تبلیغات
دنبال کننده خبرها - به جای تسلیم در برابر واردات چین باید از آنها ایده گرفت
دنبال کننده خبرها
یکشنبه 6 فروردین 1391

به جای تسلیم در برابر واردات چین باید از آنها ایده گرفت

یکشنبه 6 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

کارشناس میراث فرهنگی:
به جای تسلیم در برابر واردات چین باید از آنها ایده گرفت

خبرگزاری فارس: یک کارشناس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به جای تسلیم در برابر واردات چین باید از آنها ایده گرفت.

خبرگزاری فارس: به جای تسلیم در برابر واردات چین باید از آنها ایده گرفت

کتایون مهدوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: در چرخه هنر سفال و سرامیک بهترین نوع آن مربوط به همدان و لالجین است، اما هنرمندان استان اصفهان هم در این بین دستی در کار دارند.

وی افزود: لالجین در استان همدان با دارا بودن کارگاه‌های سنتی و مدرن و حفظ جایگاه سنتی در چرخه تولید از زیباترین مراکز مهم گردشگری در استان همدان و ایران است.

کارشناس میراث فرهنگی با بیان اینکه،  آثار سفال و سرامیک این شهر از مهم‌ترین سوغات ارزشمند همدان محسوب است، ادامه داد: هنر سفال و سرامیک یکی از عوامل مهم معرفی صنایع دستی بوده و با وجود اینکه استان اصفهان دارای صنایع دستی زیادی است، اما هنر سفال و سرامیک و همچنین کاشی‌کاری‌های آن نیز زبانزد است.

وی اضافه کرد: هر هنری در ایران نیازمند معرفی است، بنابراین لازم است که در راستای ارتقا هنر و پشتیبانی از هنرمندان تشکیلاتی صورت گیرد که بتوان به این امر سهولت بخشید.

مهدوی با اشاره به این موضوع که تشکیل انجمن هنری سفال و تشکیل کار گروه رسیدگی به مشکلات سفال و سرامیک از جمله اقدامات مثبت در جهت اعتلای این هنر است، گفت: رویکرد مثبت دانشگاه علمی کاربردی صنایع دستی مبنی بر تعامل با هنرمندان و صنعتگران سفال و سرامیک به منظور ارتقاء سطح کیفی محصولات سفالی آینده خوب و روشنی را برای سفال استان اصفهان ارزیابی می‎شود.‎‎

وی درباره واردات سفال چینی بیان داشت: سفال ایران را نمی‎توان در برابر واردات چین ایمن کرد به همین دلیل ایران می‎تواند به جای تسلیم شدن در برابر واردات چین از محصولات آنها استفاده کرده و ایده بگیرد و بهترین محصول را بیافریند.

انتهای پیام/خ۲۰