تبلیغات
دنبال کننده خبرها - سومین «دوسالانه مجسمه‌های شهری» اواخر پاییز ۹۱ برگزار می‌شود
دنبال کننده خبرها
دوشنبه 22 اسفند 1390

سومین «دوسالانه مجسمه‌های شهری» اواخر پاییز ۹۱ برگزار می‌شود

دوشنبه 22 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سومین «دوسالانه مجسمه‌های شهری» اواخر پاییز ۹۱ برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: سومین دوسالانه مجسمه‌های شهری، اواخر پاییز سال ۹۱ در نگارخانه برگ برگزار می‌شود و هنرمندان تا ۱۰ تیرماه ۹۱ مهلت دارند تا آثارشان را به دبیرخانه این دوسالانه ارسال کنند.

خبرگزاری فارس: سومین «دوسالانه مجسمه‌های شهری» اواخر پاییز ۹۱ برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، این دوسالانه به ریاست محمد شوشتری و دبیری سیدمجتبی موسوی برگزار می‌شود.

در شورای سیاست‌گذاری این دوسالانه: ضرغامی معاون فرهنگی هنری سازمان زیباسازی،‌بهروز دارش، سعید شهلاپور، طاهر شیخ‌الحکمایی، مرتضی نعمت اللهی، سهند حسامیان، رضا قره‌باغی،‌ سیدمجتبی موسوی و حمید شانس حضور دارند.

انتخاب آثار را بهروز دارش،‌ سعید شهلاپور، فرشید مثقالی، طاهر شیخ الحکمایی، رضا قره‌باغی، فاطمه امدادیان و بیژن نعمتی‌شریف بر عهده دارند و حمید شانس،‌ مرتضی نعمت اللهی، سهند حسامیان، مهرداد ایروانی و اصغر کفشچیان‌مقدم، این آثار را داوری می‌کنند.

موضوع این دوسالانه آزاد است اما با توجه به مأموریت سازمان زیباسازی برای ساماندهی میادین شهر تهران، آثاری که بر اساس ویژگی‌های میادین شهر تهران طراحی شده باشند، با نظر هیئت داوران به صورت ویژه مورد داوری قرار می‌گیرند و به جز جوایزی که به ۵ برگزیده برتر این دوسالانه اهدا می‌شود، جوایزی به بهترین آثار  که با توجه به میادین تهران طراحی‌ شده‌اند، تعلق خواهد گرفت.

به گزارش فارس، برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری به دنبال احساس نیاز شهرداری تهران در زمینه خلاء مجسمه‌های شهری در شهر تهران شکل گرفته است و در همین راستا تاکنون دو دوره دوسالانه مجسمه‌های شهری از تسوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۹ برگزار شده است و حدود ۱۰۰ اثر منتخب از این دو دوره برای نصب در شهر تهران انتخاب شده است که تاکنون بخشی از این آثار در نقاط مختلف شهر تهران نصب شده است.

انتهای پیام/