تبلیغات
دنبال کننده خبرها - گشت‌زنی با 40 اکیپ در محورهای مواصلاتی مازندران
دنبال کننده خبرها
دوشنبه 29 اسفند 1390

گشت‌زنی با 40 اکیپ در محورهای مواصلاتی مازندران

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل راه و ترابری مازندران خبر داد
گشت‌زنی با 40 اکیپ در محورهای مواصلاتی مازندران

خبرگزاری فارس: مدیرکل راه و ترابری استان مازندران گفت: 40 گشت نوروزی به چهار محور ارتباطی هراز، سوادکوه، کندوان و ساری - کیاسر اعزام می‌شوند.

خبرگزاری فارس: گشت‌زنی با 40 اکیپ در محورهای مواصلاتی مازندران

سید علی اسد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت:‌ به منظور ارتقای سطح ایمنی، نظارت و کنترل در سطح محورهای استان و انجام به موقع و سریع در عملیات راهداری فعالیت‌های گسترده‌ای را برای تعطیلات نوروزی در دست اقدام داریم.

وی با اشاره به اینکه برای این منظور که مسافران نوروزی جاده‌ها در آغاز سال جدید سفری کم خطر را تجربه کنند از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم، تصریح کرد: ۳۳ اکیپ راهداری با ۲۹۱ راهدار در سطح محورهای ارتباطی استان مستقر هستند.

مدیرکل راه و ترابری مازندران با بیان اینکه ۱۶ راهدارخانه ثابت و سه کانکس سیار راهداری در سطح محورهای استان آماده پذیرایی و استقبال از مسافران نوروزی و هموطنان هستند، ادامه داد: 40 گشت نوروزی را در چهار محور ارتباطی  هراز، سوادکوه، کندوان و ساری - کیاسر اعزام و سازماندهی کردیم.

وی بیان داشت: ‌این گشت‌ها به منظور کنترل و نظارت بر گشت‌های راهداری ادارات تابعه با هدف برقراری ترافیک روان و ایمن برقرار هستند.

اسد درباره اقدامات ایمن‌سازی محورهای استان توسط این اداره کل برای ایام نوروز خاطرنشان کرد: پاکسازی و زیباسازی حریم راه‌ها، نصب تابلوهای نمایش سرعت متغیر بسته به شرایط جاده، نصب دوربین‌های نظارت تصویری، نصب تابلوهای فلورسنتی برای آشکارسازی نقاط پرحادثه، تقویت علائم افقی و عمودی، بهبود وضعیت حفاظ‌ها و نگهداری روشنایی محورها، ایمن سازی و ساماندهی نقاط پرحادثه، خط کشی و لکه‌گیری، شست و شو و ترمیم علائم، جمع‌آوری لاشه حیوانی و زباله در سطح محورها از جمله فعالیت‌هایی است که به طور گسترده توسط راهداران پرتلاش در حال انجام است.

اسد درباره دیگر اقدامات این اداره کل در ایام نوروز ادامه داد: توزیع نقشه راه‌های استان و کتابچه و بروشور با عنوان همگام با راهداران در نوروز۹۱ در ورودی محورهای استان به مسافران نوروزی، نصب بیش از ۶۰ عدد استند و هفت بیلبورد با مضامین شعارهای ایمنی و هشداردهنده در تمام محورهای مواصلاتی زیرپوشش استان، پاسخ‌گویی به مسافران نوروزی در مورد آخرین وضعیت راه‌های استان از طریق دو شماره تلفن۱۴۱ و ۲۲۲۲۳۲۰  به صورت شبانه‌روزی و سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۰۱۴۱ از دیگر اقدامات این اداره کل در ایام نوروز است.

انتهای پیام/ح20