دنبال کننده خبرها
یکشنبه 6 فروردین 1391

نمایش فیلم‌های «گشت ارشاد» و «خصوصی» در سینماهای حوزه هنری متوقف شد

یکشنبه 6 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در راستای صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی
نمایش فیلم‌های «گشت ارشاد» و «خصوصی» در سینماهای حوزه هنری متوقف شد

خبرگزاری فارس: سازمان سینمایی سوره حوزه هنری با انتشار اطلاعیه‌ای نمایش فیلم‌های " گشت ارشاد" و " خصوصی " را در سالن‌های زیر مجموعه خود در سراسر کشور متوقف کرد.

خبرگزاری فارس: نمایش فیلم‌های «گشت ارشاد» و «خصوصی» در سینماهای حوزه هنری متوقف شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری سازمان سینمایی سوره حوزه هنری با انتشار اطلاعیه‌ای نمایش فیلم‌های " گشت ارشاد" و " خصوصی " را  در سالن‌های زیر مجموعه خود در سراسر کشور متوقف کرد.

سازمان سینمایی سوره حوزه هنری  سازمان تبلیغات اسلامی در اطلاعیه خود با اشاره به اینکه کلید پیشرفت کشور به میزان زیادی در دست سینماگران است، افزوده است: از نظر مقام معظم رهبری دست اندرکاران هنر فاخر سینما با توجه به تاثیر گذاری و جهت دهی این هنر می‌توانند با تولیدات خود روح امید، شوق پیشرفت، انگیزه کار و تلاش و اعتماد به ارزش‌های اسلامی و ملی را در جامعه ترویج کنند.

صادر کنندگان این اطلاعیه در ادامه با تأکید مجدد بر مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با هنر سینما اظهار داشته‌اند: رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها در سخنان خود به نقش موثر سینما در غنای فرهنگی جامعه اسلامی اشاره فرموده‌اند و همچنان که ایشان تاکید داشته‌اند سینمایی مورد تائید است که روح امید و اعتماد را به کشور تزریق کند .

در ادامه این اطلاعیه ضمن اظهار همراهی سینما گران ایرانی با باورهای رهبر معظم انقلاب آمده است: سینماگران کشور، یکی از رسالت‌های خود را حرکت در مسیر رشد و شکوفایی ایران اسلامی می‌دانند.

این اطلاعیه با اشاره به شروع اکران نوروزی سال 1391 به حواشی نمایش فیلم‌های "گشت ارشاد" و " خصوصی..." پرداخته و در این باره می‌گوید: موضوع و نوع نگاهی که در این آثار مطرح شده حساسیت‌هایی را در جامعه به وجود آورده است . موج نگرانی‌ها بابت نمایش این دو فیلم در آغاز سال، این روزها به اوج رسیده و طبیعی است که حوزه هنری به عنوان یکی از نهادهای فرهنگی که وظیفه خود را پاسداری از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌داند، ظرفیت نمایش سالن‌های سینمایی خود را در اختیار فیلم‌های ضد ارزشی قرار ندهد.

در پایان اطلاعیه سازمان سینمایی سوره حوزه هنری نیز آمده است: با توجه به فضای موجود و در راستای صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی، نمایش این دو فیلم را در سالن‌های سینمایی خود در سراسر کشور متوقف خواهد شد.

انتهای پیام/


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات