تبلیغات
دنبال کننده خبرها - شترسواری بهترین تجربه مسافران ریگان
دنبال کننده خبرها
یکشنبه 6 فروردین 1391

شترسواری بهترین تجربه مسافران ریگان

یکشنبه 6 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

به مناسبت سال نو صورت می‌گیرد
شترسواری بهترین تجربه مسافران ریگان

خبرگزاری فارس: نماینده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان ریگان گفت: مسافران نوروزی در شهرستان ریگان شتر ‌سواری را تجربه می‌کنند.

خبرگزاری فارس: شترسواری بهترین تجربه مسافران ریگان

رسول اسدآبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ریگان گفت: چیدن سفره هفت‌ سین‌، پخش بروشورهای جاذبه‌های گردشگری در ورودی شهر و استقرار ‌راهنمایان در محل کمپ کویری و تپه‌های شنی و نصب 13 عدد بنر در مورد تبریک سال نو‌، خوش‌آمد گویی و معرفی جاذبه‌های شهرستان از اقداماتی است که برای اطلاع‌رسانی صورت گرفته است.

وی افزود: پذیرایی از میهمانان نوروزی در ورودی شهر با محصولات کشاورزی از جمله خرما و هدایت و اسکان میهمانان در مکان‌های تعیین شده از دیگر موارد انجام شده در ایام نوروز است.

اسدآبادی از برگزاری برنامه شتر‌ سواری در محل تپه‌های شنی خبر داد و افزود: با توجه به افزایش مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته این برنامه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به جاذبه‌های گردشگری این شهرستان عنوان کرد: این شهرستان یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری استان کرمان محسوب می‌شود که از ظرفیت بسیار بالایی در این بخش‌ها برخوردار است.

نماینده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان ریگان تصریح کرد: وجود بلندترین تپه‌های شنی ایران با ارتفاع بیش از 60 متر و جنگل کهور منحصر به فرد در دل کویر، آثار تاریخی متعدد و از طرفی آب و هوای مناسب شهرستان ریگان در این فصول می‌تواند بهترین زمان سفر به این منطقه باشد.

وی خاطرنشان کرد: مسافران علاوه بر شن‌نوردی برای شن‌درمانی هم از این تپه‌ها استفاده می‌کنند.

اسدآبادی گفت: قرار گرفتن شهرستان ریگان در نزدیکی شهر بم که از امکانات رفاهی و اقامتی بسیار خوبی برخوردار و شرایط سفر و بازدید از جاذبه‌های شهرستان ریگان را فراهم کرده است.

انتهای پیام/س20