نور در هنگام سال تحویل در هتل نارنجستان نور جنگ شادی دارند، تصریح کرد مردم آمل هم مراسم نوروزخوانی را در پارک جنگلی میزاکوچک خان برگزار می‌کنند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و تبلیغاتی ستاد دائمی سفر مازندران ادامه داد: در شهر بابل همه روزه برنامه نوروزخوانی را در سطح شهر داریم.

وی با اشاره به اینکه در گلوگاه روز نخست فروردین جشن نوروخوانی برگزار می‌شود، اضافه کرد: در سرخرود روز چهارم فروردین مراسم نوروزخوانی و رنگ آمیزی تخم مرغ انجام می‌شود و محمودآباد هم روز اول و چهارم فروردین جشن نوروزخوانی دارد.

حسنی با بیان اینکه چهارم فروردین در فریدونکنار مراسم جشن‌های نوروزی برگزار می‌شود، گفت: مردم سوادکوه هم امروز و فردا شاهد برگزاری جشن‌های نوروزی خواهند بود.

انتهای پیام/غ20 

 

 
دوشنبه 29 اسفند 1390

ارائه خدمات ویژه درمانی به صورت شبانه‌روزی در قم

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب (ع) قم عنوان کرد
ارائه خدمات ویژه درمانی به صورت شبانه‌روزی در قم

خبرگزاری فارس: رئیس بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب (ع) قم گفت: این بیمارستان به صورت شبانه‌روزی در ایام نوروز به ارائه خدمات درمانی خواهد پرداخت.

خبرگزاری فارس: ارائه خدمات ویژه درمانی به صورت شبانه‌روزی در قم

محمدرضا فقیهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب (ع) به صورت شبانه روزی در ایام نوروز به ارائه خدمات درمانی به زائرین، مسافرین و همشهریان خواهد پرداخت.

وی با بیان اینکه تمام بخش‌های درمانی بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب(ع) از جمله آی‌سی‌یو، سی‌سی‌یو، آزمایشگاه‌ها، ارتوپدی، دندان‌پزشکی، اتاق عمل، داروخانه و ... در ایام نوروز فعال هستند تصریح کرد: پزشکان متخصص و عمومی هر روز بر اساس نوبت خود در بیمارستان حاضر شده و بیماران را مداوا خواهند کرد.

رئیس بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب(ع) قم همچنین افزود: در سال 1391 بخش‌های دیگری از بیمارستان برای خدمات‌رسانی آماده شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب زیرپوشش سپاه علی‌ابن‌ابیطالب استان قم نسبت به ارائه خدمات درمانی به مردم اقدام می‌کند.

انتهای پیام/ک30/د1000
دوشنبه 29 اسفند 1390

گشت‌زنی با 40 اکیپ در محورهای مواصلاتی مازندران

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل راه و ترابری مازندران خبر داد
گشت‌زنی با 40 اکیپ در محورهای مواصلاتی مازندران

خبرگزاری فارس: مدیرکل راه و ترابری استان مازندران گفت: 40 گشت نوروزی به چهار محور ارتباطی هراز، سوادکوه، کندوان و ساری - کیاسر اعزام می‌شوند.

خبرگزاری فارس: گشت‌زنی با 40 اکیپ در محورهای مواصلاتی مازندران

سید علی اسد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت:‌ به منظور ارتقای سطح ایمنی، نظارت و کنترل در سطح محورهای استان و انجام به موقع و سریع در عملیات راهداری فعالیت‌های گسترده‌ای را برای تعطیلات نوروزی در دست اقدام داریم.

وی با اشاره به اینکه برای این منظور که مسافران نوروزی جاده‌ها در آغاز سال جدید سفری کم خطر را تجربه کنند از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم، تصریح کرد: ۳۳ اکیپ راهداری با ۲۹۱ راهدار در سطح محورهای ارتباطی استان مستقر هستند.

مدیرکل راه و ترابری مازندران با بیان اینکه ۱۶ راهدارخانه ثابت و سه کانکس سیار راهداری در سطح محورهای استان آماده پذیرایی و استقبال از مسافران نوروزی و هموطنان هستند، ادامه داد: 40 گشت نوروزی را در چهار محور ارتباطی  هراز، سوادکوه، کندوان و ساری - کیاسر اعزام و سازماندهی کردیم.

وی بیان داشت: ‌این گشت‌ها به منظور کنترل و نظارت بر گشت‌های راهداری ادارات تابعه با هدف برقراری ترافیک روان و ایمن برقرار هستند.

اسد درباره اقدامات ایمن‌سازی محورهای استان توسط این اداره کل برای ایام نوروز خاطرنشان کرد: پاکسازی و زیباسازی حریم راه‌ها، نصب تابلوهای نمایش سرعت متغیر بسته به شرایط جاده، نصب دوربین‌های نظارت تصویری، نصب تابلوهای فلورسنتی برای آشکارسازی نقاط پرحادثه، تقویت علائم افقی و عمودی، بهبود وضعیت حفاظ‌ها و نگهداری روشنایی محورها، ایمن سازی و ساماندهی نقاط پرحادثه، خط کشی و لکه‌گیری، شست و شو و ترمیم علائم، جمع‌آوری لاشه حیوانی و زباله در سطح محورها از جمله فعالیت‌هایی است که به طور گسترده توسط راهداران پرتلاش در حال انجام است.

اسد درباره دیگر اقدامات این اداره کل در ایام نوروز ادامه داد: توزیع نقشه راه‌های استان و کتابچه و بروشور با عنوان همگام با راهداران در نوروز۹۱ در ورودی محورهای استان به مسافران نوروزی، نصب بیش از ۶۰ عدد استند و هفت بیلبورد با مضامین شعارهای ایمنی و هشداردهنده در تمام محورهای مواصلاتی زیرپوشش استان، پاسخ‌گویی به مسافران نوروزی در مورد آخرین وضعیت راه‌های استان از طریق دو شماره تلفن۱۴۱ و ۲۲۲۲۳۲۰  به صورت شبانه‌روزی و سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۰۱۴۱ از دیگر اقدامات این اداره کل در ایام نوروز است.

انتهای پیام/ح20
دوشنبه 29 اسفند 1390

جابه‌جایی 6 هزار مسافر در ایام نوروز

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل راه آهن شمال خبر داد
جابه‌جایی 6 هزار مسافر در ایام نوروز

خبرگزاری فارس: مدیرکل راه آهن شمال از جابه‌جایی 6 هزار مسافر در ایام نوروز با هفت سرویس به صورت رفت و برگشت خبر داد.

خبرگزاری فارس: جابه‌جایی 6 هزار مسافر در ایام نوروز

سید فرهاد ظهورپرواز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری اظهار  داشت: در ایام نوروز با افزایش چشمگیر مسافران مواجه هستیم.

وی با اشاره اینکه به منظور استفاده کامل و بهینه از همه ظرفیت‌های راه آهن شمال، ستاد ویژه نوروزی راه آهن شمال تشکیل شده است، ادامه داد: تمهیدات ویژه‌ای برای تدارک ملزوم و تجهیزات مورد نیاز برای سیر ایمن قطارها و سلامت مسافران به کار می‌گیریم.  

ظهورپرواز با بیان چیدن سفره هفت سین نوروزی در ایستگاه راه آهن ساری بیان داشت: امسال در ایام نوروز قطارهای راه آهن شمال روزانه هفت سرویس به صورت رفت و برگشت، مسافران خطی را به تعداد بیش از 6 هزار و 500 نفر را جابه‌جا می‌کنند.

وی با تصریح این نکته که با توجه به ایام پیک نوروزی، مسافران حداقل نیم ساعت زودتر در ایستگاه‌های راه آهن حضور یابند، گفت: درصورت بروز هرگونه مشکل مراتب را با کشیک ناظر ارشد ایستگاه‌ها در میان بگذارند. 

ظهورپرواز با اشاره به تعیین کشیک‌هایی متشکل از روسا، معاونان و کارشناسان ادارات فنی، مسئولان واحدها و روسای ایستگاه‌های مهم تشکیلاتی در پل سفید، فیروزکوه و گرگان یادآور شد: کشیک‌ها  به صورت 24 ساعته در این ایام حضور داشته و با نظارت کامل بر عملکرد ماموران به ویژه سیر و حرکت و رفع مشکلات احتمالی، گزارش تمام وقایع و اتفاقات احتمالی را به کشیک ارشد اداره کل ارائه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مسافران قطارهای نوروزی برای دریافت هرگونه اطلاعات و ارائه انتقاد، پیشنهاد یا شکایت می‌توانند با شماره تلفن 1539 سامانه اطلاع‌رسانی و ارتباط با مشتری به صورت شبانه‌روزی تماس حاصل کنند، یا به شماره 3000139 پیامک ارسال کنند و یا به سایت اینترنتی شرکت قطارهای مسافری رجا به نشانی www.raja.ir  مراجعه کنند.

انتهای پیام/غ20
دوشنبه 29 اسفند 1390

آغاز توزیع 80 هزار اقلام تبلیغاتی نوروزی در خراسان شمالی

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی مطرح کرد
آغاز توزیع 80 هزار اقلام تبلیغاتی نوروزی در خراسان شمالی

خبرگزاری فارس:معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی از آغاز توزیع بیش از 80 هزار اقلام تبلیغاتی ویژه ایام نوروزی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: آغاز توزیع 80 هزار اقلام تبلیغاتی نوروزی در خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، محسن عباسی از آغاز توزیع بیش از 80 هزار اقلام تبلیغاتی ویژه ایام نوروزی در  این استان خبر داد و اظهار داشت: چاپ این تعداد اقلام تبلیغاتی در راستای معرفی آثار تاریخی، صنایع دستی و گردشگری استان و برای آشنایی بیشتر مسافران نوروزی صورت گرفت.

وی اقلام تبلیغاتی ویژه ایام نوروز را شامل؛ نقشه استان و شهرستان‌ها، ادعیه سفر، کتابچه راهنما، بروشور، کتابچه آداب و رسوم نوروزی، بنرهای اطلاع رسانی و خیر مقدم برشمرد.

عباسی افزود: بخشی از این اقلام تبلیغاتی با مشارکت آموزش و پرورش، جمعیت هلال‌احمر، نیروی انتظامی، اداره کل راه و ترابری، اداره کل حمل ‌و نقل، دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری‌ها چاپ شده است.

وی گفت: این اقلام در پایگاه‌های مختلف راهنمایان نوروزی هلال‌احمر و همچنین پست‌های نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی شهرها، هتل‌ها، رستوران‌های بین راهی بین مسافران توزیع می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی تصریح کرد: طی ایام تعطیلات نوروزی همچنین مسافران و زائران از طریق برنامه‌های رادیویی با جاذبه‌های خراسان شمالی آشنا می‌شوند.

به گفته وی، ستاد تسهیلات سفرهای استان با همکاری صدا و سیما اقدام به ساخت برنامه رادیویی با هدف معرفی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و همچنین معرفی آداب و رسوم مردم ساکن در این استان کرده است.

عباسی ادامه داد: در این برنامه علاوه بر معرفی بناها و جاذبه‌ها اجرای موسیقی محلی و مقامی، مسابقه همچنین اخبار و گزارشات پخش می‌شود که میهمانان نوروزی استان می‌توانند در این ایام از برنامه‌های متنوع صدا استفاده کنند.

وی گفت: در این برنامه کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی به معرفی اقدامات صورت گرفته طی ایام تعطیلات نوروزی می‌پردازند.

معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: برنامه‌ نوروزی میراث فرهنگی استان از 29 اسفند آغاز و تا 13 فروردین ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ح30
دوشنبه 29 اسفند 1390

مک‌کین: آمریکا نباید افغانستان را ترک کند

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مک‌کین: آمریکا نباید افغانستان را ترک کند

خبرگزاری فارس: علیرغم کشته شدن ۱۶ غیرنظامی افغان توسط نظامی آمریکایی، سناتور "جان مک‌کین" در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی تصریح کرد که واشنگتن نباید افغانستان را ترک کند.

خبرگزاری فارس: مک‌کین: آمریکا نباید افغانستان را ترک کند

به گزارش فارس، "جان مک‌کین" سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "ان بی سی" تصریح  کرد که حضور نظامی آمریکا در افغانستان موفقیت‌آمیز بوده و آمریکا نباید این کشور را ترک کند.

وی ضمن انتقاد از "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا در خصوص تعیین ۲۰۱۴ بعنوان ضرب‌الاجل خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان اعلام کرد: ما از نقطه‌نظر نظامی و تاکتیکی پیروز شده‌ایم اما آنچه رئیس‌جمهور آمریکا مدام درباره آن سخن می‌گوید سرعت خروج و عقب‌نشینی است.

علیرغم آنکه چندی پیش یک نظامی آمریکایی به سمت غیرنظامیان افغان تیراندازی کرد و ۱۶ تن از آنها از جمله زنان و کودکان را کشت، مک‌کین مدعی شد که روابط میان نیروهای آمریکایی و افغان شگفت‌انگیز است.

با بالا گرفتن واکنش های مقامات رسمی و درخواست برای یک واکنش و تغییر سریع در افغانستان، اوباما قطعا در برنامه‌های آمریکا و دیگر نیروهای نظامی حاضر در خاک افغانستان، بازنگری خواهد کرد. در برنامه زمانی کنونی، قرار است نیروهای نظامی ایالات متحده تا سال 2014 در افغانستان حضور داشته باشند و پس از آن مسئولیت های خود را به نیروهای افغان تحویل دهند.

اوباما کمتر از یک ماه پیش به دلیل سوزاندن قرآن توسط نیروهای این کشور، در افغانستان مجبور به عذرخواهی شده بود و به دنبال قتل غیرنظامیان توسط نظامی آمریکایی هم گفت: "من عمیقا از اخبار مربوط به کشته و زخمی شدن شهروندان افغان، متاثر شدم. این یک حادثه تراژیک و بهت آور است و به دور از مشخصه های مورد انتظار نیروهای نظامی ما و احترامی که آمریکا برای مردم افغانستان قائل است، بود.

انتهای پیام/ف.ص
دوشنبه 29 اسفند 1390

سال 91 سال شکوفایی آی‌تی در مازندران است / 1818 به 2020 تغییر می‌کند

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندان:
سال 91 سال شکوفایی آی‌تی در مازندران است / 1818 به 2020 تغییر می‌کند

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت مخابرات مازندان با اشاره به اینکه سال 91 سال شکوفایی آی‌تی در مازندران است از تغییر سامانه 1818 به 2020 خبر داد.

خبرگزاری فارس: سال 91 سال شکوفایی آی‌تی در مازندران است / 1818 به 2020 تغییر می‌کند

بهروز باباجانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری اظهار داشت: مخابرات مازندران آمادگی ارائه خدمات به مشترکان تلفن ثابت، دیتا و موبایل را دارد.

وی با اشاره به اینکه 1100 بی.تی.اس (پوشش موبایل همراه اول) و 270 جی.اس.ام روستایی داریم، اضافه کرد: تلفن‌های روستایی رومینگ داشته و با توجه به اینکه تلفن ثابت هستند خدمات همراه اول را هم دریافت می‌کنند.

باباجانی با بیان اینکه در ورودی شهرها در ایام نوروز خدمات را به مشترکان عرضه می‌کنیم، یادآور شد: 801 مرکز مخابراتی، برقراری ارتباط تلفن‌های ثابت را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه 280 نفر در ایام تعطیلات این مراکز را نگهداری می‌کنند، بیان داشت: مراکز کشیک خدمات‌دهی به موبایل در سه شهر ساری، بابل و چالوس متمرکز هستند.

باباجانی با بیان اینکه 200 نفر هم در حوزه تلفن‌ ثابت و دیتا مشغول خواهند بود، خاطرنشان کرد: مشترکان می‌توانند هرگونه مشکل موبایل را به شماره 9990 اطلاع دهند.

مدیرعامل مخابرات مازندران با بیان اینکه در ایام نوروز توزیع سیم کارت و کارت تلفن داریم، بیان کرد: افراد برای اتصال به اینترنت می‌توانند با شماره 9711 در هر نقطه‌ای بدون داشتن شناسه کاربری و رمز عبور از خدمات اینترنت بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه کشیک‌های مخابرات در تمام بخش‌ها فعال هستند، بیان داشت: در آینده نزدیک سامانه 1818 به 2020 تغییر می کند و پاسخگوی همه مشترکان خواهد بود.

باباجانی با بین اینکه تمام تلفن‌های جی.اس.ام روستایی، اعتباری می‌شوند، گفت: به‌زودی تلفن ثابت اعتباری هم در شهرها به صورت اعتباری ارائه می‌شود و افراد می‌توانند با خرید یک خط تلفن ثابت، میزان اعتبار مورد نیاز را خریداری کرده و از تلفن ثابت استفاده کنند.

وی ادامه داد: هر صاحب موبایلی که بخواهد شماره‌اش در سامانه 118 به عنوان شغل ثبت شود می‌تواند با پرداخت هزینه ماهانه که بسیار اندک است نسبت به این کار اقدام کند.

باباجانی با اشاره به اینکه در سال 91 در مازندران مشکلی از بابت خدمات اینترنت نخواهیم داشت، تصریح کرد: چراکه همه دستگاه‌ها به فیبر متصل هستند و تبادل اطلاعات در استان باوجود بستر مشکلی ندارد.

وی سال 91 را سال شکوفایی آی.تی در مازندران عنوان کرد و گفت: تامین فیبر و پهنای باند ما را به این مسیر رهنمون می‌سازد.

انتهای پیام/غ10
  • کل صفحات: 8
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...