تبلیغات
دنبال کننده خبرها - مک‌کین: آمریکا نباید افغانستان را ترک کند
دنبال کننده خبرها
دوشنبه 29 اسفند 1390

مک‌کین: آمریکا نباید افغانستان را ترک کند

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مک‌کین: آمریکا نباید افغانستان را ترک کند

خبرگزاری فارس: علیرغم کشته شدن ۱۶ غیرنظامی افغان توسط نظامی آمریکایی، سناتور "جان مک‌کین" در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی تصریح کرد که واشنگتن نباید افغانستان را ترک کند.

خبرگزاری فارس: مک‌کین: آمریکا نباید افغانستان را ترک کند

به گزارش فارس، "جان مک‌کین" سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "ان بی سی" تصریح  کرد که حضور نظامی آمریکا در افغانستان موفقیت‌آمیز بوده و آمریکا نباید این کشور را ترک کند.

وی ضمن انتقاد از "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا در خصوص تعیین ۲۰۱۴ بعنوان ضرب‌الاجل خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان اعلام کرد: ما از نقطه‌نظر نظامی و تاکتیکی پیروز شده‌ایم اما آنچه رئیس‌جمهور آمریکا مدام درباره آن سخن می‌گوید سرعت خروج و عقب‌نشینی است.

علیرغم آنکه چندی پیش یک نظامی آمریکایی به سمت غیرنظامیان افغان تیراندازی کرد و ۱۶ تن از آنها از جمله زنان و کودکان را کشت، مک‌کین مدعی شد که روابط میان نیروهای آمریکایی و افغان شگفت‌انگیز است.

با بالا گرفتن واکنش های مقامات رسمی و درخواست برای یک واکنش و تغییر سریع در افغانستان، اوباما قطعا در برنامه‌های آمریکا و دیگر نیروهای نظامی حاضر در خاک افغانستان، بازنگری خواهد کرد. در برنامه زمانی کنونی، قرار است نیروهای نظامی ایالات متحده تا سال 2014 در افغانستان حضور داشته باشند و پس از آن مسئولیت های خود را به نیروهای افغان تحویل دهند.

اوباما کمتر از یک ماه پیش به دلیل سوزاندن قرآن توسط نیروهای این کشور، در افغانستان مجبور به عذرخواهی شده بود و به دنبال قتل غیرنظامیان توسط نظامی آمریکایی هم گفت: "من عمیقا از اخبار مربوط به کشته و زخمی شدن شهروندان افغان، متاثر شدم. این یک حادثه تراژیک و بهت آور است و به دور از مشخصه های مورد انتظار نیروهای نظامی ما و احترامی که آمریکا برای مردم افغانستان قائل است، بود.

انتهای پیام/ف.ص