تبلیغات
دنبال کننده خبرها - کاهش 20 درصدی بیماری تب مالت در نیر
دنبال کننده خبرها
یکشنبه 28 اسفند 1390

کاهش 20 درصدی بیماری تب مالت در نیر

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیر شبکه بهداشت و درمان نیر خبر داد
کاهش 20 درصدی بیماری تب مالت در نیر

خبرگزاری فارس: مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیر از کاهش 20 درصدی بیماری تب مالت در شهرستان نیر خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش 20 درصدی بیماری تب مالت در نیر

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فراهم رضازاده عصر امروز در آخرین جلسه شورای بهداشت شهرستان نیر اظهار کرد: در سالی که روزهای پایانی آن سپری می‌شود گزارش 28 مورد ابتلا به تب مالت را شاهد بودیم که با مراقبت‌ها و درمان به موقع و مناسب به افراد سلامت خود را باز یافتند.

وی تصریح کرد: در کنار اقدامات پیشگیرانه از بیماری‌ها تلاش کردیم تا مراکز بهداشتی و درمانی شهری و خانه‌های بهداشت روستایی را مجهز به امکانات و نیروهای زبده کنیم تا برخی از تلفات و بیماری‌ها به همراه آثارشان به حداقل برسد.

رضازاده همچنین از کاهش چشمگیر و به صفر رسیدن مرگ و میر مادران باردار در این شهر خبر داد و خاطر نشان کرد: نیر از این لحاظ در استان پیشتاز است و جایگاه اول را دارد.

این مسئول اضافه کرد: با همراهی پرسنل بهداشت و درمان و پزشکان سخت‌کوش این موفقیت در سال‌جاری به دست آمده و ما تلاش می‌کنیم تا موقعیت مناسب را حفظ کرده و استمرار بخشیم.

وی از اجرای طرح پزشک خانواده در سال آینده در این شهرستان ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: به نظر می‌رسد طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع بتوانیم سلامت مردم را بیش از گذشته تضمین کنیم.

به گزارش فارس، مدیر شبکه بهداشت و درمان نیر گفت: براساس این طرح هر پزشک عمومی دو هزار و 500 نفر را زیر پوشش برده و خدمات‌ درمانی و بهداشتی به آنها عرضه می‌کند.

در این جلسه فرماندار شهرستان نیر به نزدیکی ایام عید و ضرورت آماده باش نیروهای بهداشتی، درمانی را در کمک‌رسانی به مسافران و میهمانان نوروزی خاطر نشان کرد و افزود: اکیپ‌های نظارتی و کنترلی بهداشت فعالیت می‌کنند و اجازه نمی‌دهند در این باب خللی به وجود آید.

سید حمید عباداللهی تصریح کرد: شهرداران و بخشداران این شهرستان به زیباسازی محیط شهری، روستایی و حفظ بهداشت محیط اقدام کرده و در این زمینه فعالیت می‌کنند.

وی همچنین خواستار ساماندهی محل دفن زباله‌ها از سطح شهر شد و از شهرداران خواست نسبت به دفع بهداشتی آنها اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/س20/پ3003