تبلیغات
دنبال کننده خبرها - کودکان از اهداف اصلی جنگ نرم دشمنان هستند
دنبال کننده خبرها
شنبه 27 اسفند 1390

کودکان از اهداف اصلی جنگ نرم دشمنان هستند

شنبه 27 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون استاندار خراسان رضوی:
کودکان از اهداف اصلی جنگ نرم دشمنان هستند

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: کودکان یکی از اصلی‏ترین اهداف جنگ نرم دشمنان هستند.

خبرگزاری فارس: کودکان از اهداف اصلی جنگ نرم دشمنان هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمد غفاری عصر امروز در نشست مشترک جمعی از مسئولان فرهنگی استان به منظور شناسایی ظرفیت‏ها و بررسی چالش‏های حوزه کودک، نوجوان و جوان در کانون پرورش فکری خراسان رضوی اظهار کرد: حوزه کودک و نوجوان در خانواده چالش‏هایی دارد همه اتفاقات ناگوار خانواده به‏طور مستقیم روی کودک اثر می‏گذارد، همینطور در جامعه با چالش‏های متفاوتی روبروست نخستین حضور اجتماعی کودک مدرسه است که با آمدن هر وزیر به سمتی برده می‏شود و همینطور در مواجه با سیاست و حکومت هم چالش دارد.

غفاری تاکید کرد: چالش‏ها در این حوزه بسیار زیاد است اما نباید فراموش کنیم که فرصت‌‏های بسیاری هم در این زمینه داریم،  مهم‌ترین فرصت ما در حوزه دفاع نرم، قرآن است؛ قرآن، احادیث اولیا الهی و ائمه، فرامین امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری، هیئت ها، مساجد، اعیاد دینی و ... همه فرصت‏هایی هستند که توسل به آن‏ها ما را مصون می‏کند.

در ادامه مدیر کانون پرورش فکری خراسان رضوی نیز با تاکید بر ظرفیت‏های کانون خواستار همکاری بیشتر نهادهای فرهنگی استان شد.

راضیه باباخانی گفت: در مشهد 40 مرکز و16000 عضو فعال داریم در حالیکه با توجه به امکانات و ظرفیت‏ها، هر مرکز ما باید 1000 عضو داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: ما معمولا از هنر به‏عنوان واسطه‏های آموزشی استفاده می‏کنیم از این‏رو انتظار داریم خلا‏های موجود با همکاری آموزش و پرورش پر شود، زیرا هرچه کانون فعال‏تر باشد بچه‏ها ما در مقابل تهاجم فرهنگی مصون‏تر هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در ادامه با استناد به دو راهکار اصلی دشمن در مقوله تهاجم و جنگ نرم گفت: در هردوی این موارد این هنر است که نقش‏آفرینی می‏کند و در این بین باز نقش ادبیات بیشتر است.

محمدتقی فخریان ادامه داد: همه با همین ابزار هنری علیه ما وارد میدان می‌شوند از همین ‏رو ما هم از همین دوره کودکی باید خودمان به سمت هنر برویم تا بتوانیم با این راهبردها مبارزه کنیم.

فخریان تاکید کرد: کانون می‌تواند با مراقبت از نیروهایش تا زمان ورودشان به دانشگاه علاوه بر رشد آن‏ها از ورودشان به جبهه‌های مخالف جلوگیری کند.

انتهای پیام/س20