تبلیغات
دنبال کننده خبرها - رقابت دانش‌آموزان نیشابوری با بیش از 200 شهر جهان
دنبال کننده خبرها
یکشنبه 28 اسفند 1390

رقابت دانش‌آموزان نیشابوری با بیش از 200 شهر جهان

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در مسابقه بین‌المللی ریاضی رقابت شهرها صورت گرفت
رقابت دانش‌آموزان نیشابوری با بیش از 200 شهر جهان

خبرگزاری فارس: دانش‌آموزان نیشابوری همزمان با بیش از 200 شهر جهان به‌صورت تیمی در مسابقه بین‌المللی ریاضی «رقابت شهرها» شرکت کردند.

خبرگزاری فارس: رقابت دانش‌آموزان نیشابوری با بیش از 200 شهر جهان

مدیر خانه ریاضیات نیشابور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور، اظهار داشت: این مسابقه در ایران فقط در بین هفت شهر برگزار می‌شود که یک مسابقه بین‌المللی بین شهرهای دنیا است.

محمود قندهاری اظهار کرد: این مسابقات در دو سطح مقدماتی و پیشرفته و در دو گروه اول متوسطه و دوم و سوم متوسطه به‌صورت تیم‌های یک تا سه‌نفره برای دومین سال متوالی در نیشابور برگزار شد.

مدیر خانه ریاضیات نیشابور افزود: سئوالات در تمام دنیا یکنواخت بوده و فقط در هر کشور به زبان آن کشور ترجمه شده است.

وی گفت: سئوالات این مسابقه در هیچ جزوه‌ای تاکنون نبوده است و برای نخستین بار رونمایی می‌شود.

مدیر خانه ریاضیات نیشابور تصریح کرد: نوبت مقدمات مسابقه در هفته گذشته به‌مدت چهار ساعت و نوبت پیشرفته آن امروز به‌مدت پنج ساعت برگزار شد.

وی گفت: تعداد سئوالات در مرحله مقدماتی شش سوال و در مرحله پیشرفته نیز هفت سئوال است.

وی با بیان اینکه سئوالات در سه مرحله تصحیح می‌شود، گفت: مرحله اول در نیشابور، مرحله دوم در اصفهان و در مرحله سوم در مسکو تنظیم می‌شود.

مدیر خانه ریاضیات نیشابور خاطرنشان کرد: 80 تیم سه نفره در دوره مقدماتی و 40 تیم سه نفره در دوره پیشرفته در نیشابور با هم به رقابت پرداختند.

قندهاری یادآور شد: رتبه‌های برتر در بین هفت شهر ایران با هم مقایسه شده و دو تیم برتر ایران به مرکز این مسابقات در مسکو معرفی می‌شوند و در تابستان 1391 در کشور روسیه تیم‌های برتر شهرهای جهان به مسابقه با هم می‌پردازند.

انتهای پیام/س20