دنبال کننده خبرها
یکشنبه 21 اسفند 1390

دشمنان ما عشق ملت‌های مسلمان به قرآن کریم را درک نکرده‌اند

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سرپرست اداره آموزش و پرورش بروجرد:
دشمنان ما عشق ملت‌های مسلمان به قرآن کریم را درک نکرده‌اند

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره آموزش و پرورش بروجرد گفت: دشمنان ما عشق ملت‌های مسلمان به قرآن کریم را درک نکرده‌اند.

خبرگزاری فارس: دشمنان ما عشق ملت‌های مسلمان به قرآن کریم را درک نکرده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، فرج‌الله شاهوردی ظهر امروز در مراسم برگزاری 21 دوره مسابقات استانی قرآن کریم مدارس سمپاد در بروجرد با بیان اهمیت قرآن و نقش این کتاب آسمانی در زندگی انسان‌ها اظهار داشت: دشمنان ما عشق ملت‌های مسلمان به قرآن کریم را درک نکرده‌اند و ما برای حفظ قرآن از جان خود می‌گذریم.

شاهوردی افزود: قرآن در زندگی انسان‌ها در ابعاد فردی و اجتماعی تأثیر فراوانی دارد، به طوری که همه ما نیازمند راز و نیاز با خالق خود هستیم، اما خواندن قرآن برای ما مسلمانان لذت بخش‌تر است.

سرپرست اداره آموزش و پرورش بروجرد گفت: قرآن کریم کتاب هدایت انسان‌ها در زندگی است و این کتاب آسمانی روش درست زیستن را به ما می‌آموزد و همه انسان‌ها با استفاده از رهنمودهای قران می‌توانند بهترین زندگی را برای خود فراهم کنند.

وی تصریح کرد: زندگی قرآنی بر اساس رعایت مقررات و عدالت و احسان و صمیمیت است و انسان‌هایی که این گونه زندگی می‌کنند، دارای اطمینان خاطر و آسایش خواهند بود و به سعادت ابدی و جاودانگی می‌رسند.

این مسابقات در دو نوبت صبح و عصر و با شرکت دانش‌آموزان دختر و پسر این مدارس برگزار شد و دانش‌آموزان با هم به رقابت پرداختند.

در ادامه این مسابقات از نفرات برتر تجلیل و جوایزی به آنها اهدا شد.

انتهای پیام/و۲۰
یکشنبه 21 اسفند 1390

70 درصد مساحت چایپاره منابع طبیعی است

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس اداره منابع طبیعی چایپاره:
70 درصد مساحت چایپاره منابع طبیعی است

خبرگزاری فارس: رئیس اداره منابع طبیعی چایپاره گفت: بیش از 70 درصد مساحت چایپاره را منابع طبیعی تشکیل می‌دهد.

خبرگزاری فارس: 70 درصد مساحت چایپاره منابع طبیعی است

به گزارش خبرگزاری فارس از چایپاره حسین شهابی‌پور پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک با دهیاران، شوراها و بهره‌برداران عرصه‌های طبیعی این شهرستان که در محل سالن جلسات اداره جهاد کشاورزی این شهرستان ترتیب یافته بود اظهار کرد: چایپاره بیش از 950 کیلو متر وسعت دارد که حدود 23 کیلومتر مربع آن را اراضی زراعی تشکیل می‌دهد و بقیه آن هم به اراضی و منابع ملی تعلق دارد.

وی با بیان اینکه از حدود 150 هزار راس دام کوچک و بزرگ شهرستان بیش از 40 درصد آن مازاد بر ظرفیت مراتع شهرستان می‌باشد گفت: همین عامل و عوامل طبیعی دیگر از جمله خشکسالی باعث شده است عرصه‌های این شهرستان با خطر تخریب فزاینده روبه‌رو شود که تهدید جدی برای طبیعت محسوب می‌شود.

این مسئول حوزه‌های بالا دست سد آغچای را مهم‌ترین مناطق در معرض خطر تخریب شهرستان عنوان کرد و افزود: امسال 700 میلیون ریال برای مطالعات احداث سدهای آبخیزداری این منطقه توسط مسئولان تخصیص یافته است که باید طبق برنامه‌ای مصوب هزینه گردد.

وی از دهیاران، شوراهای اسلامی روستاها و بهره‌برداری عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان خواست با همکاری، تعامل با این اداره مانع تخریب عرصه‌های طبیعی و دست‌اندازی سودجویان به منابع ملی شوند در نتیجه طبیعت بکر همچنان پویا و سرزنده به حیات خود ادامه دهد.

رئیس اداره منابع طبیعی چایپاره حراست از منابع طبیعی را یک وظیفه ملی دانست و اظهار کرد: اقشار مختلف جامعه برای عملی کردن این موضوع و حفظ منابع طبیعی باید به طور مستمر فعالیت کنند و رسانه‌های جمعی نیز در این ارتباط به طور مرتب فعالیت کنند.

انتهای پیام/س20
یکشنبه 21 اسفند 1390

دعوت دو اسکیت‌باز کردستانی به اردوی ملی اسکیت

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

از سوی فدراسیون اسکیت صورت گرفت
دعوت دو اسکیت‌باز کردستانی به اردوی ملی اسکیت

خبرگزاری فارس: دو اسکیت باز کردستانی برای ارزیابی و تست‌های لازم از سوی فدراسیون اسکیت به اردوی ملی دعوت شدند.

خبرگزاری فارس: دعوت دو اسکیت‌باز کردستانی به اردوی ملی اسکیت

نایب رئیس هیئت اسکیت استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: دومین اردوی تیم ملی اسکیت سرعت جوانان در بخش آقایان، به مدت دو روز طی روزهای 17 و 18 اسفندماه سال جاری در محل آکادمی ملی اسکیت مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

فریده جلویزانی در ادامه افزود: دعوت‌شدگان از نفرات اول تا سوم مسابقات لیگ برتر سال جاری و آخرین نفرات اعزامی تیم ملی اسکیت سرعت به مسابقات جهانی کره جنوبی هستند.

وی در ادامه اعلام کرد: در این دوره از اردو، ورزشکاران در چهار مواد 300 متر انفرادی، 500 متر گروهی، یک‌هزار متر حذفی و 10 هزار متر امتیازی تست خواهند داد.

به گفته جلویزانی، در پایان این اردو پس از بررسی نتایج، نفرات منتخب برای اردوی بعدی معرفی خواهند شد.

فرشید شایان از سنندج و امید محمدی از شهرستان مریوان اسکیت‌بازانی هستند که با عملکردهای مناسب در سال جاری و ارزیابی صورت گرفته از سوی فدراسیون اسکیت به این اردو دعوت شده‌اند.

انتهای پیام/غ20
یکشنبه 21 اسفند 1390

تلاش برای رایانه‌ای کردن امور دانشجویی و دانشگاهی در دانشگاه تهران

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

عاملی در نشست خبری خبرداد
تلاش برای رایانه‌ای کردن امور دانشجویی و دانشگاهی در دانشگاه تهران

خبرگزاری فارس: معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران از انجام اقداماتی برای رایانه‌ای کردن امور دانشجویی و دانشگاهی در دانشگاه تهران خبرداد.

خبرگزاری فارس: تلاش برای رایانه‌ای کردن امور دانشجویی و دانشگاهی در دانشگاه تهران

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سعیدرضا عاملی معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در نشست مطبوعاتی رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه تهران با اشاره به تدوین برنامه ۵ساله دوم دانشگاه تهران بر پایه سند چشم‌انداز و برپایه اسناد بالادستی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های برنامه پنج ساله دوم دانشگاه تهران پیوند خوردن این برنامه با ساختار بودجه این دانشگاه است که چنین برنامه‌ای را لازم الاجرا می‌کند.

وی افزود: در برنامه پنج ساله دوم دانشگاه تهران اهداف کمی و کیفی ارزیابی شده است که نتایج آن در قالب ۱۴ شاخص کمی و ۲۰ شاخص کیفی تدوین شده است.

عاملی اظهار داشت: درسال ۸۹ نسبت به دانشجو به استاد 22.7 بوده است که در پایان برنامه پنج ساله برنامه دانشگاه این عدد باید به رقم ۱۶ برسد؛ ضمن اینکه نسبت تعداد واحدهای مجازی به کل ۳۱صدم درصد بوده است که درصدد هستیم این رقم را به عدد ۱۵ درصد برسانیم.

وی نسبت هزینه پژوهشی به کل هزینه دانشگاه را در حال حاضر به ۲۱ درصد عنوان کرد و افزود: در پایان برنامه پنجم این رقم باید به ۳۱ درصد ارتقا یابد؛ همچنین متوسط سن اساسی تا اعضای هیئت علمی از ۵۰ سال باید به ۴۵ سال کاهش یابد.

وی تصریح کرد: تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران در ۲ سال گذشته ۳۷۰ نفر افزایش یافته است.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که بسیاری از امور دانشجویی و دانشگاهی را به سامانه رایانه‌ای واگذار کنیم تا از تکرار بسیاری از کارها در دانشگاه جلوگیری شود که این اقدام در راستای ۲ فضایی سازی دانشگاه در فرآیندهای آموزشی و پژوهشی انجام می‌شود.

انتهای پیام/
یکشنبه 21 اسفند 1390

تأیید صحت انتخابات 2 حوزه کرمان و رفسنجان

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

توسط شورای نگهبان صورت گرفت
تأیید صحت انتخابات 2 حوزه کرمان و رفسنجان

خبرگزاری فارس: شورای نگهبان صحت نتایج انتخابات در 2 حوزه انتخابیه کرمان و راور و همچنین حوزه انتخابیه رفسنجان و انار را تأیید کرد.

خبرگزاری فارس: تأیید صحت انتخابات 2 حوزه کرمان و رفسنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، این روزها یکی از مهم‌ترین اخبار محافل سیاسی تأیید صحت انتخابات‌ است که بررسی و تأیید پرونده‌های 28 حوزه‌ انتخابیه در جلسه شورای نگهبان به اتمام رسیده است.

‌در این لیست نام دو حوزه انتخابیه کرمان و راور و همچنین حوزه انتخابیه رفسنجان و انار از استان کرمان به چشم می‌خورد.

با تبریک به محمد مهدی زاهدی و محمدرضا پورابراهیمی نمایندگان حوزه کرمان و راور و حسین آذین نماینده حوزه رفسنجان و انار برای آنها توفیق خدمت روزافزون داریم.

به گزارش فارس، میانگین حضور مردم کشور در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کل کشور 64 درصد بود.

رکورددار حضور مردم استان کرمان در انتخابات متعلق به شهرستان بافت بود که 88 درصد مردم در انتخابات حضور پیدا کردند.

انتهای پیام/غ20/ژ1001
یکشنبه 21 اسفند 1390

آیا آمریکا واقعا دنبال دموکراسی در ایران است؟

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

آیا آمریکا واقعا دنبال دموکراسی در ایران است؟

خبرگزاری فارس: روزنامه «نیویورک تایمز» در تحلیلی، به ارزیابی تاثیر تحریم‌های اقتصادی آمریکا بر وضعیت دموکراسی در ایران پرداخت.

خبرگزاری فارس: آیا آمریکا واقعا دنبال دموکراسی در ایران است؟

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از الف، تحلیلگر نیویورک تایمز در مقاله‌ای که روز جمعه گذشته (دوم مارس) در سایت اینترنتی این روزنامه منتشر شد، ادعا کرده است: اگرچه همواره یکی از بهانه‌های مهم دولت آمریکا برای تحریم اقتصادی کشورهای مختلف از جمله ایران، تحت فشار قرار دادن حکومت کشورهای تحت تحریم برای ارتقای سطح دموکراسی و ازادی‌های سیاسی بوده، با این حال دستکم به سه دلیل، گسترش تحریم‌های اقتصادی علیه کشورهای مختلف از جمله ایران، وضعیت دموکراسی در این کشورها را تنزل خواهد داد.

در ادامه این مقاله تحلیلی، چنین ادعا شده است که در شرایطی که به نظر می‌رسد دولت آمریکا تمام توان خود را برای لطمه زدن به اقتصاد ایران و سایر کشورهای مشمول تحریم‌های اقتصادی آمریکا به کار گرفته، و ظاهرا دولت‌مردان آمریکایی حساسیت اندکی نسبت به نتایج مخرب چنین تحریم‌هایی بر گسترش احتمالی بیکاری و لطمه به فقرا در کشورهای مورد تحریم (از جمله ایران) دارند، توجیه مقامات آمریکایی در زمینه کمک به وضعیت دموکراسی در این کشورها، چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

نخستین دلیل لطمه تحریم‌های اقتصادی به کیفیت دموکراسی کشورهای تحت تحریم از نظر تحلیلگر نیویورک تایمز، به تقدم نیازهای معیشتی بر نیاز به دموکراسی و آزادی‌های سیاسی مربوط می‌شود. به عبارت دیگر تحریم‌های اقتصادی، با فرض موفقیت، جمعیت افراد دارای مشکلات سنگین معیشتی را افزایش خواهند داد و طبیعتا نمی‌توان انتظار داشت افرادی که دارای دغدغه‌های سنگین معیشتی هستند، به طور جدی دغدغه‌هایی مانند ارتقای سطح دموکراسی و آزادی‌های سیاسی را پیگیری کنند.

در نقطه مقابل، اگر دولتمردان آمریکا به راستی حامی ارتقای وضعیت دموکراسی در کشورهای مختلف از جمله ایران هستند، باید با توقف تحریم‌های اقتصادی مختلف، اجازه بدهند اقتصاد این کشورها هر چه بیشتر رونق بگیرد. رونق اقتصادی، به معنای کاهش تعداد بیکاران و نیز تعداد افراد زیر خط فقر خواهد بود و طبیعتا هر چه تعداد شهروندان دارای استانداردهای معیشتی مناسب افزایش یابد، خود به خود تمایل شهروندان برای پیگیری سایر نیازهایشان (از جمله نیاز به دموکراسی و آزادی‌های سیاسی) تقویت خواهد شد.

دومین عامل لطمه زدن تحریم‌های اقتصادی به کیفیت دموکراسی، از لطمه سنگین‌تر تحریم‌ها به شرکت‌های خصوصی ناشی می‌شود. تجربه نشان داده است که در بسیاری از کشورهای مشمول تحریم‌های اقتصادی، دولت به تدریج می‌کوشد تا برای مدیریت تحریم‌ها، حضور خود را در اقتصاد کشور افزایش دهد. به این ترتیب افزایش سهم بخش دولتی و کاهش سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشورهای تحت تحریم، عامل دیگری است که به وضعیت دموکراسی در این کشورها لطمه می‌زند.

تحلیلگر نیویورک تایمز، سومین کانال لطمه تحریم‌های اقتصاد به کیفیت دموکراسی در کشورها تحت تحریم را، "فقدان توانایی شهروندان برای ارزیابی کیفیت مدیریت دولتمردان" می‌داند. برای مثال وی معتقد است: در شرایطی که ممکن است مدیریت نامناسب اقتصادی دولتمردان کشورهای تحت تحریم اقتصادی آمریکا، عامل اصلی وضعیت نامناسب اقتصادی در این کشورها باشد، اما وجود تحریم‌های اقتصادی باعث می‌شود که مدیران ارشد اقتصادی این کشورها بتوانند بخش بزرگی از ضعف‌های مدیریت خود در عرصه اقتصادی را به گردن تحریم‌ها بیندازند و به این ترتیب شهروندان را مجاب کنند تا مجددا به آنها رای بدهند.

مقاله تحلیلی نیویورک تایمز، در پایان این‌گونه نتیجه‌گیری می‌کند که: هرگز منطقی به نظر نمی‌رسد که دولتمردان آمریکا از یک طرف تلاش خود را برای لطمه هر چه بیشتر به اقتصادی ایران به کار بگیرند، و از طرف دیگر انتظار داشته باشند شهروندانی که با مشکلات معیشتی فراوانی مواجه شده‌اند، دغدغه‌های زیادی برای دموکراسی و آزادی‌های سیاسی داشته باشند.

انتهای پیام/
یکشنبه 21 اسفند 1390

سلیمیان «پیچ اول جاده» را تدوین می‌کند

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سلیمیان «پیچ اول جاده» را تدوین می‌کند

خبرگزاری فارس: با انجام تصویربرداری فیلم نیمه‌بلند داستانی «پیچ اول جاده» به کارگردانی ایمان یزدی، تدوین فیلم در حال انجام است.

خبرگزاری فارس: سلیمیان «پیچ اول جاده» را تدوین می‌کند

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، تصویربرداری فیلم نیمه بلند داستانی «پیچ اول جاده» اواسط هفته در تهران به پایان رسید و تدوین فیلم توسط حمید سلیمیان در حال انجام است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: وحید و کریم در حال قاچاق بنزین با بدن نیمه جان رها روبرو می‌شوند و...

تعدادی از عواملی که در ساخت فیلم همکاری دارند، عبارتند از:

تهیه کننده و نویسنده و کارگردان: ایمان یزدی/مدیر تصویربرداری: فتاح ذی‌نوری/تدوین: حمید سلیمیان/ مدیر صدابرداری صداگذاری و طراحی وترکیب صدا: اشکان پورتاجی/ صداگذار: احسان افشاریان/ طراح گریم: هانی گلشاهی/طراح صحنه و لباس: الناز کریمی/دستیار اول و برنامه‌ریز: علی مردانی/بازیگران: بهزاد جاودان فرد، مرتضی تهرانی، مرسده میلانی/مدیر تولید: احسان اسماعیلی

 انتهای پیام/ی
یکشنبه 21 اسفند 1390

بازدید هیئت تجاری افغانستان از شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی خبر داد
بازدید هیئت تجاری افغانستان از شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی گفت: هیئت تجاری افغانستان در سفر سه روز به این استان در راستای بسط و گسترش مبادلات تجاری از سه شهرک صنعتی شماره یک و دو بجنورد و شیروان بازدید می‌کنند.

خبرگزاری فارس: بازدید هیئت تجاری افغانستان از شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی

 به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان شمالی، محمدرضا باقری اظهار داشت: واحدهای صنعتی فعال در شهرک‌های صنعتی استان قابلیت‌های زیادی از لحاظ تولید کالاهای صنعتی برای صدور به کشورهای همسایه به ویژه افغانستان دارند.

وی اضافه کرد: بازدید تجار افغانستانی از شهرک صنعتی شماره یک و دو بجنورد (بیدک) و شهرک صنعتی شیروان به عنوان نمونه‌ای از توانمندی‌های استان، می‌تواند زمینه ساز صادرات تولیدات واحدهای صنعتی فعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باشد.

باقری تصریح کرد: سرمایه گذاران افغانی می‌توانند در صورت تمایل به سرمایه گذاری در این استان به ویژه در بخش صنعتی از امکانات شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: این استان دارای 12 شهرک و ناحیه صنعتی فعال با امکانات زیرساختی مناسب است که می‌تواند در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان شمالی در بخش دیگری از راه‌اندازی سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) در شهرک صنعتی شیروان خبر داد و گفت: شهرک صنعتی شیروان دومین شهرک صنعتی متصل به اینترنت پرسرعت در استان است.

وی افزود: با پیگیری‌ها و رایزنی‌های به عمل آمده با شرکت مخابرات خراسان شمالی، شهرک صنعتی شیروان به سرویس اینترنت پرسرعت مجهز شد.

باقری اظهار داشت: با راه‌اندازی این سرویس، تمام واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شیروان می‌توانند با مراجعه به امور مشترکین شرکت مخابرات استان از این امکان استفاده کنند.

وی ادامه داد: شهرک صنعتی شیروان دومین شهرک صنعتی در استان خراسان شمالی است که پس از شهرک صنعتی شماره یک بجنورد، امکان اینترنت پرسرعت در آن برقرار شد و با اقدامات انجام شده پیش بینی می‌شود در آینده نزدیک سرویس اینترنت پرسرعت برای تمام شهرک‌های صنعتی فعال استان خراسان شمالی راه‌اندازی شود.

در شهرک صنعتی شیروان تعداد 21 واحد صنعتی فعال در بخش‌های مختلف تولیدی مستقر بوده که برای 660 نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند همچنین تعداد 14 طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال تکمیل و ایجاد هستند.

انتهای پیام/و۳۰
یکشنبه 21 اسفند 1390

سرپرست هیئت وزنه‌برداری کردستان معرفی شد

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سرپرست هیئت وزنه‌برداری کردستان معرفی شد

خبرگزاری فارس: سرپرست هیئت وزنه‌برداری استان کردستان در جلسه‌ای با حضور ورزشکاران و پیشکسوتان وزنه‌برداری معرفی شد.

خبرگزاری فارس: سرپرست هیئت وزنه‌برداری کردستان معرفی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج فاروق فیروزمندی صبح امروز با حضور جمعی از پیشکسوتان و ورزشکاران این رشته ورزشی به عنوان سرپرست هیئت وزنه‌برداری معرفی شد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در این جلسه گفت: روز هفدهم ماه جاری طی نامه‌ای از طرف رئیس فدراسیون وزنه‌برداری کشور به این اداره کل فیروزمندی به عنوان سرپرست هیئت وزنه‌برداری کردستان منصوب شد.

فرهاد عبداللهی افزود: حسین رضازاده در بخشی از این ابلاغ عنوان کرده است، که با توجه به به‌کارگیری افراد متعهد و متخصص در هیئت، بر اساس ضوابط و مقررات کنونی بعد از مدت سه ماه نسبت به تشکیل مجمع انتخابات اقدام شود.

به گفته وی، فاروق فیروزمندی یکی از پیشکسوتان رشته وزنه‌برداری استان کردستان است که دارای مدرک داوری بین‌المللی وزنه‌برداری است.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در پایان گفت: با توجه به حضور قربانی در فدراسیون وزنه‌برداری، طبق آئین‌نامه هیئت‌های ورزشی رئیس هیئت‌های ورزشی باید در استان حضور داشته باشند.

پیش از این حمیدرضا قربانی مدت 12 سال رئیس هیئت وزنه‌برداری کردستان را به عهده داشت.

انتهای پیام/غ20
یکشنبه 21 اسفند 1390

6 میلیون و 100 هزار مترمربع فضای آموزشی در کشور بهسازی شد

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش:
6 میلیون و 100 هزار مترمربع فضای آموزشی در کشور بهسازی شد

خبرگزاری فارس: معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از بهسازی 6 میلیون و 100 هزار متر مربع فضای آموزشی تخریبی در سراسر کشور از سال 1384 تا کنون خبر داد.

خبرگزاری فارس: 6 میلیون و 100 هزار مترمربع فضای آموزشی در کشور بهسازی شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اهتمام دولت‌های نهم و دهم و مجلس‌های هفتم و هشتم در امر نوسازی مدارس اظهار داشت: از مجموع 13 میلیون متر مربع فضای آموزشی تخریبی کشور در سال 1384 ، عملیات ساخت و ساز بیش از 5/7 میلیون متر مربع از این فضاها آغاز شده و تاکنون 6 میلیون و 100 هزار متر مربع آن به بهره برداری رسیده است.

وی، فضاهای بهسازی شده را ایمن، استاندارد و متناسب با نیازهای دانش‌آموزان توصیف و تصریح کرد: برنامه وزارت آموزش و پرورش، بهسازی مدارس و فضاهای آموزشی تخریبی کشور تا پایان تیرماه سال 93 است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رئیسی از ساخت 18 درصد پروژه‌های آموزشی تحویل داده شده به صورت مردمی و مشارکتی خبر داد و خاطرنشان کرد: 9 درصد ساخت و سازهای کشور توسط خیرین، 9 درصد به صورت مشارکتی و 82 درصد با استفاده از منابع دولتی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/
یکشنبه 21 اسفند 1390

3 ملی‌پوش در اردو می‌مانند/ تداوم اردوی پولادمردان تا 25 اسفند

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

با وجود تعطیلی 6 روزه وزنه برداران
3 ملی‌پوش در اردو می‌مانند/ تداوم اردوی پولادمردان تا 25 اسفند

خبرگزاری فارس: 3 وزنه بردار ملی پوش با ماندن در اردوی تیم ملی، تعطیلات نوروزی شان را در محل کمپ تیم های ملی سپری خواهند کرد تا خللی در تمریناتشان بوجود نیاید.

خبرگزاری فارس: 3 ملی‌پوش در اردو می‌مانند/ تداوم اردوی پولادمردان تا 25 اسفند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، نواب نصیرشلال، سجاد بهروزی و سعید محمدپور 3 وزنه برداری هستند که با وجود اعلام کادر فنی مبنی بر تعطیلی 6 روزه اردوی تیم های ملی وزنه برداری در روزهای 26 اسفند تا دوم فروردین ماه، محل کمپ تیم های ملی را ترک نخواهند کرد و زیر نظر جورج زالای، دستیار مجارستانی کوروش باقری در تیم های ملی به تمرینات خود ادامه دهند.

در پیش بودن رقابت‌های المپیک 2012 لندن، این 3 وزنه بردار را بر آن داشته تا با وجود سپری کردن تمریناتی سنگین در ماه های گذشته، از تعطیلات نوروزی‌شان هم برای انجام تمرینات بیشتر استفاده کنند.

قرار است ملی پوشان حاضر در اردوی تیم ملی وزنه برداری تا روز 25 اسفند ماه جاری به تمرین خود در تهران ادامه دهند.

با تصمیم کوروش باقری و موافقت حسین رضازاده، اردوی تیم های ملی وزنه برداری از روز 26 اسفند ماه به مدت 6 روز تعطیل خواهد بود تا وزنه برداران ضمن یک استراحت کوتاه مدت در آستانه تحویل سال نو به دیدار خانواده‌های خود بروند.

دور بعدی تمرینات تیم ملی وزنه برداری برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، قهرمانی جوانان جهان و همینطور المپیک 2012 لندن از روز دوم فروردین در تهران و در کمپ تیم های ملی وزنه برداری پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/م
یکشنبه 21 اسفند 1390

سومین «دوسالانه مجسمه‌های شهری» اواخر پاییز ۹۱ برگزار می‌شود

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سومین «دوسالانه مجسمه‌های شهری» اواخر پاییز ۹۱ برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: سومین دوسالانه مجسمه‌های شهری، اواخر پاییز سال ۹۱ در نگارخانه برگ برگزار می‌شود و هنرمندان تا ۱۰ تیرماه ۹۱ مهلت دارند تا آثارشان را به دبیرخانه این دوسالانه ارسال کنند.

خبرگزاری فارس: سومین «دوسالانه مجسمه‌های شهری» اواخر پاییز ۹۱ برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، این دوسالانه به ریاست محمد شوشتری و دبیری سیدمجتبی موسوی برگزار می‌شود.

در شورای سیاست‌گذاری این دوسالانه: ضرغامی معاون فرهنگی هنری سازمان زیباسازی،‌بهروز دارش، سعید شهلاپور، طاهر شیخ‌الحکمایی، مرتضی نعمت اللهی، سهند حسامیان، رضا قره‌باغی،‌ سیدمجتبی موسوی و حمید شانس حضور دارند.

انتخاب آثار را بهروز دارش،‌ سعید شهلاپور، فرشید مثقالی، طاهر شیخ الحکمایی، رضا قره‌باغی، فاطمه امدادیان و بیژن نعمتی‌شریف بر عهده دارند و حمید شانس،‌ مرتضی نعمت اللهی، سهند حسامیان، مهرداد ایروانی و اصغر کفشچیان‌مقدم، این آثار را داوری می‌کنند.

موضوع این دوسالانه آزاد است اما با توجه به مأموریت سازمان زیباسازی برای ساماندهی میادین شهر تهران، آثاری که بر اساس ویژگی‌های میادین شهر تهران طراحی شده باشند، با نظر هیئت داوران به صورت ویژه مورد داوری قرار می‌گیرند و به جز جوایزی که به ۵ برگزیده برتر این دوسالانه اهدا می‌شود، جوایزی به بهترین آثار  که با توجه به میادین تهران طراحی‌ شده‌اند، تعلق خواهد گرفت.

به گزارش فارس، برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری به دنبال احساس نیاز شهرداری تهران در زمینه خلاء مجسمه‌های شهری در شهر تهران شکل گرفته است و در همین راستا تاکنون دو دوره دوسالانه مجسمه‌های شهری از تسوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۹ برگزار شده است و حدود ۱۰۰ اثر منتخب از این دو دوره برای نصب در شهر تهران انتخاب شده است که تاکنون بخشی از این آثار در نقاط مختلف شهر تهران نصب شده است.

انتهای پیام/
یکشنبه 21 اسفند 1390

دیه سال 91 برای ماه‌های عادی 94.5 میلیون و حرام 126 میلیون تومان

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

یک مقام آگاه در صنعت بیمه خبر داد
دیه سال 91 برای ماه‌های عادی 94.5 میلیون و حرام 126 میلیون تومان

خبرگزاری فارس: یک مقام آگاه در صنعت بیمه گفت: نرخ دیه در سال آینده برای ماه های غیر حرام 94.5 میلیون و ماه‌های حرام 126 میلیون تومان تعیین شد.

خبرگزاری فارس: دیه سال 91 برای ماه‌های عادی 94.5 میلیون و حرام 126 میلیون تومان

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»، برخلاف اظهارات برخی از مقامات مسئول در وزرات دادگستری که نرخ دیه در حال حاضر در عدد و رقم قرارداشته و اسفندماه سال 90 اعلام نخواهد شد. سخنگویی قوه قضائیه در نشست خبری ظهر امروز خود نرخ دیه سال آینده را 94 میلیون و 500 هزار تومان اعلام کرد.

یک مقام آگاه در صنعت بیمه با اعلام این مطلب که نرخ مذکور برای ماه‌های غیر حرام است به خبرنگار فارس، اظهارداشت: براساس توافقات به عمل آمده در قوه قضائیه، مقرر شده نرخ دیه برای ماه‌های حرام 126 میلیون تومان باشد.

وی در خصوص نظر صنعت بیمه به نرخ دیه سال 91، گفت: این رقم تاحدودی افزایش مطلوبی نداشته و به طور حتم مشکلاتی را برای مردم به وجود نخواهد آورد.

به گفته وی البته صنعت بیمه برای اجرای بهتر این نرخ تخفیفاتی را نیز برای بیمه گذاران در نظر گرفته که در سال آینده از طریق شرکت‌های بیمه اعلام خواهد شد.

وی در ادامه گفت: البته نرخ مذکور هنوز از جانب بیمه مرکزی به شرکت های بیمه ابلاغ نشده است.

انتهای پیام/ح
یکشنبه 21 اسفند 1390

دهلی‌نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری‌ها با ایران قائل است

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مقام ارشد هندی:
دهلی‌نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری‌ها با ایران قائل است

خبرگزاری فارس: یک مقام ارشد هندی تاکید کرد گسترش صادرات هند به ایران موجب تقویت روابط دو کشور خواهد شد و دهلی نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران قائل است.

خبرگزاری فارس: دهلی‌نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری‌ها با ایران قائل است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اکونومیک تایمز رفیق احمد رییس فدراسیون سازمانهای صادراتی هند تصریح کرد افزایش صادرات هند به ایران نه تنها موجب افزایش مبادلات تجاری دو کشور خواهد شد بلکه روابط مشترک ایران و هند را بیش از پیش تقویت و تعمیق خواهد بخشید .

وی در ادامه افزود دهلی نو به دنبال افزایش صادرات به ایران است و بر این باور است که افزایش صادرات به ایران موجب تقویت همکاری های دو جانبه خواهد شد .

وی افزود دهلی نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران قائل است . هیاتی متشکل از تجار و بازرگانان و مقامهای دولتی هند با هدف گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران به تهران سفر کرده اند . هند سالانه 14 میلیارد دلار کالا از ایران وارد می کند ولی در مقابل تنها 2.7 میلیارد دلار کالا به ایران صادر می کند .

مقامهای هندی بر این باورند که پتانسیل زیادی برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری بین ایران و هند وجود دارد . در حالی که ایران و هند با پرداخت 45 درصد پول نفت صادراتی ایران با روپیه موافقت کرده اند اکنون فرصت مناسبی برای تجار هندی است تا کالاهای بیشتری را به ایران صادر کنند .

آرویند مهتا معاون وزیر بازرگانی هند تاکید کرد کیفیت بالا و قیمت پایین محصولات کشاورزی هند ، دارو و تجهیزات پزشکی از جمله زمینه های مورد نظر تجار هندی برای گسترش همکاری های تجاری با ایران است . سفر این هیات هندی به ایران در حالی است که امریکا دهلی نو را زیر فشار شدیدی قرار داده است تا واردات نفت از ایران را کاهش دهد . ایران دومین صادر کننده بزرک نفت به هند پس از عربستان به شمار می رود .

انتهای پیام /
یکشنبه 21 اسفند 1390

تیم نوجوانان کردستان دوم شد

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در مسابقات ملی زورخانه‌ای و باستانی
تیم نوجوانان کردستان دوم شد

خبرگزاری فارس: تیم ورزش‌های زور‌خانه‌ای و باستانی نوجوانان کردستان در نخستین روز مسابقات قهرمانی کشور به عنوان دوم دست یافت.

خبرگزاری فارس: تیم نوجوانان کردستان دوم شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، این دوره مسابقات با حضور 360 ورزشکار در قالب 42 تیم از 21 استان کشور، روز گذشته به میزبانی تیم کردستان در سالن آزادی شهرستان سنندج آغاز شد.

این دوره رقابت‌ها در دو رده سنی نوجوانان متولد سال‌های 73 تا 75 و جوانان متولد 70 تا 72 در سه بخش تیمی، انفرادی و مرشدی در حال پیگیری است.

ورزشکاران منتخب زورخانه‌‌های سراسر کشور در رشته‌های سنگ، کباده، چرخ‌تیز، چرخ چمنی، دومیل بازی، سه و چهار میل بازی و پنج‌میل‌بازی با همدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

بر اساس این گزارش تیم نوجوانان استان کردستان در نخستین روز از این دوره مسابقات در بخش تیمی زورخانه‌ای در جایگاه دوم قرار گرفت و تیم‌های کرمان و یزد به ترتیب در جایگاه‌های اول و سوم قرار گرفتند.

انتهای پیام/غ20
  • کل صفحات: 8
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic