تبلیغات
دنبال کننده خبرها - تظاهرات فلسطینیان در گذرگاه رفح و درخواست از مصر برای حل بحران برق غزه
دنبال کننده خبرها
یکشنبه 28 اسفند 1390

تظاهرات فلسطینیان در گذرگاه رفح و درخواست از مصر برای حل بحران برق غزه

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

تظاهرات فلسطینیان در گذرگاه رفح و درخواست از مصر برای حل بحران برق غزه

خبرگزاری فارس: مردم نوار غزه با برگزاری تظاهراتی در مقابل گذرگاه مرزی رفح از مصر خواستند تا هر چه سریع‌تر بحران برق غزه را حل کند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات فلسطینیان در گذرگاه رفح و درخواست از مصر برای حل بحران برق غزه

به گزارش فارس به نقل از پایگاه"الرساله"، صدها فلسطینی به دعوت اتحادیه کارگران فلسطین با در دست داشتن پلاکاردهایی در محکومیت تداوم بحران برق و سوخت در نوار غزه، در مقابل گذرگاه رفح تظاهرات برگزار کردند.

"سامی العمصی" رئیس اتحادیه کارگران تاکید کرد که قطعی برق تاثیرات منفی بر همه بخش‌های صنعتی، بهداشتی، آموزشی و کشاورزی داشته است.

وی از دولت مصر و شورای عالی نظامی این کشور به ریاست طنطاوی خواست تا نوار غزه را به سوخت و برق مجهز کند.

اتحادیه کارگران فلسطین همچنین تداوم بحران برق در غزه در سایه بهار عربی را محکوم کرد.

این اتحادیه از آزادگان جهان خواست تا از ملت فلسطین در غزه حمایت کرده و با غزه به عنوان یک منطقه جنگ‌زده تعامل داشته باشند.

از سوی دیگر "یوسف رزقه" مشاور سیاسی "اسماعیل هنیه" نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین تاکید کرد که اصرار مصر برای وارد کردن سوخت از طریق گذرگاه کرم ابو سالم که تحت سلطه اسرائیل است، "باج‌خواهی سیاسی" و به تسلیم درآوردن حماس است.

وی افزود که اصرار مصر برای این کار غیرقانونی و جائرانه است همچنانکه هیچ توافقنامه بین‌المللی وجود ندارد که مصر را به نادیده گرفتن گذرگاه مرزی رفح و وارد کردن سوخت از طریق گذرگاه کرم ابوسالم ملزم کند.

انتهای پیام/++