دنبال کننده خبرها
جمعه 12 اسفند 1390

شرایط لازم برای رأی‌دهندگان در اطلاعیه ۱۵ ستاد انتخابات کشور

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سیلی سخت ملت ایران به چهره استکبار- 36
شرایط لازم برای رأی‌دهندگان در اطلاعیه ۱۵ ستاد انتخابات کشور

خبرگزاری فارس: اطلاعیه ۱۵ ستاد انتخابات کشور صادر شد.

خبرگزاری فارس: شرایط لازم برای رأی‌دهندگان در اطلاعیه ۱۵ ستاد انتخابات کشور

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات کشور، پانزدهمین اطلاعیه این ستاد صادر شد.

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع اعضای محترم شعب ثبت‌نام و اخذ رأی می‌رساند، ملاک اصلی جهت تشخیص واجد شرایط رأی‌بودن مراجعه کنندگان محترم به شعب و صدور تعرفه برای ایشان، پس از بررسی اصالت شناسنامه، عدم درج مهر انتخابات جاری در شناسنامه و متولد ۱۲/۱۲/۷۲ یا قبل از آن بودن بوده  و ‌عکس‌دار بودن شناسنامه الزامی است.

انتهای پیام/

 
جمعه 12 اسفند 1390

دستیابی به چشم انداز 20 ساله نیازمند داشتن نمایندگان قوی است

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون استاندار خراسان شمالی:
دستیابی به چشم انداز 20 ساله نیازمند داشتن نمایندگان قوی است

خبرگزاری فارس: معاون پشتیبانی استاندار خراسان شمالی دستیابی به چشم انداز 20 ساله نظام جمهوری اسلامی ایران را نیازمند نمایندگان قوی است.

خبرگزاری فارس: دستیابی به چشم انداز 20 ساله نیازمند داشتن نمایندگان قوی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، علیرضا صحراگرد صبح امروز در حاشیه انداختن رای خود به صندوق، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز جمعه در نظام اسلامی عید بوده و برگزاری انتخابات 12 اسفند بر عظمت این عید افزوده است.

وی با بیان اینکه طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی مردم با درک موقعیت‌ها در تمام عرصه‌ها شرکت داشته و هیچگاه نظام را تنها نگذاشته‌اند، افزود: البته این حضور در صحنه‌هایی چون انتخابات پر رنگ‌تر بوده و مردم با شور و اشتیاق خاصی در این عرصه مشارکت دارند.

صحراگرد تصریح کرد: باید از این مردم قدرشناس و وفادار به خاطر این حسن انجام تکلیف قدردانی و تجلیل شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه نامزدهای انتخاباتی نیز با حضور در عرصه رقابت و تبلیغات شور و اشتیاق خاصی ایجاد کردند، گفت: این نامزدها مردمی بودن نظام اسلامی را به نمایش گذاشتند.

معاون نیروی انسانی استاندار خراسان شمالی همچنین از عموم نامزدهای انتخاباتی خواست تا پس از پایان رای گیری و مشخص شدن نماینده، رقابت‌ها را به رفاقت‌ها تبدیل کنند.

خراسان شمالی با دارا بودن هفت شهرستان، دارای چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

انتهای پیام/و۲۰
جمعه 12 اسفند 1390

مجلس کارآمد باید منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح دهد

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان زنجان:
مجلس کارآمد باید منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح دهد

خبرگزاری فارس: دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: مجلس کارآمد باید منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح داده و اقتدار ملی را دنبال کند.

خبرگزاری فارس: مجلس کارآمد باید منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح دهد

نقی مجتهدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: نماینده خوب باید معتقد به عدالت بوده و پیگیر اجرای عدالت در جامعه بوده و شناخت کافی از اوضاع جامعه داشته باشد.

وی با بیان اینکه نماینده مجلس باید به قوانین و مقررات کشور آگاهی کافی داشته باشد، افزود: نماینده باید شجاع بوده و قوانین کشور را به خوبی پیگیری کند.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان زنجان گفت: نماینده مجلس باید دیندار بوده و تخصص لازم را برای اداره کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مجلس کارآمد نیز باید پیگیر تحقق عدالت اجتماعی در کشور باشد، افزود: مجلس باید به فکر منابع ملی کشور بوده و به اقتدار ملی توجه ویژه داشته باشد.

مجتهدی تصریح کرد: مجلس کارآمد باید منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح داده و اقتدار ملی را دنبال کند.

انتهای پیام/س20
جمعه 12 اسفند 1390

۱۲ اسفند نمایش انسجام ملت و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مهمان‌پرست در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری عنوان کرد
۱۲ اسفند نمایش انسجام ملت و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه کشورمان انتخابات امروز مجلس شورای اسلامی را نمایش انسجام و وحدت ملت و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: ۱۲ اسفند نمایش انسجام ملت و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان چهارشنبه شب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما طی سخنانی در خصوص نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از صحنه‌های تعیین کننده انقلاب و جمهوری اسلامی ایران در پیش رو است، گفت: ملت ایران ۱۲ اسفند بار دیگر انسجام و وحدت، اعلام حمایت از نظام و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری را به نمایش می‌گذارند.

وی گفت: تردیدی ندارم که ملت ما با بصیرت بالا و درک عمیقی که از تحولات بین‌‌المللی دارند و ارزش حضور خودشان و رایشان را در تعیین سرنوشت کشور و معادلات جدیدی که رقم می‌خورد، می‌دانند، یک بار دیگر باعث عزت و سربلندی کشور خواهند شد.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه ما برای پیروزی انقلاب تاکنون هزینه زیادی پرداخت کردیم، یادآور شد: مهم‌ترین دستاورد ما استقلال کشور و عدم وابستگی به قدرت‌های خارجی بود که این منافع قدرت‌های بزرگ را به خطر انداخت و به همین خاطر بعد از پیروزی انقلاب شاهد توطئه‌ها و فتنه‌های زیادی علیه ملت بودیم.

مهما‌ن‌پرست با ذکر این نکته که ملت ایران هزینه‌های سنگینی را برای حفظ دستاوردهای ارزشمند انقلاب پرداخت و شهدا، جانبازان و ایثارگران زیادی را برای دفاع از آرمان‌های کشور تقدیم کرد، خاطرنشان کرد: ارزش حضور مردم و رای آنها به میزان ارزش خون شهدا و ایثارگری‌هایی است که ملت ما تاکنون داشته‌ است. اگر بتوان بر خون شهدا قیمت‌گذاری کرد و ارزش آن را تعیین کرد، می‌توان رای مردم را نیز ارزش گذاری کرد.

وی در خصوص تأثیر بین‌المللی حضور مردم در پای صندوق‌های رای گفت: ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که سیاست‌های بین‌المللی جهت گیری خاصی را دارد. ابزاری که قدرت‌های بزرگ برای تحمیل سیاست‌های خود به کار می‌گیرند ابزار ویژه‌ای است.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به ادعای دموکراسی،دفاع از حقوق بشر، مبارزه با تروریسم و ... که غربی‌ها مدام سر می‌دهند، خاطرنشان کرد: تمام مداخلاتی که کشورهای غربی در امور داخلی سایر کشورها دارند به بهانه دموکراسی است. آنها می‌‌خواهند بگویند ما به دنبال تحقق مطالبات مردم هستیم و می‌خواهیم کاری کنیم تا زمینه مشارکت مردم در اداره امور کشورشان فراهم شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: سؤالات زیادی در ذهن مردم پیش می‌آید. اگر واقعا دموکراسی برای آنها ارزش دارد، چرا به آراء اکثریت ملت‌ها احترام نمی‌گذارند؟ چرا در کشورهایی که بدون مشارکت مردم، افراد دیکتاتور و وابسته به غرب سالیان سال بدون هیچ انتخاباتی حکومت می‌کنند، را متحد خود می‌شمرند؟

وی با بیان اینکه در کشورهای غربی شاهد کمترین میزان مشارکت مردم در انتخابات هستیم، افزود: تبلیغات پیچیده و تشکیلاتی و سازماندهی شده که توسط سیاسیون در این کشورها مدیریت می‌شود، تعیین کننده انتخابات است. در کشور ما نقطه قوت نظام حمایت مردمی بوده است. از ابتدای پیروزی انقلاب ملت به صحنه آمدند و با تدبیر امام (ره) حتی برای انتخاب نوع حکومت یعنی "جمهوری اسلامی" در رفراندوم شرکت کردند و از آن به بعد در تمامی مراحل مختلفی که نهادهای اساسی کشور باید شکل می‌گرفت مردم با حضور خودشان دموکراسی واقعی را به دنیا نشان دادند.

مهمان‌پرست به لشکرکشی‌های غربی‌ها به خصوص آمریکا در کشورهای مختلف با هدف ایجاد دموکراسی اشاره و تصریح کرد: تا زمانی ملت ما در صحنه حضور دارند هیچ توطئه‌ای نمی‌تواند علیه کشورمان به نتیجه مطلوب برسد.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه با بیان اینکه ملت ما از ابتدای پیروزی انقلاب سه ویژگی داشت که باعث پیروزی و تداوم انقلاب شد، این ویژگی‌ها را وحدت و انسجام مردم، تبعیت از مقام ولایت در کشور و پایبندی به اصول، آرمان‌ها و اعتقادات الهی و اسلامی ملت عنوان کرد و گفت: تا وقتی ملت وحدت و انسجام خود را حفظ کرده و مطابق با سلیقه‌های مختلف حضور یکپارچه‌ای را در صحنه‌های سیاسی در داخل کشور داشته باشد، تمام حرکاتی که علیه کشور شکل می‌گیرد، خنثی می‌شود.

وی راه نفوذ دشمنان نظام را ایجاد اختلاف بین ملت دانست و افزود: اگر مردم ما با هوش و درایتی که دارند اجازه این فتنه‌گری‌ها را ندهند و با موقعیت شناسی عالی در صحنه‌های مختلف مشارکت و بهترین‌ها را انتخاب کنند، نمایندگان مجلس به عنوان قانونگذاران کشور می‌توانند نقش جدی برای برنامه ریزی‌های کلان کشور داشته باشند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی به ظرفیت‌های کشور اشاره کرد و گفت: ما قدرت اول منطقه هستیم و به یک قدرت تأثیرگذار در صحنه بین‌الملل مبدل شدیم. این می‌طلبد که مسئولان ما در بخش‌های مختلف با حمایت و پشتیبانی و انتخاب مردم مسیر را طراحی کرده و ادامه دهند.

به گفته مهمان‌پرست در صحنه‌های داخلی اگر به دنبال پیشرفت و عزت هستیم، حضور مردم تعیین کننده‌ترین مؤلفه خواهد بود.

وی با اشاره به تبلیغات دشمنان علیه کشورمان گفت: آرزوی آنها این است که دور صندوق‌های رای ما خلوت باشد. آنها در تبلیغات غلطی که دنبال می‌کنند در تلاشند حضور میلیونی مردم ما را ده‌ها هزار نفری نشان دهند. این نشان می‌دهد که حضور میلیونی مردم ما برای آنها سنگین تمام می‌شود. آنها از اینکه بعد از گذشت ۳۳ سال از انقلاب، مردم ایران با شور و نشاط و احساس مسئولیت در صحنه‌ها حضور دارند، نگرانند.

مهمان‌پرست گفت: روزی برای آنها جشن و پیروزی خواهد بود که ببینند مردم ما میلی برای مشارکت در مسائل مختلف به خصوص انتخابات را از خود نشان ندهند.

وی با اشاره به مسائل پیش آمده در سال ۸۸ گفت: دشمنان این نظام تلاش زیادی را صورت دادند تا اعلام کنند مردم ایران در انتخابات نهمین دوره مجلس حضور پرشوری نخواهند داشت. تمام توجه آنها در روز جمعه به میزان حضور مردم جلب خواهد شد. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، مردم ما با حضور خود برگ تاریخی دیگری را در صحنه‌های سیاسی کشور ایجاد خواهند کرد.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه سخنان خود اظهار داشت: تا زمانی یک کشور در داخل از وحدت و انسجام و حمایت اکثریت مردم برخوردار باشد، مشروعیت آن نظام به هیچ وجه زیر سؤال نمی‌رود. زمانی اکثریت مردم خواسته‌های خود را بیان و از اصول و آرمان‌های خودشان حمایت ‌کنند، حتی اگر کشورهای غربی نظر مخالف داشته باشند، باید به رای اکثریت مردم احترام بگذارند.

مهمان‌پرست با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف و انشقاق بین مردم، گفت: هر زمان احساس کردند امکان دو دسته کردن مردم وجود دارد و می‌توانند از اختلافات مردم زمینه‌ای را پیدا کرده تا سیاست‌های خود را تحمیل کنند، آن لحظه بزرگ‌ترین خطر، یک ملت را تهدید می‌کند.

وی افزود: تا زمانی که مردم در صحنه حضور دارند تمام این زمینه‌ها مسدود خواهد شد. اینکه ملت ما همچنان مقاوم ایستاده و به مسیر خود ادامه می‌دهد و اجازه مداخله در امور داخلی کشور را به هیچ کشوری نمی‌دهد، مایه نگرانی دشمنان است.

مهمان‌پرست در خصوص سیاست‌های خصمانه رسانه‌های غربی در پوشش اخبار مربوط به حضور مردم در انتخابات، گفت: مطمئن هستیم مردم ما در روز جمعه حضور غیرتمندانه‌ای خواهند داشت. ما از حضور رسانه‌ها و خبرنگاران خارجی از کشورهای مختلف استقبال می‌کنیم و خبرنگاران زیادی از کشورهای غربی برای پوشش اخبار انتخابات به ایران آمده‌اند. آنها باید صداقت خود را به اثبات برسانند و نشان دهند که رسالت خبرنگاری خود را به خوبی انجام دهند و واقعیات ایران را منعکس کنند.

وی با ذکر این نکته که افکار عمومی دنیا قضاوت خواهد کرد، یادآور شد: اگر چند رسانه خصومت داشته و سیاه نمایی کرده و حضور مردم را کمرنگ نشان دهند، با توجه به حضور نمایندگان رسانه‌های دیگر، واقعیت مشخص خواهد شد و معلوم می‌شود رسانه‌هایی که سعی کردند مطالب را به صورت غیرواقعی ارائه کنند از صداقت و احساس مسئولیت کار خطیر خبرنگاری برخوردار نیستند.

به گفته مهمان‌پرست انتخابات جمعه صحنه آزمایش برای رسانه‌های خارجی است و گفت: افکار عمومی دنیا قضاوت می‌کنند که چه رسانه‌هایی به دنبال انعکاس واقعیت‌ها به خصوص در رابطه با ایران هستند و چه رسانه‌هایی به عنوان ابزار سیاسی در دست قدرت‌های غربی عمل می‌کنند.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: اگر در صحنه‌های متعدد قرار باشد دائما مطالب غیرواقعی و خلاف را ارائه دهند، اعتبارشان را از دست می‌دهند. خیلی از رسانه‌های غربی در پیش چشم ملت ما اعتباری ندارند و در پیش چشم ملت‌های مستقل دنیا هم اعتبار خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست در ادامه برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، اظهار داشت: کسانی که اسم خودشان را اپوزیسیون گذاشته‌اند و منافع کشور را به غرب فروخته‌اند، ارزش خود را در بین مردم از دست داده‌اند. وقتی مجبور می‌شوند به خاطر اینکه چند روز بیشتر مورد حمایت سرویس‌های غربی قرار گیرند، حرف‌هایی را علیه ما بر زبان بیاورند و مطالب کذبی را به ملت ایران نسبت دهند، دائما خود را منزوی می‌کنند.

وی افزود: اگر کسی عاشق کشور خود باشد، حتی اگر نظرات متفاوتی داشته باشد، سعی می‌کند نظراتش را با حضور در انتخابات دنبال کند.

مهمان‌پرست ادامه داد: کسانی که تلاش می‌کنند مردم ما در انتخابات شرکت نکنند و به مردم حمله می‌کنند و بین آنها اختلاف وجود دارد، چون منافع شخصی خود را دنبال می‌کنند و بحث منافع ملی بین آنها نیست، هیچ زمان نمی‌توانند به نقطه نظر واحدی برسند و مشخص می‌شود اینها به کشور و ملت علاقه‌ای ندارند و دائما جایگاه خود را بیشتر از دست می‌دهند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات متعدد در کشور و با بیان اینکه حتی بزرگ‌ترین مخالفان ما نمی‌توانند حمایت گسترده ملت را از نظام و آرمان‌ها و رهبری خود انکار کنند، گفت: ما در دنیا دشمنانی داریم که با اعتقادات ملت ما مخالفند. آنها با استقلال کشور ما مخالفند و نمی‌خواهند کشوری را تحمل کنند که با ایده‌های جدید، شعار عدالت و برابری انسان‌ها، احترام به حقوق ملت‌ها، پایبندی به اصول اخلاقی و معنوی بخواهد الگویی را در اداره جهان ارائه دهد. آنها به دنبال ساقط کردن نظام بوده‌اند و همه امکانات خود را تا الان بسیج کرده‌اند.

مهمان‌پرست پرسید: در تمام تهدیداتی که علیه ملت ما داشتند، چه کاری بوده که می‌توانستند و انجام ندادند؟ بالاترین تهدیدی که می‌توانستند همیشه انجام دهند این بود که می‌گفتند ما جلوی صادرات نفت و تحرک بانک مرکزی را می‌گیریم تا این نظام به زانو در بیاید. دشمنان نظام ما همه اقداماتی که تا الان می‌توانستند انجام دادند. آنها اگر واقعا اعتقاد داشتند که ملت ما از نظام حمایت نمی‌کند، تا الان اقدامات دیگری را دنبال می‌کردند.

وی به نگرانی دشمنان از ایران اشاره کرد و افزود: تهدیدات آنها به خصوص تهدید نظامی تا زمانی کارگر خواهد بود که بتواند اثر منفی بر مردم بگذارد و آنها را دچار آشفتگی کرده و در نهایت آنها را به یک نوع نارضایتی و حرکت علیه نظام تحریک کند. هر زمان خواستند این مورد را درباره مردم ایران آزمایش کنند، مردم ما با انگیزه بیشتری از کشور دفاع کردند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت‌: اطلاعات دقیقی که از حمایت مردم ما به صورت یکپارچه و پر شور از نظام پیدا کردند باعث شده که یک جنبه بازدارندگی در آنها به وجود بیاید. آنها پذیرفته‌اند ملت ما مستعد و مقتدر است که ایده‌های جدید خود را در دنیا مطرح می‌‌کند. ما ملتی داریم که علی‌رغم همه فشارها و چالش‌ها، همه تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده و سرعت رشد خود را افزایش می‌دهد.

به گزارش فارس، مهمان‌پرست ادامه داد: نگرانی بزرگی که دشمنان داشتند و می‌ترسیدند ما به الگویی به خصوص در بین کشورهای منطقه تبدیل شویم، این نگرانی سال گذشته کلید خورد و با حرکت بیداری اسلامی مردم به حرکت درآمدند و مردم اداره کشور را به دست گرفته و گرایشات اسلامی دارند.موجی که ۳۳ سال پیش در کشور ما با انقلاب ایجاد شد به شکل گسترده‌ای همه گیر شده و کشورهای غربی آن واقعیات را درک کردند.

وی گفت: شاید ایستادگی ملت ما و مقاومتش و اینکه علی‌رغم همه فشارها صحنه را ترک نکردند، پیامی را به مردم سایر کشورها منتقل می‌کرد. شاید انگیزه اصلی مقامات آمریکایی و متحدان آن از اعمال فشارهای غیرقانونی و غیرانسانی علیه ملت ما این بود که به دیگران بگویند اگر بخواهید مسیر استقلال را دنبال کنید باید هزینه‌های سنگینی را بپردازید و آنها را مأیوس کنند تا حرکتی را آغاز نکنند.

سخنگوی وزارت خارجه خاطرنشان کرد:زمانی مردم ما علی‌رغم مشکلات با مقاومت خود مسیر را ادامه می‌دادند، این پیام ایستادگی و مقاومت را به دیگران منتقل می‌کرد. الان جریان مقاومت در منطقه، به جریان قدرتمند غیرقابل حذف شدن تبدیل شده است. این حرکت باعث شده کشورهای دیگری الگو و تأثیر گرفته‌اند و راه بزرگی و عزت را پیدا کرده‌اند.

مهمان‌پرست افزود: ما به دنیا نشان دادیم که راه عزت و سربلندی وابستگی به قدرت‌ها نیست. پشت گرمی یک کشور به اعلام نظامی چند کشور قدرتمند بزرگ دنیا نیست. عزت، سربلندی و اقتدار یک کشور به حمایت اکثریت ملت آن کشور، ایستادگی و پایمردی آنها و تبعیت آنها از رهبری کشور و پایبندی به اصول و ارزش‌هاست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: اگر مردم مشارکت خود را کاهش دهند، به تدریج صحنه‌های سیاسی به دست افرادی می‌افتد که ابزار تأثیرگذاری بر افکار عمومی را دارند  و با به کارگیری قدرت و اهرم‌های فشار خود می‌توانند با رای تعداد کمی از مردم سرنوشت کشور را تعیین کنند و به تدریج یک نظام از حمایت مردم خالی می‌شود و مشروعیتش زیر سؤال می‌رود.

به گفته مهمان‌پرست کشوری که حمایت مردم را به دنبال نداشته باشد، نمی‌تواند در صحنه‌های مختلف در مقابل دشمنی‌ها و خصومت‌ها ایستادگی کند و با تزلزلی که در نظام ایجاد می‌شود با کمترین فشار می‌تواند از پا در بیاید.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه در کشورهای غربی مردم به سیاستمداران خود اعتماد ندارند و احساس می‌کنند آنها حقیقت را به آنها نمی‌گویند و دنبال اهداف سیاسی خاصی هستند و منافع تعداد کمی را دنبال می‌کنند، به جنبش ۹۹ درصد در مقابل یک درصد اشاره کرد و گفت: این نشانگر آن است که مردم فکر می‌کنند یک درصد جامعه بر سرنوشت کشورشان حاکم شده‌اند و منافع آن یک درصد تأمین می‌شود و نیازی به تأمین منافع ملی نمی‌بینند.

وی میزان مشارکت مردم ایران در انتخابات را نسبت به دیگر کشورها بالا دانست و گفت: در کشورهایی مثل آمریکا و کشورهای اروپایی به ندرت مشارکت نزدیک به ۵۰ درصد را مشاهده می‌کنیم. این نشان می‌دهد ملت ما با درایت و احساس مسئولیت در صحنه‌ها حضور دارند.

به گفته سخنگوی دستگاه دیپلماسی اینکه این کشورها (غرب) سعی می‌کنند بقیه ملت‌ها را به عدم دموکراسی متهم کنند، ابزار جنگ نرم و تبلیغاتی آنهاست.

مهمان‌پرست ادامه داد: همین میزان مشارکت مردم ایران باعث شده کشورهایی که مخالف حرکت ملت‌ها و استقلال کشورها هستند، تدبیر مؤثری در ارتباط با کشور ما نداشته باشند. آنها خیلی تلاش کردند و هر بار توطئه می‌کنند تا شاید با اقداماتشان مردم ما را مأیوس کنند، ولی در نهایت شاهد بر باد رفتن همه تلاش‌هایشان هستند.

وی گفت: دو سال است کشورهای غربی طراحی‌های مختلف را برای انتخابات ۱۲ اسفند صورت دادند به خصوص ظرف یک سال گذشته اتهاماتی را به کشور ما وارد کردند مثلا نسبت دادن ترور سفیر عربستان، نقض حقوق بشر و ... دلیل اصلی آن این بوده که فشاری را به واسطه این اتهامات از طریق قطعنامه‌ها و تحریم‌ها علیه ملت ما اعمال کنند. فکر می‌کردند اگر بتوانند تحریم‌های سختی را علیه کشور ما به تصویب برسانند باعث نارضایتی در مردم ما می‌شود و مردم به خاطر این فشارها مأیوس و دلسرد شده و دست از حمایت از نظام برمی‌دارند.

مهمان‌پرست با ذکر این نکته که همه اتهامات بی اساس نسبت به کشور ما با حضور پرشکوه مردم در انتخابات خنثی می‌شود، خاطرنشان کرد: همه کسانی که سعی می‌کردند بگویند در ایران دموکراسی نیست و ملت ایران از نظام و استقلال کشور حمایت نمی‌کند، روز جمعه شرمنده حضور مردم خواهند شد.

وی عنوان کرد: حضور مردم در روز جمعه و در پای صندوق‌های رای پیام بزرگتری را به جهانیان می‌دهد، اینکه ملتی استوار، با انگیزه، با داشتن اهداف والا و پایبند به اصول، علی‌رغم همه مشکلات راهش را با قدرت ادامه می‌دهد و سربلندی و عزت خود را به جهانیان نشان خواهد داد.

انتهای پیام/ش
جمعه 12 اسفند 1390

شاهد صف‌های طولانی در کرمان هستیم

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

استاندار کرمان:
شاهد صف‌های طولانی در کرمان هستیم

خبرگزاری فارس: استاندار کرمان گفت: از نخستین ساعت‌های اخذ رأی شاهد صف‌های طولانی از زن و مرد، پیر و جوان هستیم.

خبرگزاری فارس: شاهد صف‌های طولانی در کرمان هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، اسماعیل نجار دقایقی قبل با حضور در شعبه 134 اخذ رأی مستقر در مسجد امام خمینی (ره) شهر کرمان اظهار داشت: از نخستین ساعت‌های اخذ رأی شاهد صف‌های طولانی از زن و مرد، پیر و جوان هستیم و با این شور بار دیگر دشمن ناامید را ناامیدتر کرده و بیعت خود را با ولی‌امر مسلمین تجدید و به آرمان‌ها امام عظیم‌شان لبیک گویند.

وی بیان داشت: هر رأی که به صندوق ریخته می‌شود و  هر انگشتی که رنگی می‌شود، تیری به قلب دشمنان اسلام، قرآن و امام زمان (عج) است.

نجار عنوان کرد: خواسته شهدا نیز همین امر بوده است، با رأی ما عزت و اقتدار مملکت اسلامی بیشتر می‌شود.

وی افزود: ملت ما طی 33 سال گذشته با تمام وجود نشان دادند که از آرمان‌ها، ارزش‌ها و ایمان خود دفاع می‌کنند و به ولایت و امام راحل خود پایبند هستند.

نجار تصریح کرد: شهدا برای همین آرمان‌ها و اهداف به میدان رفتند و ان‌شاءلله این عزت و اقتدار همواره پابرجا باشد.

استاندار کرمان ابراز داشت: امروز حماسه و حضور دیگری است و مطمئن هستم که ملت ایران بار دیگر هوشمندی، بصیرت ولایتمداری خود را به رخ جهانیان می‌کشانند و دشمنان را مأیوس‌تر می‌کنند.

نجار بیان داشت: هیچ ترفندی اعم از تحریم،‌ تهدید و ... نمی‌تواند خللی در اراده آهنین ملت ایران به وجود آورد.

وی گفت: تقاضای ما این است که همه پای صندوق‌های رأی حاضر شوند، این حضور حداکثری به معنی افزایش امنیت ملی و اقتدار و عزت بیشتر مملکت است.

نجار ابراز داشت: ملت ایران به رهبری ولی‌امر مسلمین، توفنده به سمت اهداف امام بزرگشان ادامه می‌دهند تا این انقلاب را به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) برسانند.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: همه ملت ایران امروز پیروز است و در این رقابت بازنده‌ای نداریم.

نجار اذعان داشت: همه به تکلیف خود عمل می‌کنند و امیدواریم با توجه به معیارهایی که امام و ولی‌امر‌ مسلمین بر آن تأکید دارند، نماینده خود را انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: هر اندازه مجلس کاراتر، عملی‌‌تر، منطقی‌تر و باایمان‌تر باشد، قوانین مصوب نیز مقتدرانه‌تر، اجرایی‌تر و موجب رفا‌ه و آسایش مردم و زمینه‌سازی عبودیت و بندگی را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/غ10
جمعه 12 اسفند 1390

24 هزار نفر آرای مردم اردبیل را اخذ می‌کنند

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

جانشین ستاد انتخابات استان اردبیل:
24 هزار نفر آرای مردم اردبیل را اخذ می‌کنند

خبرگزاری فارس: جانشین ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: از آغاز ساعات شروع انتخابات نهمین دوره مجلس، 24 هزار نفر به صورت مستقیم در شعب اخذ رای در سراسر استان فعال هستند.

خبرگزاری فارس: 24 هزار نفر آرای مردم اردبیل را اخذ می‌کنند

عباس دستباز دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: یک‌هزار و 160 شعبه اخذ رای در استان اردبیل تعبیه شده که 422 شعبه شهری و 738 شعبه آن را شعبات روستایی تشکیل می‌دهند.

وی با یادآوری اینکه در حوزه‌های انتخابیه شهری 409 شعبه ثابت و 13 شعبه سیار هستند، خاطرنشان کرد: دو شعبه از این تعداد در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین، سرعین و چهار شعبه سیار نیز در سایر شهرستان‌های استان آماده اخذ رای مردم هستند.

جانشین ستاد انتخابات استان اردبیل همچنین فعالیت شعب سیار روستایی در استان را در ساعات و مکان مشخص یادآور شد و اضافه کرد: جمع‌آوری آرای روستاهایی با جمعیت اندک توسط این شعب سیار انجام می‌شود.

دست باز با اشاره به فعالیت 24 هزار نفر در شعب اخذ آرای ثابت و سیار در سطح استان بیان داشت: 5 هزار نفر نیز به صورت ذخیره برای مواقع ضروری آماده فعالیت در شعب اخذ رای هستند.

 

* ماراتن 54 نفری برای ورود به بهارستان

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری اردبیل از رقابت 54 کاندیدا در سطح استان اردبیل برای ورود به مجلس نهم خبر داد و اظهار داشت: 25 نفر در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین، 12 نفر در حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار، هشت نفر از حوزه انتخابیه مشگین‌شهر، چهار نفر از حوزه انتخابیه شهرستان گرمی پنج نفر نیز از حوزه انتخابیه خلخال و کوثر در حال رقابت برای ورود به مجلس نهم هستند.

دست باز با یادآوری اینکه شعبات اخذ آرا در تمام استان فعال هستند تصریح کرد: تا پایان وقت اعلام شده امروز تمام عوامل اجرایی موظف به اخذ آرای مردم هستند که در صوت تمدید زمان اخذ آرا متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی در پایان سخنان خود همچنین به برخورد با تخلفات انتخاباتی را نیز اشاره کرد و اظهار داشت: خرید و فروش آرا، رای دادن با شناسنامه دیگری، رای دادن با شناسنامه فردی که در محل حضور ندارد، رای دادن بیش از یک بار و اجبار و تحمیل رای از جمله این تخلفات است.

انتهای پیام/صا10
جمعه 12 اسفند 1390

حضور مردم ایران در انتخابات هوشمندانه است

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی استان زنجان:
حضور مردم ایران در انتخابات هوشمندانه است

خبرگزاری فارس: دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: امروز مردم به صورت هوشمندانه و بصیر در این انتخابات شرکت کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: حضور مردم ایران در انتخابات هوشمندانه است

حسین عبادتی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: بالاترین معیار برای نماینده مجلس تقوی و جهاد است که این امر نه تنها باید در عرصه‌های دفاع بلکه در همه عرصه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگانی که دارای این دو ویژگی هستند در صحنه‌های دفاع حضور داشته و در مبارزات حضور فعالی داشته‌اند.

  دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری باید از کانون‌های ثروت و قدرت به دور باشد، خاطرنشان کرد: این ویژگی مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و باید به این امر توجه ویژه شود.

وی با اشاره به اینکه باید کسانی به مجلس وارد می‌شوند از توجه به کانون‌های قدرت و ثروت به دور باشند، خاطرنشان کرد: کسانی که وابسته به این کانون‌ها هستند، نمی‌توانند مجلسی کارآمد را تشکیل دهند.

عبادتی تصریح کرد: مجلسی موفق است که در چارچوب وظایف خود خدمات رسانی کند و برنامه‌های کشور را در این زمینه پیگیری کند.

وی با اشاره به اینکه امروز مردم استان زنجان حضوری پر شور در پای صندوق‌های رای دارند، یادآور شد: امروز مردم به صورت هوشمندانه و بصیر در این انتخابات شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام/س20
جمعه 12 اسفند 1390

نگاهی متفاوت؛ پنجشنبه آخر سال را دست‏خالی نزد شهدا نرویم

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

پله پله تا نهمین انتخاب/196
نگاهی متفاوت؛ پنجشنبه آخر سال را دست‏خالی نزد شهدا نرویم

خبرگزاری فارس: بی‏شک امروز باید در انتخابات آگاهانه تصمیم بگیریم تا پنجشنبه آخر سال را دست‏خالی بر سر مزار شهدای گلگون‏کفن انقلاب اسلامی حاضر نشویم و شرمندگی رویشان نباشیم.

خبرگزاری فارس: نگاهی متفاوت؛ پنجشنبه آخر سال را دست‏خالی نزد شهدا نرویم

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، بی‏شک یکی از بارزترین جلوه‏های فرهنگی مردمانی نیک‏اندیش و نیک‏آیین ایران اسلامی در روزهای پایانی هر سال، سرکشی به مزار گذشتگان و خانواده عزیزانی است که در یک سال گذشته از جمع ما به دیار باقی شتافته‏اند.

در این میان، شهدا و خانواده معزز آنها در برنامه هر ساله مردم قدردان و شهیدپرور این مرز و بوم همیشه ماندگار در دل تاریخ برای سرکشی و بهره‏گیری از وجود مبارکشان قرار دارد.

شاید بتوان برترین ویژگی شهدا را رهایی آنها از متاع دنیوی و مباحث مرتبط با این دنیای فانی به شمار آوریم؛ اما امسال آنها انتظار حضور دست‏خالی ما را ندارند.

نوروز امسال هر یک از شهدا می‏خواهند تا ثمره خون‏های پاک خود را از سرانگشتان آغشته به جوهر حضور در عرصه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بینند.

مجلسی که به گفته برخی بزرگان، هر صندلی سبز آن حاصل خون سرخ 300 شهید و باز به نقل از بزرگی دیگر، هر برگ رای آن به جان جوان شهیدی در بحرینی گره خورده است.

شهدایی که در محضر مقدس انبیا و اولیا و سید و سالار شهیدان تا امروز فخرفروشی کرده‏اند که از میان مردمانی انقلابی سر برافراشته‏اند و در مبارزات انقلاب شرکت کردند تا ننگ حکومت شاهنشاهی بر تن فرزندان امروز ایران اسلامی ننشیند.

مردانی که هشت سال دفاع مقدس را سپری کردند تا امروز دشمن جرات بیان هجمه نظامی را با ترس و لرز هم پیدا نکند، تحریم‏ها را مدیریت کردند تا بار دشواری آن بر دوش مردم سنگینی نکند و در سال‏های اخیر به دلیل حضور در گود دانش هسته‏ای به دست ایادی تروریست دستگاه موساد و صهیونیسم جنایتکار جان خود را تقدیم استقلال علمی و فناوری کشور کردند تا آیندگان دوباره به مستعمره استعمارگران پیر و جوان بدل نشود.

حال در دوازدهمین روز از دوازدهمین ماه سال جهاد اقتصادی، باید در سایه حرکتی جهادگونه، جهادگران دیروز و شهدایمان را به کوشش جهادگران امروز خشنود سازیم.

شهدا با نثار خون خود و ایثارگری در عرصه دفاع مقدس به واقع اسوه قانعان تاریخند؛ اما شاید حضور امسال بر سر مزار پاکشان جهت عرض ارادت، غبارروبی و عطرافشانی بدون حضور در پای صندوق رای عطر تبسم را بر چهره نورانیشان بخشکاند.

پس بیاییم با کار امروزمان، پنج‌شنبه پایان سال را دست‏خالی و شرمنده‏روی به نزد شهدا نرویم؛ وعده ما پای صندوق‏های اخذ رای . . .

انتهای پیام/ح20
جمعه 12 اسفند 1390

رشد تولید آلومینیوم به مرز 10 درصد رسید

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

تا پایان بهمن‌ماه
رشد تولید آلومینیوم به مرز 10 درصد رسید

خبرگزاری فارس: تولید شمش آلومینیوم در ۱۱ ماه سال جاری با رشد ۱۰ درصدی به مرز ۳۰۳ هزارتن رسید.

خبرگزاری فارس: رشد تولید آلومینیوم به مرز 10 درصد رسید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ تا پایان بهمن ماه میزان تولید شمش آلومینیوم به بیش از ۳۰۳هزار تن رسید این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل تولید این فلز به ۲۷۶هزار تن رسیده بود. این میزان تولید ۹.۷درصد بیشتر از عملکرد یازده ماه سال گذشته محسوب می‌شود.

در میان سه شرکت تولیدکننده آلومینیوم‌،‌ به ترتیب شرکت‌های ایرالکو با تولید بیش از ۱۵۹هزار‌ تن،‌ المهدی با تولید افزون بر ۱۰۱هزارتن و هرمزآل با ۴۲هزار تن بیشترین سهم را در اختیار داشتند.

همچنین هرمزآل بالاترین رشد در تولید را به دست آورد، پس از آن نیز المهدی در رتبه دوم جای گرفت.

در مدت ۱۱ ماه امسال شرکت آلومینای ایران به عنوان تنها تولیدکننده ماده اصلی تولید شمش آلومینیوم (پودر آلومینا) بیش از ۲۱۱هزار تن از این محصول را تولید کرد.

انتهای پیام/
جمعه 12 اسفند 1390

شیعه و سنی در کنگان و عسلویه پای صندوق رای حاضر شده‌اند

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

فرماندار کنگان:
شیعه و سنی در کنگان و عسلویه پای صندوق رای حاضر شده‌اند

خبرگزاری فارس: فرماندار کنگان گفت: شیعه و سنی در کنگان و عسلویه پای صندوق رای حاضر شده‌اند.

خبرگزاری فارس: شیعه و سنی در کنگان و عسلویه پای صندوق رای حاضر شده‌اند

تیمور یزدان‌شناس لحظاتی پیش در بازدید از شعب اخذ رای در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر کنگان اظهار داشت: مردم شهرستان کنگان و شهرستان‌های دیر و جم از نخستین لحظات برگزاری انتخابات تاکنون در تمام شعب حضوری مناسب داشته‌اند و گزارش‌های دریافتی از شهرها و روستاها حاکی از مشارکت گسترده مردم است.

 

وی افزود: مردم کنگان و عسلویه اعم از شیعه و سنی در انتخابات مجلس نهم حضوری باشکوه داشته‌اند و انتظار داریم این روند تا پایان زمان رای‌گیری ادامه داشته باشد.

 

فرماندار کنگان خاطرنشان کرد: در انتخابات حوزه کنگان، دیر و جم تعداد شش نامزد با هم رقابت می‌کنند که در ایام تبلیغات انتخاباتی با معرفی برنامه‌های خود، فضایی پرشور برای انتخابات مجلس فراهم کرده‌اند.

 

یزدان‌شناس تصریح کرد: امنیت و نظم بسیار خوبی بر انتخابات حاکم است و تمام نیروهای امنیتی و انتظامی و فرمانداری در برگزاری این انتخابات تعامل و همکاری دارند.

 

وی یادآور شد: با هماهنگی‌ و برنامه‌ریزی‌های مدون، منسجم و متحد شرایط برگزاری انتخابات نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی را فراهم کردیم و آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات داریم و به فضل خدا تا پایان شمارش آرا شاهد رقابتی سالم در این حوزه انتخابیه باشیم.

 

 

فرماندار کنگان بیان کرد: بر اساس گزارشات دریافتی از تمام شهرستان‌ها، فضای انتخاباتی در استان بوشهر آرام است و همه شرایط برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در استان فراهم شده است.

 

یزدان‌شناس گفت: بیش از 3950 نفر در امر برگزاری انتخابات مجلس در جنوب استان بوشهر مشارکت دارند و پیش‌بینی می‌کنیم بالای 70 درصد مشارکت مردمی داشته باشیم.

انتهای پیام/صا10
جمعه 12 اسفند 1390

12 هزار ناظر، نگهبان آرای خراسانی‌ها هستند

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در مسیر بهارستان نهم-336/
12 هزار ناظر، نگهبان آرای خراسانی‌ها هستند

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت نظارت بر انتخابات خراسان رضوی گفت: هیئت نظارت استان با 12 هزار ناظر، حفظ و صیانت آرای مردم را انجام خواهد داد.

خبرگزاری فارس: 12 هزار ناظر، نگهبان آرای خراسانی‌ها هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام سید حسن شریعتی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات خراسان رضوی با اشاره به اهمیت نظارت قوی بر انتخابات اظهار کرد: مجلس جایگاهی بسیار رفیع و نقش بسیار حساس در اداره کشور و پیشرفت انقلاب اسلامی دارد.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما مطمئنا امروز با شور و حالی هرچه گسترده‌تر در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند، افزود: مطمئنا همان‌گونه که از نخستین ساعات رای‌گیری گزارش شده مردم ما برای رقم زدن سرنوشت خود با شوری وصف ناپذیر پای صندوق‌ها حاضر خواهند شد.

رئیس هیئت نظارت انتخابات خراسان رضوی خاطرنشان کرد: براساس آخرین اخبار از تمام شعب انتخابیه سراسر استان خراسان رضوی صندوق‌های اخذ رای از هر جهت آماده رای‌گیری از مردم است و ناظران با تلاش فراوان امر خطیر نظارت را برای حفظ سلامت انتخابات انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون هیچ‌گونه تخلفی از سوی شعبات اخذ رای در سراسر استان گزارش نشده است و روز گذشته هم که منع تبلیغات بود نیز هیچ تخلفی از سوی نامزدها رخ نداده است.

شریعتی در ادامه از تشکیل 10 پرونده قضایی برای متخلیفن انتخابات خبر داد و گفت: در این دوره تعداد تخلفات کاهش چشمگیری نسبت به دوره‌های گذشته است به صورتی که تاکنون 10 پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه یک نفر از نمایندگان فعلی استان جز متهمان است، تصریح کرد: با توجه به این که یکی از متهمان در این 10 پرونده تشکیل شده، یکی از نمایندگان فعلی خراسان رضوی است، پرونده به دادگاه کارکنان دولت در تهران ارجاع می‌دهند.

انتهای پیام/س10
جمعه 12 اسفند 1390

حضور فرماندار بیرجند در صف اخذ رأی شعبه 48بیرجند

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-332
حضور فرماندار بیرجند در صف اخذ رأی شعبه 48بیرجند

خبرگزاری فارس: فرماندار بیرجند از ساعت اولیه آغاز رأی‌گیری انتخابات مجلس نهم در کنار مردم در صف طویل شعبه 48بیرجند حاضر شده تا نماینده مورد نظر خورد را انتخاب کند.

خبرگزاری فارس: حضور فرماندار بیرجند در صف اخذ رأی شعبه 48بیرجند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدعلی قاسم‌زاده نداف به همراه برخی از معاونان خود در صف طولانی که از دقایق نخستین رأی‌گیری در شعبه 48بیرجند واقع در حسینیه گازاری‌ها تشکیل شده است، برای انداختن رأی خود در صندوق اخذ آرا در صف ایستاده است.

برخی از مدیران استانی نیز با حضور در پای صندوق‌های رأی پایگاه‌های سطح شهر همراه با مردم منتظر ریختن رأی خود برای انتخاب نماینده مورد نظر هستند.

فرماندار بیرجند در این مراسم از حضور پر شور بیرجندی‌ها از همین ساعات اولیه رأی‌گیری تقدیر و تشکر کرد و گفت: مردم ایران بار دیگر به دشمنان خواهند گفت که تحریم‌ها هیچ اثری در آنها ندارد.

قاسم‌‌زاده نداف ادامه داد: مردم ایران پایبند به ارزش‌ها و ولایت فقیه بوده و در تمام صحنه‌های انقلاب حضور پر شوری دارند.

وی خاطرنشان کرد: حضور گسترده مردم از همین ساعات اولیه نشان از انسجام و بصیرت بالای مردم است.

فرماندار بیرجند ابراز امیدواری کرد: تا پایان مهلت رأی‌گیری شاهد حضور پر شور مردم باشیم.

انتهای پیام/ح30
جمعه 12 اسفند 1390

پوشش خبری انتخابات توسط بیش از 350 خبرنگار 174 رسانه خارجی

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سیلی سخت ملت ایران به چهره استکبار- 37
پوشش خبری انتخابات توسط بیش از 350 خبرنگار 174 رسانه خارجی

خبرگزاری فارس: بیش از 350 خبرنگار خارجی وابسته به 174 رسانه بین‌المللی امروز شاهد حضور مردم پای صندوق‌های رای هستند.

خبرگزاری فارس: پوشش خبری انتخابات توسط بیش از 350 خبرنگار 174 رسانه خارجی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، بیش از 350 خبرنگار خارجی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را پوشش خبری می‌دهند.

مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه گفت: بیش از 80 روادید مطبوعاتی برای 53 رسانه خارجی صادر شده و خبرنگارانی از آلمان، اتریش، اسپانیا، آمریکا، اوکراین، ایتالیا، برزیل، بلژیک، ترکیه، جمهوری چک، روسیه، ژاپن،‌فرانسه، فنلاند‌، قطر، کانادا، کره جنوبی،‌کلمبیا،‌ونزوئلا و لبنان برای پوشش خبری انتخابات مجلس در ایران حاضر شدند.

محمدجواد آقاجری گفت: با احتساب نمایندگان مقیم کشورمان بیش از 350 خبرنگار خارجی وابسته به 174 رسانه بین‌المللی امروز شاهد حضور مردم پای صندوق‌های رای هستند.

انتهای پیام/
جمعه 12 اسفند 1390

ردایی: روستاییان چالوس در پای صندوق‌های رای حضوری باشکوه دارند

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

تا انتخابات نهم- 290
ردایی: روستاییان چالوس در پای صندوق‌های رای حضوری باشکوه دارند

خبرگزاری فارس: بخشدار مرکزی چالوس گفت: مردم روستاهای بخش مرکزی چالوس از ساعات اولیه رای‌گیری حضوری فعال در پای صندوق‌های رای داشته و این حضور همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری فارس: ردایی: روستاییان چالوس در پای صندوق‌های رای حضوری باشکوه دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، علی ردایی صبح امروز در جمع خبرنگاران بیان داشت: در روستاهای بخش مرکزی چالوس انتخابات با سلامت کامل در حال برگزاری است و شوراهای اسلامی و دهیاران حضوری فعال و مستمر در نحوه برگزاری انتخابات دارند.

وی ادامه داد: تاکنون به همراه تیمی از بخشداری مرکزی از تمام شعبات اخذ رای در بخش مرکزی چالوس بازدید به‌ عمل آمده و حضور گسترده مردم نشان از وفاداری آنها به آرمان‌های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری دارد.

ردایی بیان داشت: شهرستان چالوس همچون سایر نقاط میهن اسلامی شاهد حماسه‌آفرینی مردمی است که همواره در دفاع از آرمان‌های انقلاب و اسلام آماده جانفشانی بوده و با حضور خود در صحنه‌های مختلف موجب عزت و افتخار ایران اسلامی شدند.

بخشدار مرکزی چالوس تصریح کرد: 18 شعبه اخذ رای در روستاهای بخش مرکزی چالوس وجود دارد که مردم در حال رای دادن هستند.

وی گفت: مردم روستاهای بخش مرکزی چالوس با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های رای بار دیگر نشان دادند که حضوری فعالی در صحنه سیاسی اجتماعی کشور دارند.

بخشدار مرکزی چالوس ابراز داشت: شرکت و حضور حداکثری مردم ایران  در انتخابات امروز رمز پیروزی بر دشمنان نظام است و سبب عقب‌نشینی آنان را برای همیشه فراهم می‌سازد.

ردایی تاکید کرد: مردم امروز با این حضور خود که از ساعات اولیه رای‌گیری آغاز و لحظه به لحظه نیز افزایش می‌یابد بار دیگر توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده و به جهانیان نشان دادند که ملتی بیدار و همیشه در صحنه هستند.

وی اذعان داشت: دشمن از ماه‌ها قبل در تلاش بود که بتواند حضور مردم را در پای صندوق‌های رای کمرنگ کند، اما ملت بیدار ایران اسلامی با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رای نشان داد که دشمن برای همیشه در مقابل ایران ناکام است و هیچ وقت نمی‌تواند به اجرای برنامه‌های شوم خود در این کشور بپردازد.

انتهای پیام/ن۲۰
جمعه 12 اسفند 1390

رای من و رای تو

جمعه 12 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/یادداشت/
رای من و رای تو

خبرگزاری فارس: رای من و رای تو، رای ما می‌شود، «ما» یعنی ملت، یعنی مردم، یعنی همه کسانی‌که برای ترقی و پیشرفت کشور خود گام برمی‌دارند و خواهان استقلال و توسعه و آبادانی هستند.

خبرگزاری فارس: رای من و رای تو

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ایران سرزمین صلح و دوستی است، سرزمین همراهی و همدلی، جایی که مردمانش تصمیم‌گیرندگان سرنوشتند و مکانی که زمانش با قدم‌های مردمانش جلو می‌رود و هر قدم لحظه‌ای است که به رقم خوردن آینده کشور منجر می‌شوند، آینده‌ای که برای من و تو و همه هموطنان ماست.

اینجا سرزمینی است که با خون شهدا آبیاری شد، با دستان پرتوان ملت آباد شد و با عزم و اراده مسئولانش عزت و اقتدار یافت، سرزمینی که مردمش از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در همه صحنه‌ها حضور فعال داشته و همیشه و همه جا نگهدار آب و خاکش بوده‌اند.

نهم دی، 22 بهمن و امروز 12 اسفند حماسه پشت سر حماسه در این مملکت رقم  خورده و می‌خورد و مردمش آفتخارآفرینان این حماسه‌‌ها هستند و باید گفت درود و آفرین بر شما ملت ایران.

امروز در این نقطه از سرزمین‌مان، آینده مملکت دستان پرتوان مردم را با انگشت‌های آماده برای  گرفتن رنگ انتخاب منتظر است و چه زیباست که حضورمان در پای صندوق‌های رای روشن‌ترین آینده را برای مملکت رقم بزند.

اینجا یکی از مکان‌های اخذ رای شهرستان سنندج است، سنندجی‌ها انگار از همان ساعات نخستین اخذ رای برای مشارکت در تعیین سرنوشت مملکتشان می‌خواهند سبقت بگیرند و سریعتر از بقیه نماینده اصلح خود را انتخاب و خاری در چشم دشمنان فرو برند.

نمی‌شود که نرفت، باید رفت و انتخاب کرد، رای داد و انگشت زد، باید مهر انتخاب را نه با قلم با انگشت به کاغذ کشید و برگ برگ آرا را بیش‌تر و بیش‌تر در صندوق رای جای داد.

مبادا که بگذاریم دشمنان پیروز میدان شوند باید خارهای بیشتری در چشم دشمنان فرو بریم چرا که هر رای خاری است که چشم دشمنان را کور و کورتر می‌کند.

پس همه با هم رای می‌دهیم.

انتهای پیام/غ10
  • کل صفحات: 4
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو