دنبال کننده خبرها
دوشنبه 7 فروردین 1391

غرب در تلاش برای تاسیس دولت خودمختار کرد در سوریه است

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

نماینده مجلس ترکیه:
غرب در تلاش برای تاسیس دولت خودمختار کرد در سوریه است

خبرگزاری فارس: رئیس گروه نمایندگان مجلس حزب حرکت ناسیونالیست ترکیه در واکنش به مداخله قدرت‌های غربی در سوریه اظهار داشت که غرب در تلاش برای تاسیس دولت خودمختار کرد در خاک سوریه است.

خبرگزاری فارس: غرب در تلاش برای تاسیس دولت خودمختار کرد در سوریه است

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، "اوکتای وورال" رئیس گروه نمایندگان مجلس حزب حرکت ناسیونالیست ترکیه در واکنش به مداخله قدرت های غربی و در راس آنها آمریکا در امور داخلی سوریه و سفر اردوغان نخست وزیر ترکیه به کره جنوبی به بهانه شرکت در کنفرانس بین المللی امنیت هسته ای اظهار داشت که هدف اصلی سفر اردوغان به سئول در واقع ملاقات با اوباما رئیس جمهور آمریکا و مذاکره درباره مداخله در سوریه است.

وورال تصریح کرد که متاسفانه سیاستی که امروز دولت آنکارا در قبال سوریه دنبال می کند باعث تحریک طرف های درگیر در این کشور و کشتار متقابل یکدیگر شده است. وی افزود از دیدگاه حزب متبوع وی، تشویق مردم کشورهای همسایه به قتل عام یکدیگر از سوی دولت آنکارا به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

وورال در بخش دیگری از اظهارات خود خاطرنشان کرد که آنچه که امروز در سوریه رخ می دهد مشابه سناریویی است که در عراق اجرا شد. وی افزود قدرت های غربی در سوریه نیز در تلاش برای تاسیس یک دولت خودمختار کرد دیگر در خاک این کشور هستند و ترکیه نیز اینک مهماندار سران این دولت خودمختار شده است. وی دولت آنکارا را به همکاری با غرب در روند تجزیه سوریه متهم کرد و گفت روند تجزیه سوریه بخشی از پروژه آمریکایی خاورمیانه بزرگ است که اردوغان مدعی شده بود یکی از مجریان اصلی این پروژه است.

وی در خاتمه به اردوغان هشدار داد که برای تحقق این پروژه نباید سربازان و ملت ترکیه را فدای امیال غربی ها کند.

انتهای پیام/ص


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic