تبلیغات
دنبال کننده خبرها - نشریه موهن به پیامبر صفحه فیس‌بوک خود را برای فرار از پیام‌های انتقادی مسدود کرد
دنبال کننده خبرها
شنبه 14 آبان 1390

نشریه موهن به پیامبر صفحه فیس‌بوک خود را برای فرار از پیام‌های انتقادی مسدود کرد

شنبه 14 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در پی ارسال موج انتقادها از اقدام "شارلی هبدو"،
نشریه موهن به پیامبر صفحه فیس‌بوک خود را برای فرار از پیام‌های انتقادی مسدود کرد

خبرگزاری فارس: در پی ارسال موج پیام‌های انتقادی به صفحه فیس‌بوک نشریه فرانسوی "شارلی هبدو" به دلیل اقدام آن در انتشار کاریکاتور و مطلب موهن به پیامبر، این نشریه صفحه فیس‌بوک خود را موقتا مسدود کرد.

خبرگزاری فارس: نشریه موهن به پیامبر صفحه فیس‌بوک خود را برای فرار از پیام‌های انتقادی مسدود کرد

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوی "فیگارو"، "والری مانتو" مسئول صفحه فیس‌بوک نشریه طنز فرانسوی "شارلی هبدو" در اظهاراتی اعلام کرد: «نشریه فرانسوی "شارلی هبدو" روز گذشته صفحه فیس‌بوک خود را که از روز چهارشنبه گذشته هزاران پیام انتقادی شدید به آن ارسال شده بود، موقتا مسدود کرد.»

بنا بر اعلام "والری مانتو" انسداد صفحه فیس‌بوک شارلی هبدو که با توجه به سیل بی‌وقفه انتقادها از این نشریه صورت گرفته، موقت است.

بر اساس این گزارش، از روز چهارشنبه گذشته هزاران پیام در انتقاد از اقدام نشریه شارلی هبدو در انتشار کاریکاتور و مطلبی توهین‌آمیز به پیامبر اسلام، به صفحه فیس‌بوک این نشریه ارسال شده که بیشتر آنها به زبان‌های فرانسوی و عربی است و در آن کاربران خشم خود را از اقدام این نشریه ابراز داشته‌اند.

نشریه طنز فرانسوی شارلی هبدو در شماره چهارشنبه گذشته خود نام این نشریه را از "شارلی هبدو" به "شریعه هبدو" تغییر خواهد داد و در اقدامی اهانت‌آمیز پیامبر اکرم (ص) را به عنوان سردبیر ویژه این شماره هفته‌نامه معرفی کرد.

علاوه بر این در صفحه آخر این هفته‌نامه نیز تصویری موهن از پیامبر اکرم با بینی قرمز دلقکی ترسیم شده و در کنار آن نوشته شده "بله، اسلام با طنز سازگاری دارد".

اقدام هفته‌نامه فوق که حرکتی دیگر در راستای "اسلام ستیزی" در کشور مدعی دموکراسی و آزادی بیان "فرانسه" است در حالی انجام می‌شود که در آن هرگونه سخن یا اقدامی که به نوعی هتک حرمت به یهودیان تفسیر شود جرم است.

مسئولان فرانسوی نیز در قبال مواردی مانند سخن علیه یهود یا اسرائیل آنچنان واکنش سریع و تند نشان می‌دهند که سراسیمگی آنان تعجب هر شهروند فرانسوی را بر می‌انگیزاند.

انتهای پیام/ر.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000474