تبلیغات
دنبال کننده خبرها - 50 اثر تاریخی‌ ـ طبیعی آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
دنبال کننده خبرها
دوشنبه 29 اسفند 1390

50 اثر تاریخی‌ ـ طبیعی آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است

دوشنبه 29 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در پارس‌آباد
50 اثر تاریخی‌ ـ طبیعی آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است

خبرگزاری فارس: رئیس میراث فرهنگی شهرستان پارس‌آباد گفت: این شهرستان به عنوان شهر مرزی با داشتن 50 اثر تاریخی و جاذبه‌های دیدنی آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است.

خبرگزاری فارس: 50 اثر تاریخی‌ ـ طبیعی آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علی موسوی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی این شهرستان در پارس‌آباد اظهار داشت: ما در دو جلسه قبلی ستاد تسهیلات برنامه‌ریزی‌های لازم و تدارک گسترده‌ای را برای میزبانی گردشگران و مسافران انجام دادیم به طوری که احکام اعضای ستاد و تجهیز مراکز اقامتی و پذیرایی صادر شده است.

وی از اجرای برنامه‌های نمادین در هنگام تحویل سال و آغازین ساعات سال جدید در شادابی و نشاط بخشیدن به مردم به ویژه مسافران با همکاری ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی خبر داد و بیان داشت: به اولین مسافر ورودی این شهر در کنار دادن هدیه ماندگار بروشور و کتابچه راهنمای گردشگری منطقه اهدا می‌شود.

این مسئول گفت: از 50 اثر تاریخی و طبیعی این شهرستان که 30 مورد آن به ثبت ملی رسیده و 20 مورد آن در فهرست ثبت است قلعه اولتان و تپه نادری در اصلاندوز در کنار ساحل زیبای ارس از مناطق گردشگرپذیر و پرجاذبه است.

موسوی از برپایی سفره‌های هفت‌سین توسط شهرداری در ورودی‌های این شهر و آماده‌سازی سه واحد میهمان‌پذیر و هتل خبر داد و اضافه کرد: چهار باب مدرسه نیز برای اسکان مسافران فرهنگی در این ایام مهیا شده است.

وی تالاب تپراق‌کندی و دریاچه زیبای آیت‌الله غفاری را به همراه زیبائی‌های طبیعی کشت و صنعت مغان و پارس از جمله جاذبه‌های دیدنی این شهرستان توصیف کرد و اظهار داشت: سال قبل 80 هزار مسافر در ایام نوروز به این شهرستان سفر کرده‌اند.

* آب‌های گرم کوثر به همراه 50 اثر تاریخی مهیای گردشگران نوروزی

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در جلسه‌ای مشابه در شهرستان کوثر نیز رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان از آماده‌سازی 50 اثر تاریخی ثبت شده، مناطق دیدنی و آب‌گرم‌های این شهرستان برای میزبانی از مسافران نوروزی خبر داد.

سیدروح‌الله محمدی اظهار داشت: در این شهرستان قدیمی‌ترین پل تاریخی استان به نام قئزگول‌یئری و برخی از آثار طبیعی و بکری وجود دارد که می‌تواند منظرگاه گردشگران طبیعت‌پسند نوروزی باشد.

وی به آب‌گرم معدنی این شهرستان به عنوان یکی از مقاصد گردشگران اشاره کرد و افزود: نوروز سال 90 بالغ بر 400 هزار گردشگر از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی این شهرستان بازدید کردند.

این مسئول در پایان سخنان خود از آمادگی تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی خبر داد و بیان داشت: کمبودهای احتمالی را نیز تا روزهای آینده برطرف می‌کنیم.

انتهای پیام/غ10/پ3003