تبلیغات
دنبال کننده خبرها - اقدام نظامی علیه ایران بسیاری از کشورهای جهان را متزلزل می‌کند
دنبال کننده خبرها
سه شنبه 2 اسفند 1390

اقدام نظامی علیه ایران بسیاری از کشورهای جهان را متزلزل می‌کند

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سازمان پیمان امنیت جمعی:
اقدام نظامی علیه ایران بسیاری از کشورهای جهان را متزلزل می‌کند

خبرگزاری فارس: دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی با اشاره به اینکه اقدام نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران پیامدهای منفی در کل منطقه و فراتر از آن به دنبال خواهد داشت، گفت که این اقدام بسیاری از کشورهای جهان را متزلزل خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: اقدام نظامی علیه ایران بسیاری از کشورهای جهان را متزلزل می‌کند

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "راشاتودی"، در شرایطی که اسرائیل و کشورهای غربی مدعی هستند که در صورت شکست تحریم های یک جانبه غرب و اتحادیه اروپا علیه ایران، گزینه اقدام نظامی علیه تاسیسات هسته ای تهران به عنوان راهی برای متقاعد کردن ایران جهت صرف نظر از حقوق هسته ای اش مطرح است، "نیکولای بوردیوژا" دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی معتقد است که اقدام نظامی آمریکا علیه ایران منجر به وقوع بحرانی عمیق در منطقه پیرامون و فراتر از آن می شود.

بوردیوژا اعلام کرده است: سازمان پیمان امنیت جمعی قاطعانه با اقدام نظامی علیه ایران مخالف است و در عین حال خود را برای روبرو شدن با پیامدهای منفی این اقدام آماده می کند.

دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: موضع کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در ارتباط با اقدام نظامی احتمالی آمریکا به ایران یکپارچه و متحد است و شامل این ایده می شود که هیچ حمله ای به ایران نباید صورت گیرد؛ اگر این حمله اتفاق بیفتد، بسیاری از کشورها از بسیاری جهات متزلزل و آشفته خواهند شد.

سازمان پیمان امنیت جمعی شامل هفت کشور جمهوری شوروی سابق از جمله کشورهای آسیای مرکزی هم مرز با ایران می شود.

غرب و در راس آن آمریکا مدعی است که برنامه هسته ای تهران بعد نظامی دارد و این درحالیست که ایران ضمن رد این اتهامات مکررا با تاکید بر اینکه برنامه هسته ای صلح آمیزی دارد، اعلام کرده است که به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان "ان پی تی" و یکی از کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی حق دستیابی به فناوری های صلح آمیز هسته ای را برای خود قائل است.

غرب و اتحادیه اروپا اخیرا به بهانه تسلیحاتی بودن برنامه هسته ای تهران،‌ تحریم های یک جانبه ای را علیه اقتصاد و صنعت نفت ایران تحمیل کرده اند تا ایران را به صرف نظر از برنامه هسته ای اش متقاعد سازند؛ ایران نیز تاکید کرده است که به هیچ عنوان از حقوق هسته ای خود صرف نظر نخواهد کرد.

رژیم صهیونیستی اخیرا در ادامه جنگ روانی خود علیه ایران مدعی شده است که در صورت شکست تحریم ها در ترغیب ایران به رها کردن برنامه هسته ای اش، گزینه نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران مطرح خواهد شد؛ گزینه ای که کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و آلمان و حتی برخی از مقامات خود رژیم صهیونیستی نیز آن را با پیامدهای منفی برای رژیم اسرائیل توصیف کرده اند.

انتهای پیام/ن.ص