تبلیغات
دنبال کننده خبرها - کاهش 17 درصدی قیمت مرکبات
دنبال کننده خبرها
شنبه 27 اسفند 1390

کاهش 17 درصدی قیمت مرکبات

شنبه 27 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی خبر داد
کاهش 17 درصدی قیمت مرکبات

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی گفت: قیمت مرکبات با اجرای طرح تنظیم بازار 17 درصد کاهش یافت.

خبرگزاری فارس: کاهش 17 درصدی قیمت مرکبات

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه جعفرصادق اسکندری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تنظیم بازار ایام پایانی سال 3 هزار تن مرکبات از شمال کشور جذب و ذخیره‌سازی شده است که در حال حاضر با قیمت 10 هزار ریال توسط 300 واحد ثابت و سیار در حال توزیع است.

وی افزود: همچنین 500 تن سیب درختی با قیمت 14 هزار ریال و مرغ منجمد به ازای هر کیلو 30 هزار ریال توسط واحدهای مذکور عرضه می‌شود.

به گفته این مسئول عرضه میوه و مرکبات طرح تنظیم بازار نوروز از 20 اسفند ماه در سراسر استان آغاز شده و تا پایان ایام نوروز ادامه دارد.

اسکندری تصریح کرد: خوشبختانه با اندیشیدن تمهیدات لازم و هماهنگی با اصناف استان بازار در آرامش نسبی قرار دارد.

وی افزود: سازمان بازرگانی و مجمع امور صنفی در این ایام نظارت خود بر بازار را افزایش داده‌اند تا مردم با خیال آسوده به خرید پرداخته و سودجویان نیز سوء استفاده نکنند.

این مسئول همچنین با تاکید بر استانداردسازی اوزان جعبه‌ها و میوه‌های طرح تنظیم بازار گفت: وزن هر پرتقال استاندارد 170 الی 350 گرم و وزن هر سیب درختی 140 الی 180 گرم است.

اسکندری از مردم خواست تا هنگام خرید بر این امر توجه کرده و در صورت مشاهده غیراستاندارد بودن آنها مراتب را به سازمان بازرگانی گزارش دهند.

وی در ادامه با اشاره به راه‌یابی چهار دانشجوی آذربایجان غربی به ششمین المپیاد فرش دستباف استان اظهار کرد: المپیاد فرش دستباف در اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

این مسئول هدف از برگزاری این المپیاد را ایجاد انگیزه به منظور تحصیل علوم و کسب مهارت‌های لازم، ارزیابی توان علمی و عملی و شناسایی دانش‌آموختگان مستعد و نمونه و همچنین ترویج فرهنگ فرش‌بافی به عنوان یک فعالیت هنری و سرگرمی برای جوانان عنوان کرد.

وی اضافه کرد: 25 نفر از دانشجویان رشته قالیبافی استان در این المپیاد شرکت کرده بودند که در این میان سکینه کرمی در گرایش مرمت، خدیجه رضویان در گرایش رنگرزی، سودابه گلی در گرایش طراحی و نصرت شایان در گرایش بافت موفق به کسب نمرات برتر استانی و راه‌یابی به المپیاد کشوری شدند.

انتهای پیام/س10