تبلیغات
دنبال کننده خبرها - تلاش برای رایانه‌ای کردن امور دانشجویی و دانشگاهی در دانشگاه تهران
دنبال کننده خبرها
دوشنبه 22 اسفند 1390

تلاش برای رایانه‌ای کردن امور دانشجویی و دانشگاهی در دانشگاه تهران

دوشنبه 22 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

عاملی در نشست خبری خبرداد
تلاش برای رایانه‌ای کردن امور دانشجویی و دانشگاهی در دانشگاه تهران

خبرگزاری فارس: معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران از انجام اقداماتی برای رایانه‌ای کردن امور دانشجویی و دانشگاهی در دانشگاه تهران خبرداد.

خبرگزاری فارس: تلاش برای رایانه‌ای کردن امور دانشجویی و دانشگاهی در دانشگاه تهران

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سعیدرضا عاملی معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در نشست مطبوعاتی رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه تهران با اشاره به تدوین برنامه ۵ساله دوم دانشگاه تهران بر پایه سند چشم‌انداز و برپایه اسناد بالادستی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های برنامه پنج ساله دوم دانشگاه تهران پیوند خوردن این برنامه با ساختار بودجه این دانشگاه است که چنین برنامه‌ای را لازم الاجرا می‌کند.

وی افزود: در برنامه پنج ساله دوم دانشگاه تهران اهداف کمی و کیفی ارزیابی شده است که نتایج آن در قالب ۱۴ شاخص کمی و ۲۰ شاخص کیفی تدوین شده است.

عاملی اظهار داشت: درسال ۸۹ نسبت به دانشجو به استاد 22.7 بوده است که در پایان برنامه پنج ساله برنامه دانشگاه این عدد باید به رقم ۱۶ برسد؛ ضمن اینکه نسبت تعداد واحدهای مجازی به کل ۳۱صدم درصد بوده است که درصدد هستیم این رقم را به عدد ۱۵ درصد برسانیم.

وی نسبت هزینه پژوهشی به کل هزینه دانشگاه را در حال حاضر به ۲۱ درصد عنوان کرد و افزود: در پایان برنامه پنجم این رقم باید به ۳۱ درصد ارتقا یابد؛ همچنین متوسط سن اساسی تا اعضای هیئت علمی از ۵۰ سال باید به ۴۵ سال کاهش یابد.

وی تصریح کرد: تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران در ۲ سال گذشته ۳۷۰ نفر افزایش یافته است.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که بسیاری از امور دانشجویی و دانشگاهی را به سامانه رایانه‌ای واگذار کنیم تا از تکرار بسیاری از کارها در دانشگاه جلوگیری شود که این اقدام در راستای ۲ فضایی سازی دانشگاه در فرآیندهای آموزشی و پژوهشی انجام می‌شود.

انتهای پیام/