تبلیغات
دنبال کننده خبرها - 70 درصد مساحت چایپاره منابع طبیعی است
دنبال کننده خبرها
دوشنبه 22 اسفند 1390

70 درصد مساحت چایپاره منابع طبیعی است

دوشنبه 22 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس اداره منابع طبیعی چایپاره:
70 درصد مساحت چایپاره منابع طبیعی است

خبرگزاری فارس: رئیس اداره منابع طبیعی چایپاره گفت: بیش از 70 درصد مساحت چایپاره را منابع طبیعی تشکیل می‌دهد.

خبرگزاری فارس: 70 درصد مساحت چایپاره منابع طبیعی است

به گزارش خبرگزاری فارس از چایپاره حسین شهابی‌پور پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک با دهیاران، شوراها و بهره‌برداران عرصه‌های طبیعی این شهرستان که در محل سالن جلسات اداره جهاد کشاورزی این شهرستان ترتیب یافته بود اظهار کرد: چایپاره بیش از 950 کیلو متر وسعت دارد که حدود 23 کیلومتر مربع آن را اراضی زراعی تشکیل می‌دهد و بقیه آن هم به اراضی و منابع ملی تعلق دارد.

وی با بیان اینکه از حدود 150 هزار راس دام کوچک و بزرگ شهرستان بیش از 40 درصد آن مازاد بر ظرفیت مراتع شهرستان می‌باشد گفت: همین عامل و عوامل طبیعی دیگر از جمله خشکسالی باعث شده است عرصه‌های این شهرستان با خطر تخریب فزاینده روبه‌رو شود که تهدید جدی برای طبیعت محسوب می‌شود.

این مسئول حوزه‌های بالا دست سد آغچای را مهم‌ترین مناطق در معرض خطر تخریب شهرستان عنوان کرد و افزود: امسال 700 میلیون ریال برای مطالعات احداث سدهای آبخیزداری این منطقه توسط مسئولان تخصیص یافته است که باید طبق برنامه‌ای مصوب هزینه گردد.

وی از دهیاران، شوراهای اسلامی روستاها و بهره‌برداری عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان خواست با همکاری، تعامل با این اداره مانع تخریب عرصه‌های طبیعی و دست‌اندازی سودجویان به منابع ملی شوند در نتیجه طبیعت بکر همچنان پویا و سرزنده به حیات خود ادامه دهد.

رئیس اداره منابع طبیعی چایپاره حراست از منابع طبیعی را یک وظیفه ملی دانست و اظهار کرد: اقشار مختلف جامعه برای عملی کردن این موضوع و حفظ منابع طبیعی باید به طور مستمر فعالیت کنند و رسانه‌های جمعی نیز در این ارتباط به طور مرتب فعالیت کنند.

انتهای پیام/س20