تبلیغات
دنبال کننده خبرها - پنج زن باردار نجات یافتند
دنبال کننده خبرها
یکشنبه 28 اسفند 1390

پنج زن باردار نجات یافتند

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

با تلاش امدادگران خلخال
پنج زن باردار نجات یافتند

خبرگزاری فارس: با تلاش امدادگران جمعیت هلال‌احمر خلخال پنج زن باردار در روستاهای در محاصره برف نجات یافتند.

خبرگزاری فارس: پنج زن باردار نجات یافتند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این امدادرسانی که عصر امروز و به دنبال اطلاع اهالی از وضعیت نامساعد این زنان انجام شد، امدادگران جمعیت هلال‌احمر به سختی و با پیمودن برخی از مسیرها به صورت پیاده و با همراهی نیروهای امدادی و بهداشت آمبولانس را به روستا رسانده و زنان باردار را به بیمارستان منتقل کردند.

به گفته رئیس جمعیت هلال‌احمر خلخال علاوه بر انتقال این پنج زن باردار شش بیمار بدحال نیز در روستای در محاصره برف نجات یافته و به بیمارستان منتقل شدند.

عبدالرزاق بابایی افزود: امدادگران در شبانه‌روز گذشته 250 سرنشین خودروهای گرفتار در برف و کولاک را نجات داده و 155 دستگاه خودرو را نیز در مسیرهای خود راهنمایی و هدایت کردند.

وی از اسکان 150 مسافر در پایگاه‌های سیار هلال‌احمر خبر داد و تصریح کرد: به دنبال بارش برف سنگین در دو روز گذشته که ارتفاع آن بیش از 40 سانتی‌متر می‌باشد، راه اغلب روستاهای خلخال همچنان بسته است.

اما از گرمی نیز خبر می‌رسد راه ارتباطی روستاهای دور افتاده گرمی با گذشت 24 ساعت از توقف بارش همچنان بسته است.

تلاش راهداران گرمی برای گشایش راه‌های روستایی ادامه دارد ولی بارش سنگین برف اجازه بازگشایی سریع و به موقع را نمی‌دهد.

انسداد راه‌های روستایی که تعداد آنها بیش از 60 مورد می‌باشد در تردد اهالی به مناطق دیگر در ایام پایانی سال مشکلاتی را به وجود آورده است.

هر چند راهداران تلاش می‌کنند برف‌روبی و بازگشایی را به سرعت انجام دهند اما از بخش انگوت گرمی خبر می‌رسد راه روستاهای دوردست و کوهستانی این بخش با وجود تلاش‌های مستمر همچنان بسته است.

 

سرنشینان 40 دستگاه خودروی گرفتار در برف نجات یافتند

به گزارش فارس، سرنشینان 40 دستگاه خودروی گرفتار شده در برف و کولاک شدید نیز در محورهای ارتباطی شهرستان کوثر نجات یافتند.

امدادگران با تلاش شبانه‌روزی سعی می‌کنند به خودروهای در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک مدد برسانند.

به گفته رئیس جمعیت هلال‌احمر کوثر به صاحبان این خودروها و مسافران در این ایام 50 بسته مواد غذایی و 70 بسته اقلام زیستی توزیع شده است.

علی محمدی از رانندگان گذری از محور کوهستانی کوثر خواست تا با احتیاط بیشتر رانندگی کرده و از تجهیزات ایمنی کامل استفاده کنند.

مأموران پلیس راه انتظامی و اورژانس نیز به سرنشینان ده‌ها خودروی گرفتار در برف و کولاک در شبانه‌روز گذشته امدادرسانی کردند.

براساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس به دنبال بارش سنگین برف و کولاک در برخی از مناطق کوهستانی نیروهای پلیس راه و اورژانس به کمک مسافران و رانندگان در راه مانده شتافتند.

در این اقدام و در طی شبانه‌روز گذشته بیش از 100 مسافر و خودروی آنها از خطر برف و کولاک و ریزش بهمن نجات پیدا کردند.

پلیس راه استان اردبیل با صدور اطلاعیه‌ای از همشهریان خواست از مسافرت‌های غیر ضرور پرهیز کرده و در صورت نیاز از زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی استفاده کنند.

انتهای پیام/س10