تبلیغات
دنبال کننده خبرها - تاکید اردوغان بر برگزاری کنفرانس ضدسوری «دوستان سوریه» در استانبول
دنبال کننده خبرها
پنجشنبه 25 اسفند 1390

تاکید اردوغان بر برگزاری کنفرانس ضدسوری «دوستان سوریه» در استانبول

پنجشنبه 25 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

تاکید اردوغان بر برگزاری کنفرانس ضدسوری «دوستان سوریه» در استانبول

خبرگزاری فارس: نخست وزیر ترکیه با اشاره به برگزاری نشست آتی گروه ضدسوری دوستان سوریه در استانبول ضمن مهم توصیف کردن این نشست ابراز امیدواری کرد که نشست مذکور پیام های قاطعی برای دمشق به دنبال داشته باشد.

خبرگزاری فارس: تاکید اردوغان بر برگزاری کنفرانس ضدسوری «دوستان سوریه» در استانبول

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه پس از ملاقات با ایگور لوکسیچ نخست وزیر قره داغ در نشست مطبوعاتی مشترک در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در زمینه تحولات سوریه اعلام کرد که قرار است در دوم آوریل در استانبول دومین اجلاس گروه به اصطلاح دوستان سوریه تشکیل شود.

نشست نخست کنفرانس ضدسوری دوستان سوریه با مشارکت کشورهای جبهه غربی-عربی مخالف سوریه 24 فوریه در تونس برگزار شد.

وی با تاکید بر اهمیت این اجلاس گفت که انتظار دارد از این اجلاس پیام های قاطعی به سوریه داده شود و دولت آنکارا با جدیت در حال آماده سازی برگزاری این اجلاس است.

اردوغان همچنین با اشاره به سفر کوفی عنان نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب تصریح کرد که انتخاب عنان به این سمت مورد حمایت ترکیه نیز هست، زیرا به عقیده دولت آنکارا کوفی عنان فردی با تجربه است.

این در حالی است که دو روز گذشته، روسیه از سفر کوفی عنان به قطر و دیدار با حمد بن جاسم نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور بشدت انتقاد کرد و گفت: قطر نه اتحادیه عرب بود نه سازمان ملل که عنان با مقامات آن درباره سوریه سفر کرد و این اقدام سبب زیر سوال رفتن اعتبار او می‌شود.

انتهای پیام/.++