تبلیغات
دنبال کننده خبرها - مدرسه بستر مهم ترویج کتابخوانی است
دنبال کننده خبرها
جمعه 26 اسفند 1390

مدرسه بستر مهم ترویج کتابخوانی است

جمعه 26 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون فرماندار خرم‌دره:
مدرسه بستر مهم ترویج کتابخوانی است

خبرگزاری فارس: معاون فرماندار شهرستان خرم‌دره مدارس را به عنوان یکی از بسترهای مهم ترویج کتابخوانی دانست.

خبرگزاری فارس: مدرسه بستر مهم ترویج کتابخوانی است

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌دره، مرتضی بنیادی در جلسه کمیته دائمی نهضت مطالعه مفید این شهرستان با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: سازمان یونسکو در سال‌های 1970 و 1980 بحث توسعه و ترویج کتابخوانی و دسترسی آسان و ارزان کتاب را مورد توجه قرار داد که ایجاد انگیزه بیش از پیش به ترویج مطالعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: باید برای انجام فعالیت موثر در عصر انفجار اطلاعات لحظه‌ها را برای فراهم‌آوری فرصت مطالعه شکار کرده و فرصت‌ها را بشناسیم و از این فرصت‌ها استفاده بهینه‌ای داشته باشیم.

معاون فرماندار شهرستان خرم‌دره مدارس را به عنوان یکی از بسترهای مهم ترویج کتابخوانی دانست و توزیع کتاب در کاروان‌های راهیان نور، ایجاد کتابخانه در مراکز اسکان مسافران نوروزی، اهدای کتاب به مردم در روز طبیعت و نیز گسترش کتابخانه‌های محله‌های شهر را پیشنهاد کرد.

وی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از راهکارهای مناسب برای ترغیب و تشویق جوانان و نوجوانان به مطالعه و کتاب‌خوانی گفت: باید برای تحقق گسترش فرهنگ کتاب‌ و کتاب‌خوانی در جامعه، مسئولان همت و تلاش بیشتری از خود نشان دهند.

بنیادی تصریح کرد: ایجاد بستر لازم برای حضور پرشور نوجوانان و جوانان در کتابخانه‌ها نیازمند تلاش و همت مضاعف مسئولان امر است که امیدواریم شاهد ارتقای جایگاه کتاب و کتابخوانی در سطح منطقه باشیم.

معاون فرماندار شهرستان خرم‌دره افزود: باید ایجاد بستر لازم برای حضور پرشور مردم در کتابخانه‌ها در اولویت کاری ما قرار بگیرد و در این راستا همگان باید برای ایجاد آشتی خانواده‌ها و کتابخانه‌ها برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهند.

در این جلسه مقرر شد به منظور تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز، خیرین علاقمند به حوزه کتاب توسط اعضا شناسایی و تا پایان فروردین ماه سال 91 به اداره کتابخانه‌ها معرفی شوند.

همچنین مقر شد جلسه‌های انجمن کتابخانه‌ها و نیز کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان خرم‌دره در سال 91 هر دو ماه یک بار برگزار شده و شهرداری و شورای شهر یک باب ساختمان تا پایان فروردین ماه سال 91 برای استقرار کتابخانه اجاره در اختیار اداره کتابخانه‌های شهرستان خرم‌دره قرار دهند.

در این جلسه مقرر شد شهرداری و شورا نسبت به مساعدت 100 میلیون ریالی به کتابخانه‌های در اسرع وقت اقدام کرده و از بسیجیان فعال در کتابخانه‌ها به صورت رایگان عضو  گیری شده و سایر بسیجیان با معرفی‌نامه از تخفیف برخوردار شوند.

انتهای پیام/س10