تبلیغات
دنبال کننده خبرها - ساکنان سرزمین های اشغالی مخالف حمله به ایران تظاهرات کردند
دنبال کننده خبرها
یکشنبه 6 فروردین 1391

ساکنان سرزمین های اشغالی مخالف حمله به ایران تظاهرات کردند

یکشنبه 6 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

ساکنان سرزمین های اشغالی مخالف حمله به ایران تظاهرات کردند

خبرگزاری فارس: صدها تن از ساکنان سرزمین های اشغالی با برگزاری تظاهراتی مخالفت خود را با هر گونه جنگ علیه ایران اعلام کردند و خواستار توقف تهدیدها علیه ایران شدند.

خبرگزاری فارس: ساکنان سرزمین های اشغالی مخالف حمله به ایران تظاهرات کردند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه راشا تودی، صدها تن از فعالان ضد جنگ در تل آویو با برگزاری یک راهپیمایی در این شهر مخالفت خود را با هر گونه جنگ علیه ایران اعلام کردند. این راهپیمایی از میدان «هابیما» در تل آویو شروع شد و تظاهر کنندگان تا شهر «میرپارک» این راهپیمایی را ادامه دادند. 

تظاهر کنندگان اعلام کردند که افزایش فشارها ممکن است منجر به بروز جنگ با ایران شود، جنگی که مطمئنا تاثیرات زیادی را در سطح جهانی به دنبال خواهد داشت.

*مردم اسرائیل سعی می‌کنند به هر شکلی مخالفت خود را با جنگ علیه ایران نشان دهند

بسیاری از این افراد با ایجاد صفحه ای در فیس بوک، تلاش می‌کنند تا مخالفت خود را با هر گونه جنگ افروزی به مقامات اسرائیل نشان دهند و اعلام کنند یهودیان در سرزمین های اشغالی خواهان جنگ با ایران نیستند.

در تظاهرات روز شنبه، پلاکاردهایی با مضامین «جنگ با ایران، نه»، «مذاکره، نه جنگ» و «در خودکشی پیش قدم نشوید» دیده می‌شد. آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که 58 درصد مردم در سرزمین های اشغالی مخالف حمله نظامی به ایران هستند.

*جنگ با ایران تبعات بسیار بدی را بر اقتصاد بحران زده جهانی خواهد داشت

گفتنی است ایران همواره از سوی آمریکا، اروپا و اسرائیل متهم به ساخت سلاح اتمی می‌شود. بعد از گزارش آژانس انرژی اتمی در نوامبر سال گذشته، آمریکا دور جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران را به منظور متوقف کردن برنامه های هسته ای این کشور آغاز کرد و از همان تاریخ نیز گزینه جنگ با ایران نیز از سوی این کشورها مطرح شد؛ این در حالی است که ایران بارها اعلام کرده است که قصد ساخت بمب اتمی را نداشته و ندارد. 

«جرمی کوربن» مدیر ائتلاف ضد جنگ در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت: تحریم ایران و تهدید این کشور به جنگ خطرات بسیار زیادی را برای روند توسعه جهانی به دنبال خواهد داشت. وی افزود، شروع یک جنگ جدید در منطقه خاورمیانه تبعات بسیار منفی بر اقتصاد جهانی خواهد داشت.

*برپایی تظاهرات مشابه در انگلستان

فعالان انگلیسی «ائتلاف ضد جنگ» با برگزاری یک راهپیمایی اعتراض و مخالفت خود را با هر گونه جنگ علیه ایران اعلام کردند. این راهپیمایی در بیش از 15 شهر بزرگ انگلیس برگزار شد.

شاخه ای از ائتلاف ضد جنگ در ناتینگهام در وب سایت رسمی خود اعلام کردند: آمریکا اعلام کردند که همیشه خواهان استفاده از قدرت نظامی خود بوده است و سعی می‌کند تا حدودی کاهش رشد اقتصادی خود را جبران کند، هرچند حمله به ایران بحران فعلی این کشور را تشدید می‌کند.

یکی از فعال ائتلاف ضد جنگ معتقد است: هدف آمریکا ایجاد تغییراتی در ایران و سوریه است. از این رو همواره تلاش‌هایی برای مداخله در سوریه و جنگ لفظی با ایران و تهدید ایران به حمله نظامی انجام می‌دهد.

*کارشناسان در خصوص بروز یک جنگ جدید در خاورمیانه هشدار می‌دهند

بسیاری از کارشناسان هشدار می‌دهند که هر گونه حمله به ایران خطرات بسیار زیادی را برای آمریکا و اسرائیل به همراه خواهد داشت؛ این فعال ضد جنگ معتقد است جنگ عراق تاثیرات بی شماری را بر منطقه گذاشته است و نباید در خصوص شروع یک جنگ دوباره در این منطقه دچار اشتباه شد.

آنها از اینکه نتوانسته اند از جنگ عراق و افغانستان جلوگیری کنند، بسیار اظهار تاسف می‌کنند، اما تکرار یک جنگ جدید در منطقه خاورمیانه را ریسک بزرگی می‌دانند؛ به همین خاطر با برگزاری تظاهرات‌های خیابانی خواهان جلوگیری از آغاز یک جنگ جدید در منطقه خاورمیانه هستند.

این تظاهرات‌ها با شدت گرفتن تهدیدها و فشارها علیه برنامه هسته ایران و پس از اعمال تحریم‌های جدیدی از سوی آمریکا و انگلیس آغاز شد.

انتهای پیام/201361/ت.خ/پ