تبلیغات
دنبال کننده خبرها - طی مراحل نهایی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها
دنبال کننده خبرها
شنبه 21 آبان 1390

طی مراحل نهایی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

نادری‌منش خبر داد:
طی مراحل نهایی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها

خبرگزاری فارس: معاون آموزشی وزارت علوم از طی مراحل نهایی رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: طی مراحل نهایی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسین نادری‌منش در جمع خبرنگاران از حضور 8 دانشگاه کشور در لیست 300 دانشگاه برتر دنیا خبر داد و گفت: در کنار رتبه‌ بندی‌های بین‌المللی 2 اتفاق جدید در جهان اسلام و در داخل کشور رخ داده است.

به گفته وی به منظور حمایت و رتبه‌بندی 20 دانشگاه برتر جهان اسلام جلسات مختلفی در جمهوری اسلامی ایران، کویت، عربستان، مالزی و آذربایجان برگزار و شاخص‌هایی به این منظور تعبیر شد اما کشورهایی که شانس کمتری داشتند این شاخص‌ها را نپذیرفتند. بر همین اساس مباحث دیگری در سوریه، مالزی و ریاض مطرح شد.

معاون آموزشی وزارت علوم از حضور 8 دانشگاه کشور در ارزیابی‌های غیر رسمی در 20 دانشگاه برتر خبر داد و گفت: رتبه‌بندی داخل کشور نیز بر اساس شاخص‌ها شکل می‌گیرد.

وی ایجاد انگیزه برای رقابت و شناساندن دانشگاه‌ها به منظور جذب سرمایه را از اهداف رتبه‌بندی دانشگاه‌ها اعلام کرد و گفت: در چهار زمینه آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مباحث تعامل اجتماعی شاخص‌هایی تعریف شده است که این شاخص‌ها نهایی شده و ابلاغ می‌شود.

نادری منش از طی مراحل نهایی رتبه بندی دانشگاه‌های کشور خبر داد و درباره مرکز ASC گفت: امیدواریم این مرکز به عنوان پایگاه بین‌المللی مطرح شود و بانک اطلاعاتی برای جهان اسلام باشد.

وی گفت: رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در سطح ملی و منطقه‌ای صورت می‌پذیرد و ممکن است دانشگاهی در مناطق کمتر برخوردار خوب عمل کرده باشد اما این دانشگاه توانایی رقابت با دانشگاه‌های برتر را نداشته باشد و این دانشگاه نباید از رتبه‌بندی خارج شود. 

نادری‌منش همچنین از لحاظ شاخص‌های بومی داخلی در رتبه بندی دانشگاه‌ها خبر داد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000103