تبلیغات
دنبال کننده خبرها - اختصاص 56 میلیارد ریال کمک دولتی به آبیاری پرفشار در قم
دنبال کننده خبرها
جمعه 26 اسفند 1390

اختصاص 56 میلیارد ریال کمک دولتی به آبیاری پرفشار در قم

جمعه 26 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد
اختصاص 56 میلیارد ریال کمک دولتی به آبیاری پرفشار در قم

خبرگزاری فارس: مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: در راستای بهینه سازی مصرف آب درسال جاری 56 میلیارد ریال کمک دولتی برای آبیاری پرفشار در استان قم هزینه شده است.

خبرگزاری فارس: اختصاص 56 میلیارد ریال کمک دولتی به آبیاری پرفشار در قم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، مهندس اسدالله مرتضوی اظهار داشت: بخشی از پروژه‌های بهینه‌سازی مصرف آب در قم اجرا و بخشی در حال انجام است که با اجرای کل این پروژه‌ها 22میلیون مترمکعب در هر سال در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

وی به بحث لوله گذاری اشاره کرد و بیان داشت: تا کنون 145 کیلومتر لوله گذاری در 4 هزار و 600 هکتار از اراضی استان قم انجام شده است که پیش بینی می‌شود این میزان لوله گذاری 11میلیون مترمکعب صرفه جویی در مصرف آب را به همراه داشته باشد.

مرتضوی عنوان کرد: درسال جاری همچنین 10میلیارد ریال برای احیا و مرمت 123قنات به منظور بهبود وضعیت منابع آبی هزینه شده است.

وی ادامه داد: امسال نزدیک به ‌56 میلیارد ریال اعتبار استانی و ملی برای کانال‌های آبیاری جذب کرده‌ایم که با اجرای پوشش بتونی کانال‌ها نقش مهمی در کاهش مصرف آب در منابع آب‌های سطحی استان خواهیم داشت.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی قم درباره چگونگی ارائه تسهیلات به کشاورزان گفت: دولت 85 درصد هزینه‌های اجرای پروژه‌های بهینه سازی مصرف آب را پرداخت خواهد کرد و مابقی آن بر عهده کشاورز و بهره‌بردار خواهد بود.

انتهای پیام/ش30