تبلیغات
دنبال کننده خبرها - فرصت آزمون و خطا به تولیدگران برای ارتقای تولیدات داده شود
دنبال کننده خبرها
یکشنبه 6 فروردین 1391

فرصت آزمون و خطا به تولیدگران برای ارتقای تولیدات داده شود

یکشنبه 6 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

امام جمعه بهار:
فرصت آزمون و خطا به تولیدگران برای ارتقای تولیدات داده شود

خبرگزاری فارس: امام جمعه بهار گفت: مردم تا رسیدن تولیدات داخلی به سطح قابل رقابت با اجناس خارجی باید در آزمون تولید ملی، فرصت آزمون و خطا را به تولیدگران بدهند.

خبرگزاری فارس: فرصت آزمون و خطا به تولیدگران برای ارتقای تولیدات داده شود

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عظیمی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به عنوان امسال و تدبیر مقام معظم رهبری در انتخاب آن اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب با تدابیر حکیمانه خود یکی دیگر از ارکان و اصول جهاد اقتصادی را با عنوان "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" تعیین کردند که نشان از درایت و آینده‌نگری ایشان دارد.

وی تحقق جهاد اقتصادی را در تقویت تولید، حمایت از کار و سرمایه ملی دانست و ادامه داد: در تبیین شعار امسال باید به پشتوانه‌ عقیدتی آن و اصول مبتنی بر این امر توجه کنیم و آنها را دستاویز عمل خود قرار دهیم.

به گفته امام جمعه بهار، قرآن هر گونه تسلط کفار و مشرکان بر مسلمانان را تخطی از رویکردی دینی دانسته که یکی از مظاهر تسلط مشرکان بر جامعه اسلامی از مسیر اقتصاد می‌گذرد و مهمترین عرصه اقتصاد نیز مباحث مربوط به تولید است.

وی تأکید کرد: امروزه ایجاد فرهنگ و باور غلط خرید اجناس خارجی به عنوان یک امتیاز و پرستیژ اجتماعی یکی از مواردی است که باید نسبت به بازسازی این فرهنگ و استفاده از تولیدات بومی و ملی برنامه‌ریزی و اقدام شود.

عظیمی‌زاده افزود: به طور قطع استفاده از کالاها و اجناس خارجی، به مرور زمان تسلط فرهنگی غرب بر کشورهای مسلمان را موجب می‌شود که همین امر در تحقق اصل "تولی و تبری" خدشه‌ وارد خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش تحقق شعار امسال را نیازمند همت بالا، تلاش همه‌جانبه در ابعاد مختلف دانست و ابراز داشت: برای اینکه تولیدات داخلی بتواند جایگزین تولیدات خارجی شود نیازمند یک تلاش اقتصادی همه‌جانبه هستیم.

امام جمعه بهار تأکید کرد: صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی باید توجه داشته باشند که دنیای امروز، عرصه رقابت است و به همین منظور برخورداری کالاهای داخل از کیفیت بالا و قیمت تمام شده پایین می‌تواند شاه‌کلید موفقیت در این عرصه باشد.

وی افزود: مردم نیز باید تا رسیدن تولیدات داخلی به سطح قابل رقابت با اجناس خارجی در این آزمون تولید ملی، فرصت آزمون و خطا را به تولیدگران بدهند.

عظیمی‌زاده تصریح کرد: دولت نیز باید از یک سو در تقویت تولیدگران داخلی و سرمایه‌گذاران، تسهیل‌گر شرایط باشد و از سوی دیگر در بحث صادرات و واردات تعرفه بیشتری را به اجناس وارداتی خارجی مشابه داخل اعمال کند.

وی در پایان تأکید کرد: به طور قطع توجه به تمام این موارد موجب می‌شود تا گام به گام ذائقه ما به سوی استفاده از تولیدات ملی سوق یابد و زمینه‌ساز پیشرفت روزافزون کشور باشد.

انتهای پیام/خ10