دنبال کننده خبرها
سه شنبه 2 اسفند 1390

پیشرفت 40 درصدی ساخت مرکز توانبخشی جانبازان در قزوین

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین خبر داد
پیشرفت 40 درصدی ساخت مرکز توانبخشی جانبازان در قزوین

خبرگزاری فارس: مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: احداث مرکز توانبخشی و ورزشی جانبازان در دستور کار این اداره کل قرار دارد که با 40 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

خبرگزاری فارس: پیشرفت 40 درصدی ساخت مرکز توانبخشی جانبازان در قزوین

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، نادر نصیری در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: احداث مرکز توانبخشی و ورزشی با مساحتی بالغ بر هفت هزار متر مربع زیر بنا و 40 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که بر اساس دستورات ابلاغی درآمد حاصل از فروش املاک مازاد بر نیاز بنیاد شهید استان قزوین باید برای ساخت هرچه زودتر این مجموعه هزینه شود.

وی ادامه داد: این انقلاب هر چه دارد از برکت و مجاهدت‌های شهیدان و ایثارگران است.

نصیری اظهار کرد: اقتدار و قدرت ایثارگران در عرصه‌های بین‌المللی بر هیچ کسی پوشیده نیست و به قول امام خمینی(ره) این انقلاب هر چه دارد از برکت مجاهدت‌های شهیدان و ایثارگران است.

نصیری گفت: استان قزوین سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است و شش هزار و 500 جانباز، 660 آزاده و 10 هزار ایثارگر در استان قزوین زندگی می‌کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: سه میلیون و 500 هزار کیلومتر مربع از خاک ایران پیش از پیروزی انقلاب در ادوار مختلف جدا شد، بعد از انقلاب و در دفاع مقدس یک وجب از خاک ایران دست نخورد و این شاهکاریست از هنر مردان خدا، لذا بنده و همکاران در این اداره به دلیل بزرگی و عظمت شهیدان از هر کوششی برای خدمت به آنها دریغ نمی‌کنیم.

مدیر کل بنیاد شهید استان قزوین در ادامه با اشاره به برنامه‌های در دست اجرای این اداره کل عنوان کرد: در حوزه بهداشت و درمان 100 درصد هزینه‌های درمانی ایثارگران پرداخت می‌شود و در حوزه عمران و مسکن ساماندهی گلزارهای شهدا را در دستور کار داریم که در حدود 60 درصد گلزار شهدا استان قزوین ساماندهی شده است.

این مقام مسئول افزود: در حوزه معاونت پژوهش برگزاری یادمان شهدا،  دعوت از نویسندگان برای نوشتن مطالب ارزنده پیرامون فرهنگ ایثار و شهادت، برقراری کتابخانه تخصص ایثار و شهادت در گلزار شهدای قزوین، راه‌اندازی سایت خط سرخ شهدا برای معرفی 3 هزار شهید استان قزوین و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت از جمله برنامه‌های این حوزه است.

نصیری تصریح کرد: در حوزه تعاون و امور اجتماعی اجرای برنامه‌هایی در راستای بهبود معیشت ایثارگران، پیگیری اشتغال فرزندان شهدا و پیگیری کسری خدمت فرزندان شهید بر طبق ضوابط قانونی از جمله فعالیت‌های این حوزه است.

وی با بیان اینکه در بحث ارتباط عاطفی با خانواده‌های ایثارگران برنامه‌هایی را در دست اقدام داریم، گفت: هفته‌ای یک بار دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران را در دستور کار قرار داده‌ایم و حضور هر هفته یک بار مدیر و معاونان سازمان در گلزار شهدا را از دو هفته قبل آغاز کرده‌ایم.

نصیری در پایان اشاره کرد: ترمیم تابلو عکس‌های شهدا که در سطح شهر قرار گرفته‌اند یکی از برنامه‌هایی است که باید در این شهر انجام شود و بهتر از آن نصب تلویزیون‌های خیابانی چند منظوره برای نمایش تصاویر و دست نوشته شهدا در چند نقطه از شهر است که می‌تواند یکی از برنامه‌های آینده این اداره کل باشد.

انتهای پیام/و۱۰
سه شنبه 2 اسفند 1390

آغاز عملیات احداث منطقه ویژه اقتصادی شهرضا از ابتدای سال آینده

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سرپرست اداره صنعت و معدن و تجارت شهرضا خبر داد
آغاز عملیات احداث منطقه ویژه اقتصادی شهرضا از ابتدای سال آینده

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره صنعت و معدن و تجارت شهرضا گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، عملیات احداث منطقه ویژه اقتصادی شهرضا از ابتدای سال آینده آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز عملیات احداث منطقه ویژه اقتصادی شهرضا از ابتدای سال آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، جواد بگی ظهر امروز با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح مطالعاتی منطقه ویژه اقتصادی شهرضا از مصوبات دور اول سفر هیئت دولت به استان اصفهان است.

وی ادامه داد: در سفر دور دوم هیئت دولت به استان اصفهان با توجه به امکانات و زیرساخت‌های مناسب موجود در منطقه، مصوبات نهایی در مورد اجرای این طرح عظیم به تصویب رسید.

سرپرست اداره صنعت و معدن و تجارت شهرضا با اشاره به انتخاب شهرضا به عنوان نخستین منطقه ویژه اقتصادی در استان اصفهان افزود: با وجود اینکه چهار منطقه ویژه در شهرهای کاشان، اصفهان، لنجان و شهرضا به تصویب رسیده بود، اما با پیگیری‌های مستمر نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی و فرماندار، این طرح عظیم با وسعت بیش از 22 هزار هکتار در 15 کیلومتری محور شهرضا به سمیرم به تصویب نهایی رسید.

وی با تشریح منافع احداث این منطقه اقتصادی تصریح کرد: این طرح بزرگ همجوار با خط چهار انتقال گاز سراسری کشور که در حقیقت بزرگ‌ترین خط انتقال گاز طبیعی کشور نیز به شمار می‌رود، احداث می‌شود و از این رو می‌توانیم در زمینه تولید محصولات و مشتقات پتروشیمی با ارزش افزوده بالا فعالیت داشته باشیم و تا میزان زیادی از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد.

بگی در بخش دیگری از سخنان خود معافیت گمرکی و مالیاتی به مدت 15 سال و امکان استفاده از سرمایه‌گذار خصوصی را از مزایای ویژه مناطق اقتصادی برشمرد و افزود: احداث بیمارستان، هتل، ایجاد یک مرکز دانشگاهی بزرگ، شهرک علمی و تحقیقاتی با هدف رشد و توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استانی و محلی برای عرضه مستقیم کالاهای وارداتی خارج از کشور به مردم از جمله امکانات مورد نظر برای احداث در این منطقه است.

وی با اشاره به نقش سازنده این منطقه در رفع معضل بیکاری بیان داشت: طراحی این منطقه با همکاری متخصصان کشورهای ترکیه و آلمان و با هزینه‌ای بالغ بر 30 میلیارد ریال در زمینه‌های ژئوفیزیک، خاک‌شناسی، هیدرولوژی، نقشه‌برداری و توپوگرافی انجام گرفته است و بر اساس اطلاعات موجود با احداث این منطقه زمینه اشتغال بیش از 15 هزار نفر ایجاد می‌شود که در نوع خود یک انقلاب بزرگ در حوزه اشتغال جنوب استان اصفهان به شمار می‌رود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی در شهرک صنعتی رازی شهرضا اضافه کرد: این مجتمع توسط شرکت هرمس کویر زاگرس در حال احداث است و در این زمینه تفاهم نامه همکاری با دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران منعقد شده است و انتظار داریم بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته طی ده سال آینده شاهد بهره‌برداری از این مجتمع عظیم باشیم.

وی احداث شهرک تخصصی مصالح نوین ساختمانی که از مصوبات دولت در دور دوم سفر به استان اصفهان است را یکی دیگر طرح‌های بزرگ صنعتی در شهرضا برشمرد و گفت: این شهرک با مساحتی در حدود 100 هکتار در نزدیکی شهرک صنعتی رازی احداث می‌شود و در زمینه تولید مدرن‌ترین مصالح ساختمانی از قبیل فوم، درب و پنجره یوپی وی. سی، کامپوزیت‌ها، و شیشه‌های دوجداره فعالیت می‌کند و بر اساس اطلاعات موجود زمینه اشتغال یک هزار و 200 نفر را ایجاد می‌کند و دهه فجر سال 91 مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

بگی در پایان با تشریح چشم‌انداز شهرضا در حوزه صنعت اضافه کرد: در حال حاضر شهرضا به‌عنوان قطب صنایع پتروشیمی استان اصفهان مطرح است و طی سال‌های گذشته در زمینه جذب سرمایه‌گذار خصوصی در سطح استان اصفهان رتبه اول را کسب کرده که بی‌شک این حاصل تلاش مسئولان شهرستان در زمینه ایجاد فضای مناسب و اهتمام سرمایه‌گذاران بوده است.

انتهای پیام/ح20
سه شنبه 2 اسفند 1390

120 دانش‌آموز کرمانی به عمره مفرده اعزام شدند

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

دقایقی پیش
120 دانش‌آموز کرمانی به عمره مفرده اعزام شدند

خبرگزاری فارس: دقایقی پیش 120 نفر از دانش‌آموزان پسر سال سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی استان کرمان به سفر معنوی عمره مفرده اعزام شدند.

خبرگزاری فارس: 120 دانش‌آموز کرمانی به عمره مفرده اعزام شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، دقایقی پیش 120 نفر از دانش‌آموزان پسر سال سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی استان کرمان به سفر معنوی عمره مفرده اعزام شدند.

احسان بهمنیان معاون سازمان بسیج دانش‌آموزی استان کرمان در حاشیه این اعزام به خبرنگار فارس گفت: این دانش‌آموزان از نخبه‌های قرآنی، علمی و فرهنگی، اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی پیشتازان و فرزانگان، بسیج دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزی استان کرمان هستند.

وی با اشاره به اعزام 120 نفر دانش‌آموزان استان کرمان به عمره مفرده بیان داشت: از این مجموع 20 نفر از شهر کرمان هستند.

بهمنیان گروه اعزامی دانش‌آموزان استان کرمان به عمره مفرده را یک مورد عنوان کرد و افزود: به دلیل اینکه سهمیه استان کرمان در این اعزام محدود بود، تعدادی از دانش‌آموزان از استان‌های فارس، تهران و سیستان و بلوچستان که کمبود ظرفیت داشتند، اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: همچنین امروز 120 نفر از دانش‌آموزان استان یزد نیز از فرودگاه بین‌المللی کرمان به این سفر معنوی اعزام می‌شوند.

بهمنیان با اشاره به اعزام 10 ساله دانش‌آموزان دختر و پسر به عمره مفرده خاطرنشان کرد: طی چهار سال گذشته تنها پسران به این سفر معنوی اعزام می‌شوند.

معاون سازمان بسیج دانش‌آموزی استان کرمان با اشاره به افزایش دو برابری سهمیه استان کرمان در عمره مفرده دانش‌آموزی اذعان داشت: سال گذشته تنها 55 نفر اعزام شدند.

بهمنیان مدت زمان این سفر را 12 روز عنوان کرد و ابراز داشت: پنج نفر از مربیان همراه دانش‌آموزان هستند و دوره آموزشی سه روزه را در تهران گذرانده‌اند.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان نیز در دوره‌های آموزشی و توجیهی شرکت کرده و بسته‌های فرهنگی و هنری در زمینه این سفر به آنها اهدا شده است.

انتهای پیام/غ20
سه شنبه 2 اسفند 1390

کاروان معلولان برای نخستین بار به راهیان نور اعزام می‌شوند

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در گفت‌وگو با فارس عنوان شد:
کاروان معلولان برای نخستین بار به راهیان نور اعزام می‌شوند

خبرگزاری فارس: دبیر راهیان نور سازمان بهزیستی از اعزام 500 نفر از معلولان و ناشنوایان تحت پوشش این سازمان از استان‌های تهران، فارس، اصفهان، کرمانشاه و ارومیه برای نخستین بار به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاروان معلولان برای نخستین بار به راهیان نور اعزام می‌شوند

حمیدرضا مباشر در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: راهیان نور، جشنواره بزرگ فرهنگی است که با هدف انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به مردم کشور و سایر ملل و گره زدن نسل دیروز با نسل امروز در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی کشور هم در این راستا با در نظر گرفتن جامعه هدف، کاروان‌هایی از فرزندان سازمان بهزیستی از سال 1384 به مناطق عملیاتی کشور اعزام شدند و از سال 1388 این اعزام‌ها به صورت متمرکز انجام شده است.

دبیر راهیان نور سازمان بهزیستی یادآور شد: در این راستا برنامه‌های متعددی داریم که امسال برای نخستین بار 500 نفر از معلولانی که قدرت حرکت دارند و ناشنوایان استان‌های تهران، فارس، اصفهان، کرمانشاه و ارومیه به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد که برای این گروه نیز برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای در نظر داریم.

انتهای پیام/
سه شنبه 2 اسفند 1390

تصویب بودجه یک‌هزار میلیاردی حمل و نقل و ترافیک/ 20 میلیارد سهم بهره‌برداری مترو

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در جلسه امروز شورای شهر صورت گرفت
تصویب بودجه یک‌هزار میلیاردی حمل و نقل و ترافیک/ 20 میلیارد سهم بهره‌برداری مترو

خبرگزاری فارس: در جلسه امروز شورای شهر یک هزار و 27 میلیارد تومان بودجه برای سال آینده حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به تصویب رسید که از این میزان 20 میلیارد سهم شرکت بهره‌برداری مترو است.

خبرگزاری فارس: تصویب بودجه یک‌هزار میلیاردی حمل و نقل و ترافیک/ 20 میلیارد سهم بهره‌برداری مترو

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در چهارصد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران بخش‌های هزینه‌ای بودجه‌ سال 91شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش فارس، بودجه حوزه حمل و نقل و ترافیک به مبلغ یک‌ هزارو 27 میلیارد تومان به تصویب رسید که از این میزان 613 میلیارد تومان به ساخت مترو، 20 میلیارد تومان به بهره‌برداری مترو، 136 میلیارد تومان به توسعه ناوگان و خرید اتوبوس‌های دوکابین، 132 میلیارد و 600 میلیون تومان به بازپرداخت وام مترو و 5/11 میلیارد تومان به سامانه اتوبوسرانی تندرو اختصاص یافت.

حبیب کاشانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی این بخش از بودجه، از بوده پیشنهادی شرکت مترو دفاع کرد و  اظهار داشت: پیشنهاد  شرکت بهره‌برداری مترو در خصوص بودجه سال آینده، 50 میلیارد تومان بوده، اما کمیسیون با 20 میلیارد تومان آن موافقت کرده است.

به گفته کاشانی بهتر است شورای شهر تهران نظر این شرکت را با توجه به ماموریت‌های مهمی که دارد، تامین کند.

خسرو دانشجو سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهارات کاشانی، گفت: بحث‌های مکرری درباره بودجه شرکت بهره‌برداری مترو صورت گرفته است و شهرداری تهران در لایحه‌ای که با امضای شخص شهردار به شورا ارائه شده است، درخواست 20 میلیارد تومان بودجه برای این شرکت کرده و کمیسیون برنامه و بودجه نیز عین این رقم را تصویب کرده است.

وی ادامه داد: برخی از مدیران شهرداری روی مطالبات بودجه‌ای خود پافشاری می‌کنند این در حالی است که نتوانسته‌اند شهرداری را در این خصوص توجیه کنند و به سراغ اعضای شورای شهر آمدند تا آنها را دراین‌باره قانع کرده‌اند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مدیریت شرکت بهره‌برداری مترو استدلال واضحی برای 50 میلیارد تومان بودجه درخواستی خود نداشت، تصریح کرد: اعضای شورا شهر دلیلی برای افزایش بودجه‌ای که خود شهرداری تهران پیشنهاد داده، نمی‌بینند.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در این‌باره خاطرنشان کرد: در مورد بودجه دولت نیز، انجام رایزنی دستگاه‌ها با نمایندگان مجلس به صورت مستقل غیرقانونی است و در شهرداری تهران نیز باید این مساله لحاظ شود.

سید مناف هاشمی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری تهران اظهارات چمران را تأیید کرد و گفت: مجموع خواسته معاونت‌های مختلف برای بودجه سال آینده در ابتدا 17هزار میلیارد تومان بود که طبعا این خواسته‌ها باید تعدیل می‌شد.

وی ادامه داد: درخواست شرکت بهره‌برداری مترو برای بودجه 50 میلیارد تومانی در 3 مرحله مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت و شهرداری تهران در نهایت به این نتیجه رسید که رقم 20 میلیارد تومان برای این شرکت کافی است و هیچ مدیری نباید به صورت مستقل بودجه خود را دنبال کند.

در ادامه جلسه امروز بخشی از سرفصل‌های هزینه‌ای بودجه سال 90 شهرداری تهران درباره سهم شهرداری‌ها از منابع حاصل از فروش آرم‌های طرح ترافیک مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت.

حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران اظهار داشت: برابر قانون باید 20 درصد از درآمد شهرداری تهران از محل فروش آرم طرح ترافیک به مترو اختصاص یابد اما ظاهرا مترو تهران امسال این اعتبار را دریافت نکرده است.

وی با بیان اینکه شهرداری مدعی است که این پول را در دل سایر بودجه‌ها به مترو اختصاص داده است، گفت: لازم است تبصره‌ای برای پرداخت مستقیم این اعتبار به مترو تهران در سال آینده پیش‌بینی شود.

خسرو دانشجو سخنگوی شورای شهر تهران نیز در این راستا پیشنهاد داد که 20 درصد سهم مترو از محل منابع حاصل از فروش آرم طرح ترافیک حداکثر تا پایان فروردین‌ سال آینده به صورت مستقیم پرداخت شود.

کاهش بودجه 30 میلیارد تومانی شهرداری برای توسعه خطوط ویژه دوچرخه به 5 میلیاردتومان 

به گزارش فارس، شهرداری تهران در ردیف مربوط به توسعه خطوط ویژه دوچرخه اختصاص 30 میلیارد تومان اعتبار را پیش‌بینی کرده بود که کمیسیون برنامه و بودجه به تبعیت از نظر کارشناسی کمیسیون عمران شورای شهر، تنها با 5 میلیارد تومان از این مبلغ موافقت کرده بود.

خسرو دانشجو سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباره این بخش از بررسی بودجه اظهار داشت: از آنجا که 30 میلیارد تومان رقم قابل توجهی است و شورای شهر نیز از ریز برنامه‌های این حوزه اطلاع نداشت، مقرر شد که 5 میلیارد تومان بودجه برای این بخش در نظر گرفته شود تا در برخی مناطق شرقی، غربی تهران خطوط دوچرخه توسعه یابد و نتایج آن احصاء شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب در سال آینده می‌توان با شناخت کامل از نتایج این طرح نسبت به تصویب بودجه آن اقدام کرد.

حمزه شکیب رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر تهران نیز در این‌باره گفت: همانطور که در توسعه سامانه اتوبوس‌های بی.آر.تی گام به گام پیش رفتیم، بهتر است در این زمینه نیز گام‌ به گام کار را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: راه‌اندازی خطوط دوچرخه در مناطق پایلوت نتایج ملموسی در بر نداشته که شورا بتواند با اعتماد به آن، نسبت به تصویب بودجه پیشنهادی شهرداری اقدام کند.

به این ترتیب با نظر اعضای شورای شهر تهران، مبلغ پنج میلیارد تومان به منظور توسعه خطوط دوچرخه در پایتخت به تصویب رسید.

انتهای پیام/
سه شنبه 2 اسفند 1390

شمار اسکان یافتگان گرفتار در برف افزایش یافت

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی:
شمار اسکان یافتگان گرفتار در برف افزایش یافت

خبرگزاری فارس: مدیرکل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی گفت: یک‌هزار و 862 نفر از مسافران گرفتار در برف و کولاک محورهای ارتباطی این استان اسکان یافتند.

خبرگزاری فارس: شمار اسکان یافتگان گرفتار در برف افزایش یافت

حامد سجادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه مجموعاً دو هزار و 164 نفر در جریان بارش‌های برف این استان طی 24 ساعت گذشته دچار حادثه شده‌اند، اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و 862 نفر اسکان یافته که 483 خانوار را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: خدمات لازم به اسکان یافتگان اعم از؛ ست غذایی، ست زیستی و همچنین خدمات امدادی ارائه شد.

سجادی تعداد ست غذایی توزیع شده در بین مسافران اسکان یافته ناشی از برف و کولاک در استان را سه هزار و 724 ست عنوان کرد و گفت: این مواد غذایی شامل کنسرو لوبیا، نان، خرما و پنیر است.

وی افزود: همچنین یک‌هزار و 862 ست زیستی شامل پتو و امکانات خواب بین مسافران توزیع شد.

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی با بیان اینکه 56 دستگاه روز خودرو نیز در این عملیات شرکت داشتند، تصریح کرد: 50 تیم عملیات هلال‌احمر در اجرای این مأموریت مشارکت داشتند.

وی گفت: تعداد امدادگران، نجات‌گر و پرسنل این جمعیت که در این مأموریت شرکت داشتند، 215 نفر بوده است.

بر اساس آمار راهداری، در برخی از محورهای کوهستانی این استان 5/2 متر برف باریده است.

انتهای پیام/و۲۰
سه شنبه 2 اسفند 1390

ارتقای همایش قرآن پژوهی در سال 90

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تاکید کرد
ارتقای همایش قرآن پژوهی در سال 90

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به ارتقای کمی و کیفی دومین همایش قرآن پژوهی و طب با تاکید بر ارتقای سلامت از دیدگاه قرآن گفت: تعداد مقاله‌ها در این همایش نسبت به دوره گذشته سه برابر شده است.

خبرگزاری فارس: ارتقای همایش قرآن پژوهی در سال 90

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، رحیم سروری ظهر امروز در دومین همایش سراسری قرآن پژوهی و طب با تاکید بر ارتقای سلامت از دیدگاه قرآن با اشاره به اینکه همایش به مدت سه روز برگزار می‌شود، اظهار داشت: همایش سراسر قرآن پژوهی و طب با تاکید بر ارتقای سلامت از دیدگاه قرآن 10 امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان دارد.

وی با بیان اینکه محورهای مختلفی برای ارسال مقاله به همایش قرآن پژوهی و طب با تاکید بر ارتقای سلامت تنظیم شده بود، افزود: نقش ایمان در سلامت، ‌روش شناسی ترمیم سلامت، رابطه تغذیه با سلامت و ارائه الگوهای عملی سلامت از جمله محورهای ارسال مقاله به این همایش اعلام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ایجاد بستر مناسب برای بهره‌مندی از تعالیم ژرف قرآن در طب را از اهداف برگزاری همایش قرآن پژوهی و طب با تاکید بر ارتقای سلامت عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از سلامت باید آموزش داده شود، تصریح کرد: برگزاری همایش‌های این چنینی زمینه آموزش آموزه‌های قرآنی را فراهم می‌کند.

سروری ایجاد فضای تحقیق برای محققان بین رشته‌ای را از دیگر اهداف برگزاری همایش قرآن پژوهی و طب اعلام کرد و افزود: این همایش به گسترش فرهنگ استفاده بهینه از قرآن در حوزه سلامت کمک می‌کند، چرا که قرآن نه تنها نیازهای امروز جامعه را پاسخ می‌دهد بلکه برای نیازهای آینده هم پاسخ‌هایی دارد.

وی با اشاره به اینکه 257 مقاله به دبیرخانه همایش قرآن پژوهی و طب رسیده است، افزود: داوری هر مقاله به سه داور که همگی عضو هیئت علمی دانشگاه هستند سپرده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه 112 مقاله از داخل استان زنجان به دبیرخانه همایش قرآن پژوهی و طب با تاکید بر ارتقای سلامت از دیدگاه قرآن گفت: 145 مقاله هم از خارج استان به این همایش رسیده است.

وی خراسان شمالی، تهران و خراسان را از استان‌هایی اعلام کرد که بیشترین مقاله را بعد از زنجان به همایش قرآن پژوهی ارسال کرده‌اند.

سروری با اشاره به اینکه 35 مقاله در همایش قرآن پژوهی و طب به صورت مقاله ارائه می‌شود، افزود: 66 مقاله هم به صورت پوستر در این همایش ارائه شده است.

وی تاکید کرد: دومین همایش قرآن پژوهی و طب نسبت به سال گذشته به لحاظ کمی و کیفی ارتقای قابل توجهی یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه تعداد مقالات نسبت به سال گذشته سه برابر شده است، ادامه داد: یکی از مقالات برگزیده نخستین همایش قرآن پژوهی زنجان به عنوان یکی از 14 مقاله برتر انتخاب شده است.

انتهای پیام/س20
سه شنبه 2 اسفند 1390

پدرم همواره فریاد «یاحسین» را بر لب داشت

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

فرزند سردار سوداگر:
پدرم همواره فریاد «یاحسین» را بر لب داشت

خبرگزاری فارس: فرزند سردار شهید احمد سوداگر گفت: پدرم همواره فریاد یاحسین را بر لب داشت.

خبرگزاری فارس: پدرم همواره فریاد «یاحسین» را بر لب داشت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدرسول سوداگر فرزند شهید احمد سوداگر ظهر امروز در مراسم بزرگداشت این شهید در حسینیه عاشقان سپاه کربلای مازندران، اظهار داشت: پدرم مرگ باعزتی داشت.

وی ادامه داد:‌ خدا را شاکر و سپاسگزارم که فرزند چنین مرد بزرگواری هستم.

سوداگر تصریح کرد: ‌پدرم درس‌های زیادی به من آموخت.

وی با اشاره به اینکه خدا به نحوی جبران زحمات شهید را داد، بیان داشت:‌ دعا کنید خدا به ما صبر بدهد.

فرزند شهید سوداگر با بیان اینکه صرفا برای قدردانی از زحمات عموم مردم و مسئولان در پشت تریبون قرار گرفتم، یادآور شد:‌ پدرم همواره فریاد یا حسین را بر لب داشت.

به گزارش فارس، در مراسم بزرگداشت شهید احمد سوداگر، امام جمعه قائمشهر، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، مدیرکل اطلاعات مازندران و بسیاری از مسئولان استانی به همراه اقشار و گروه‌های مختلف مردمی حضور داشتند.

در این مراسم ضمن نوحه‌خوانی، حاضران به سینه‌زنی و عزاداری در رثای این شهید پرداختند.

خانواده شهید سوداگر شامل همسر، فرزندان، عروس خانواده و برادر شهید سوداگر در این مراسم حضور داشتند که مورد استقبال گسترده مردم مازندران قرار گرفتند.

بانوان حاضر در مراسم ضمن دیدار و عرض تسلیت به همسر و دختر شهید سوداگر، ابراز همدردی کرده و ناراحتی خود را از این واقعه به خانواده شهید اعلام می‌کردند.

انتهای پیام/ن۳۰
سه شنبه 2 اسفند 1390

توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر نیاز امروز بشر است

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

پیام وزیر نفت به کنفرانس اصلاح مصرف انرژی:
توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر نیاز امروز بشر است

خبرگزاری فارس: وزیر نفت در پیامی به سومین کنفرانس اصلاح و بهینه‌سازی مصرف انرژی الکتریکی گفت: کاهش مخازن انرژی در جهان مسئولیت ما را در توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و افزایش بهره‌وری سنگین کرده است.

خبرگزاری فارس: توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر نیاز امروز بشر است

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، در متن پیام رستم قاسمی که توسط عبدالامیر حویزاوی مدیر  تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ظهر امروز در مراسم افتتاحیه کنفرانس اصلاح و بهینه‌سازی مصرف انرژی الکتریکی قرائت شد، آمده است: نیاز روز افزون بشر به انرژی و روند کاهش مخازن انرژی جهان و محدود شدن تدریجی آن به منطقه خاورمیانه و معدودی از کشور‌ها از جمله ایران مسئولیت ما به عنوان مسئولان و تلاشگران عرصه انرژی را در رابطه با تولید صیانتی نفت، توسعه انرژی‌ها نو و تجدیدپذیر، افزایش بهره‌وری انرژی در همه مراحل و همچنین بهینه‌سازی در مصرف آن را دوچندان می‌سازد.

وزیر نفت در پیام خود با اشاره به اینکه نفت خام حدود 35 درصد و گاز طبیعی 21 درصد از انرژی دنیا را تامین می‌نماید، آورده است: 60 درصد از ذخایر نفت جهان در خاورمیانه قرار دارد و ایران از نظر دارا بودن ذخایر نفت دومین کشور در خاورمیانه و از نظر گاز نیز دومین کشور دارای ذخایر گاز طبیعی در جهان به شمار می‌رود.

در بند دیگری از این پیام آمده است: با توجه به اینکه با تبدیل انرژی نفت و گاز به انرژی الکتریکی امکان انتقال و مصرف بهینه و با راندمان بالا فراهم می‌گردد نقش انرژی الکتریکی در تامین نیازهای صنعتی و رفاهی کشور‌ها بسیار حیاتی و ارزنده است و در صنایع نفت و گاز نیز با برقی شدن تجهیزات امکان افزایش راندمان و بهبود شرایط محیط زیست و کاهش بیشتر هزینه‌های تولید فراهم می‌گردد.

قاسمی ضمن ارج‌گذاری به تلاش دست‌اندرکاران برگزاری همایش بهینه‌سازی مصرف انرژی الکتریکی در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و همچنین تشکر و قدردانی از ارایه دهندگان مقالات، همگان را به نزدیک کردن محتوای مقالات، بررسی‌ها و تلاش‌های علمی به واقعیات و نیازهای عملیاتی صنایع و سوق دادن تلاش‌های علمی به کاربردهای عملی توصیه نموده و اظهار امیدواری کرده است شاهد تلاش‌های علمی و فنی و تخصصی همکاران عزیز در کلیه مجموعه‌های صنعتی در آینده نزدیک باشیم.

سومین کنفرانس سراسری اصلاح و بهینه‌سازی مصرف انرژی الکتریکی امروز سه‌شنبه (دوم اسفند) با حضور مسئولانی از وزارتخانه‌های نیرو، نفت، علوم، تحقیقات و فناوری، مراکز علمی و پژوهشی کشور و همچنین مقامات و مسئولان اجرایی استان خوزستان در مجموعه فرهنگی امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/ی20
سه شنبه 2 اسفند 1390

امیدوارم از اعتبار تنیس روی میز اصفهان دفاع کنیم

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

ملی پوش اصفهانی تیم ملی تنیس روی میز:
امیدوارم از اعتبار تنیس روی میز اصفهان دفاع کنیم

خبرگزاری فارس: ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی تنیس روی میز گفت: مسابقات آسیایی سطح بسیار بالایی دارد اما امیدوارم بتوانیم از اعتبار تنیس روی میز ایران دفاع کنیم.

خبرگزاری فارس: امیدوارم از اعتبار تنیس روی میز اصفهان دفاع کنیم

پریسا صمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: تیم اعزامی بانوان ایران به مسابقات آسیایی ماکائو یکی از آماده‌ترین تیم‌های تاریخ تنیس روی میز ایران است.

وی با اشاره به بازگشت تیم ملی از مسابقات تور جهانی کویت بیان داشت: این مسابقات حکم اردوی تدارکاتی بسیار مناسبی را برای ملی‌پوشان ایران داشت و بازیکنان در شرایط آمادگی خوبی به سر می‌برند.

ملی‌پوش اصفهانی با بیان اینکه مسابقات آسیایی از سطح کیفی بالایی برخوردار است، تصریح کرد: به دلیل حضور تنیس بازان صاحب نام دنیا که عضو تیم‌های آسیایی شرقی هستند، این مسابقات را در بالاترین سطح خود قرار می‌دهد.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده کادر فنی تیم ملی در اردوهای داخلی از لحاظ روحی و جسمی در آمادگی خوبی به سر می‌برم.

به گزارش فارس، مسابقات قهرمانی تنیس روی میز آسیا از روز چهارم اسفندماه و به مدت هشت روز در ماکائو برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام کنفدراسیون تنیس روی میز آسیا، در رقابت‌های تنیس روی میز قهرمانی آسیا در ماکائو 29 تیم در بخش مردان و 23 تیم در بخش زنان در شرکت دارند.

انتهای پیام/ح20
سه شنبه 2 اسفند 1390

اقدام نظامی علیه ایران بسیاری از کشورهای جهان را متزلزل می‌کند

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سازمان پیمان امنیت جمعی:
اقدام نظامی علیه ایران بسیاری از کشورهای جهان را متزلزل می‌کند

خبرگزاری فارس: دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی با اشاره به اینکه اقدام نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران پیامدهای منفی در کل منطقه و فراتر از آن به دنبال خواهد داشت، گفت که این اقدام بسیاری از کشورهای جهان را متزلزل خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: اقدام نظامی علیه ایران بسیاری از کشورهای جهان را متزلزل می‌کند

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "راشاتودی"، در شرایطی که اسرائیل و کشورهای غربی مدعی هستند که در صورت شکست تحریم های یک جانبه غرب و اتحادیه اروپا علیه ایران، گزینه اقدام نظامی علیه تاسیسات هسته ای تهران به عنوان راهی برای متقاعد کردن ایران جهت صرف نظر از حقوق هسته ای اش مطرح است، "نیکولای بوردیوژا" دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی معتقد است که اقدام نظامی آمریکا علیه ایران منجر به وقوع بحرانی عمیق در منطقه پیرامون و فراتر از آن می شود.

بوردیوژا اعلام کرده است: سازمان پیمان امنیت جمعی قاطعانه با اقدام نظامی علیه ایران مخالف است و در عین حال خود را برای روبرو شدن با پیامدهای منفی این اقدام آماده می کند.

دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: موضع کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در ارتباط با اقدام نظامی احتمالی آمریکا به ایران یکپارچه و متحد است و شامل این ایده می شود که هیچ حمله ای به ایران نباید صورت گیرد؛ اگر این حمله اتفاق بیفتد، بسیاری از کشورها از بسیاری جهات متزلزل و آشفته خواهند شد.

سازمان پیمان امنیت جمعی شامل هفت کشور جمهوری شوروی سابق از جمله کشورهای آسیای مرکزی هم مرز با ایران می شود.

غرب و در راس آن آمریکا مدعی است که برنامه هسته ای تهران بعد نظامی دارد و این درحالیست که ایران ضمن رد این اتهامات مکررا با تاکید بر اینکه برنامه هسته ای صلح آمیزی دارد، اعلام کرده است که به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان "ان پی تی" و یکی از کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی حق دستیابی به فناوری های صلح آمیز هسته ای را برای خود قائل است.

غرب و اتحادیه اروپا اخیرا به بهانه تسلیحاتی بودن برنامه هسته ای تهران،‌ تحریم های یک جانبه ای را علیه اقتصاد و صنعت نفت ایران تحمیل کرده اند تا ایران را به صرف نظر از برنامه هسته ای اش متقاعد سازند؛ ایران نیز تاکید کرده است که به هیچ عنوان از حقوق هسته ای خود صرف نظر نخواهد کرد.

رژیم صهیونیستی اخیرا در ادامه جنگ روانی خود علیه ایران مدعی شده است که در صورت شکست تحریم ها در ترغیب ایران به رها کردن برنامه هسته ای اش، گزینه نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران مطرح خواهد شد؛ گزینه ای که کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و آلمان و حتی برخی از مقامات خود رژیم صهیونیستی نیز آن را با پیامدهای منفی برای رژیم اسرائیل توصیف کرده اند.

انتهای پیام/ن.ص
سه شنبه 2 اسفند 1390

برخورد شهرداری با طلبکاران خود طلبکارانه است/ پیمانکاران برای دریافت طلبشان باید به شهرداری التماس کنند

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

بیادی در جلسه امروز شورای شهر
برخورد شهرداری با طلبکاران خود طلبکارانه است/ پیمانکاران برای دریافت طلبشان باید به شهرداری التماس کنند

خبرگزاری فارس: نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برخورد شهرداری با طلبکاران خود طلبکارانه است، گفت: پیمانکاران برای دریافت طلب خود باید به شهرداری التماس کنند.

خبرگزاری فارس: برخورد شهرداری با طلبکاران خود طلبکارانه است/ پیمانکاران برای دریافت طلبشان باید به شهرداری التماس کنند

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسن بیادی در چهارصد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جریان بررسی بودجه سرمایه‌ای معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اظهار داشت: بسیاری از پیمانکاران و مردم از شهرداری تهران طلبکار هستند اما برخورد شهرداری تهران با طلبکاران خود، طلبکارانه است.

وی با بیان اینکه شهرداری به جای آنکه پاسخگو باشد با آنها برخورد ناشایست دارد، افزود: در شرایطی که افراد از شهرداری تهران طلبکار هستند، باید برای دریافت حق خود به شهرداری التماس کنند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت:تاسیس شرکت "جهان" اقدام خوبی بود و دست دست دلالان و سودجویان را در حوزه فروش تراکم کوتاه کرد اما عملکرد این شرکت هم رضایت‌بخش نبوده و کسی در شهرداری تهران در این رابطه پاسخگو نیست.

وی تأکید کرد: اینجا پرسشی مطرح می‌شود و آن این است که میزان دقیق بدهی شهرداری تهران چقدر است؟ این حق شورای شهر است که بداند شهرداری چقدر به پیمانکاران خود بدهکار است.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز با طرح این پرسش که بدهی شهرداری به پیمانکاران چگونه تلنبار می‌شود؟ اظهار داشت: درحالی که درآمد شهرداری تهران به صورت 100 درصد محقق می‌شود و هزینه‌ها نیز مطابق با بودجه انجام می‌گیرد، بدهی شهرداری به پیمانکاران از کجا می‌آید؟

وی ادامه داد: شهرداری هنوز به پیمانکاران پروژه‌های قدیمی مانند تونل توحید بدهکار است و هنوز نامه‌هایی از این پیمانکاران دریافت می‌کنیم که حاکی از طلب آنها از شهرداری است همچنین پیمانکاران پروژه بوستان ولایت نیز نامه‌نگاری کرده و خواستار مطالبات خود از شهرداری تهران شده‌اند.

بر اساس این گزارش، درحالی که بودجه پیشنهادی شهرداری تهران برای معاونت شهرسازی و معماری 51 میلیارد و 360 میلیون تومان بود، شورای شهر تهران این بخش از بودجه را با اندکی تعدیل به مبلغ 46 میلیارد و 400 میلیون تومان تصویب کرد.

همچنین مقرر شد ادامه بررسی لایحه بودجه شهرداری تهران در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هفته آینده در دو شیفت برگزار شود تا بودجه هرچه زودتر به تصویب برسد.

انتهای پیام/
سه شنبه 2 اسفند 1390

سیمای شهر قم در آستانه نوروز تغییر می‌کند

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون شهردار قم:
سیمای شهر قم در آستانه نوروز تغییر می‌کند

خبرگزاری فارس: معاون شهردار قم گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، شهرداری قم اقدامات ویژه‌ای را به منظور زیباسازی و تغییر سیمای شهر به اجرا می‌گذارد.

خبرگزاری فارس: سیمای شهر قم در آستانه نوروز تغییر می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، جهانبخش نجف‌زاده اظهار داشت: در همین خصوص برنامه ریزی لازم به منظور آماده سازی و تجهیز بوستان‌های بزرگ شهری برای اسکان موقت زائران و مسافران و کاهش حجم ترافیک در هسته مرکزی و بستر رودخانه با همکاری برخی از ادارات استان صورت گرفته تا بتوانیم محیطی آرام و ایمن را برای زائران مهیا کنیم.

وی ادامه داد: به‌منظور افزایش کیفی خدمات مربوطه در بوستان‌ها گشت بازرسی پیاده مدیران حوزه و سازمان‌های تابعه و مناطق شهرداری از پارک‌ها و بوستان‌ها به منظور رفع نواقص و نازیبایی‌ها از جایگاه‌های اسکان، وسایل بازی، تجهیزات و تاسیسات مربوطه و مبلمان‌ها و سرویس‌های بهداشتی و آبنماها آغاز شده تا با حضور مدیران هر منطقه در اسرع وقت مستقیماً موارد بررسی و حل و فصل شود تا نوروز امسال را با آمادگی مطلوب‌تر و بیشتر به استقبال زائران شهر کریمه اهل بیت (علیهم السلام) برویم.

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: این گشت‌ها به طور مستمر در بوستان‌های بزرگ شهری با حضور مدیران مناطق مربوطه ادامه خواهد داشت تا علاوه بر رفع نواقص احتمالی نسبت به تجهیزات این بوستان‌ها به اقلام ضروری و مورد نیاز با توجه به حجم زائرین و مسافرین در آن برنامه ریزی و مدیریت صورت پذیرد.

وی در خصوص اطلاعاتی که زائرین باید قبل از عزیمت به شهر قم داشته باشند، ابراز داشت: از زائرانی که قصد عزیمت به شهر مقدس قم را دارند تقاضامندیم به منظور رفاه حال خود و همراهانشان به چند نکته مهم توجه داشته باشند. ستادهای ویژه نوروزی به منظور اطلاع رسانی و راهنمایی از خدمات صورت گرفته در ورودی‌ها و هسته مرکزی شهر با همکاری برخی از ادارات استان برپا شده تا در این ایام نسبت به تامین مایحتاج مورد نیاز، از جمله دسترسی به اماکن زیارتی، اقامتی، اسکان، بوستان‌ها و پارکینگ‌ها و... اطلاع رسانی کامل صورت پذیرد.

وی در پایان افزود: سامانه 137 شهرداری قم به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به مشکلات و درخواست‌های شهروندان است. همچنین به منظور حفظ امنیت و آسایش خود و همراهان فقط از نقاط تعیین شده در مدارس، بوستان‌ها و مجتمع‌های بزرگ ورزشی و فرهنگی برای اسکان استفاده کرده و از نصب هر گونه چادر در بستر رودخانه خودداری کنند.

انتهای پیام/و۳۰
سه شنبه 2 اسفند 1390

جایگزینی شریعتی با غفوری در لیست جبهه متحد اصولگریان مشهد

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

لیست جبهه متحد اصولگرایان در مشهد تغییر کرد
جایگزینی شریعتی با غفوری در لیست جبهه متحد اصولگریان مشهد

خبرگزاری فارس: سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان خراسان رضوی از تغییر لیست جبهه متحد در مشهد خبر داد.

خبرگزاری فارس: جایگزینی شریعتی با غفوری در لیست جبهه متحد اصولگریان مشهد

جواد آرین منش دقایقی پیش در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار فارس در مشهد گفت:‌ صبح امروز عفت شریعتی جایگزین انسیه غفوری شعرباف شد.

 سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان با اعلام لیست جدید افزود:‌ در حال حاضر حجت‌الاسلام بحرینی، جواد آرین منش، علی مولوی حقیقی، امیرحسین قاضی‌زاده، جواد کریمی قدوسی، هاشم بنی‌ هاشمی و عفت شریعتی از سوی این جبهه در مشهد معرفی شده‌اند.

گفتنی است این تغییرات در حالی است که تا امروز چندین بار لیست جبهه متحد در مشهد تغییر کرده است.

انتهای پیام/س20
سه شنبه 2 اسفند 1390

مقابله با عوامل شیمیایی دشمن در رزمایش پدافند هوایی "ثارالله"

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در دومین روز رزمایش صورت گرفت
مقابله با عوامل شیمیایی دشمن در رزمایش پدافند هوایی "ثارالله"

خبرگزاری فارس: یگان‌های شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش، تک‌های شیمیایی نیروهای افندی دشمن تحت عنوان کشور نارنجی را خنثی کردند.

خبرگزاری فارس: مقابله با عوامل شیمیایی دشمن در رزمایش پدافند هوایی "ثارالله"

به گزارش خبرگزاری فارس، در سومین مرحله از دومین روز رزمایش "ثارالله"، یگان‌های شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش، تک‌های شیمیایی نیروهای افندی دشمن تحت عنوان کشور نارنجی را خنثی کردند.

بعد از اینکه اقدامات دشمن در حملات هوایی غافلگیرانه و ایجاد اختلالات الکترونیکی بر روی سامانه‌های مختلف پدافندی با شکست مواجه شد، دشمن پس از مشاهده هوشیاری و آمادگی بالای شبکه یکپارچه پدافند هوایی و هوشیاری مدافعان همیشه بیدار و هوشیار شبکه پدافند هوایی کشور، با پخش عوامل شیمیایی تاول‌زا و ... در منطقه عمومی و عملیاتی رزمایش آب‌های جاری در منطقه را آلوده نمود.

یگان‌های پدافند شیمیایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) ارتش نیز با اجرای طرح‌های شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای بعد از تشخیص نوع عامل شیمیایی و انجام اقدامات پیشگیرانه لازم، نسبت به انجام طرح‌های پشتیبانی از قبیل تامین آب آشامیدنی سالم و توزیع آن در منطقه عمومی و عملیاتی رزمایش اقدام نمودند.

همچنین در این مرحله فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب (بوشهر) با ایجاد محل جدید پست فرماندهی، ارتباطات و مخابرات پست فرماندهی جدید را با سایر یگان‌های پدافندی مستقر در منطقه رزمایش برقرار و هوشیاری و آمادگی و توانمندی یکان‌های تحت امر را جهت مقابله با حملات هوایی شبانه دشمن مورد ارزیابی قرار داد.

انتهای پیام/
  • کل صفحات: 3
  • 1  
  • 2  
  • 3  


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو