تبلیغات
دنبال کننده خبرها - دهلی‌نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری‌ها با ایران قائل است
دنبال کننده خبرها
دوشنبه 22 اسفند 1390

دهلی‌نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری‌ها با ایران قائل است

دوشنبه 22 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مقام ارشد هندی:
دهلی‌نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری‌ها با ایران قائل است

خبرگزاری فارس: یک مقام ارشد هندی تاکید کرد گسترش صادرات هند به ایران موجب تقویت روابط دو کشور خواهد شد و دهلی نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران قائل است.

خبرگزاری فارس: دهلی‌نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری‌ها با ایران قائل است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اکونومیک تایمز رفیق احمد رییس فدراسیون سازمانهای صادراتی هند تصریح کرد افزایش صادرات هند به ایران نه تنها موجب افزایش مبادلات تجاری دو کشور خواهد شد بلکه روابط مشترک ایران و هند را بیش از پیش تقویت و تعمیق خواهد بخشید .

وی در ادامه افزود دهلی نو به دنبال افزایش صادرات به ایران است و بر این باور است که افزایش صادرات به ایران موجب تقویت همکاری های دو جانبه خواهد شد .

وی افزود دهلی نو اهمیت زیادی برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران قائل است . هیاتی متشکل از تجار و بازرگانان و مقامهای دولتی هند با هدف گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران به تهران سفر کرده اند . هند سالانه 14 میلیارد دلار کالا از ایران وارد می کند ولی در مقابل تنها 2.7 میلیارد دلار کالا به ایران صادر می کند .

مقامهای هندی بر این باورند که پتانسیل زیادی برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری بین ایران و هند وجود دارد . در حالی که ایران و هند با پرداخت 45 درصد پول نفت صادراتی ایران با روپیه موافقت کرده اند اکنون فرصت مناسبی برای تجار هندی است تا کالاهای بیشتری را به ایران صادر کنند .

آرویند مهتا معاون وزیر بازرگانی هند تاکید کرد کیفیت بالا و قیمت پایین محصولات کشاورزی هند ، دارو و تجهیزات پزشکی از جمله زمینه های مورد نظر تجار هندی برای گسترش همکاری های تجاری با ایران است . سفر این هیات هندی به ایران در حالی است که امریکا دهلی نو را زیر فشار شدیدی قرار داده است تا واردات نفت از ایران را کاهش دهد . ایران دومین صادر کننده بزرک نفت به هند پس از عربستان به شمار می رود .

انتهای پیام /