تبلیغات
دنبال کننده خبرها - برخورد شهرداری با طلبکاران خود طلبکارانه است/ پیمانکاران برای دریافت طلبشان باید به شهرداری التماس کنند
دنبال کننده خبرها
سه شنبه 2 اسفند 1390

برخورد شهرداری با طلبکاران خود طلبکارانه است/ پیمانکاران برای دریافت طلبشان باید به شهرداری التماس کنند

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

بیادی در جلسه امروز شورای شهر
برخورد شهرداری با طلبکاران خود طلبکارانه است/ پیمانکاران برای دریافت طلبشان باید به شهرداری التماس کنند

خبرگزاری فارس: نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برخورد شهرداری با طلبکاران خود طلبکارانه است، گفت: پیمانکاران برای دریافت طلب خود باید به شهرداری التماس کنند.

خبرگزاری فارس: برخورد شهرداری با طلبکاران خود طلبکارانه است/ پیمانکاران برای دریافت طلبشان باید به شهرداری التماس کنند

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسن بیادی در چهارصد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جریان بررسی بودجه سرمایه‌ای معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اظهار داشت: بسیاری از پیمانکاران و مردم از شهرداری تهران طلبکار هستند اما برخورد شهرداری تهران با طلبکاران خود، طلبکارانه است.

وی با بیان اینکه شهرداری به جای آنکه پاسخگو باشد با آنها برخورد ناشایست دارد، افزود: در شرایطی که افراد از شهرداری تهران طلبکار هستند، باید برای دریافت حق خود به شهرداری التماس کنند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت:تاسیس شرکت "جهان" اقدام خوبی بود و دست دست دلالان و سودجویان را در حوزه فروش تراکم کوتاه کرد اما عملکرد این شرکت هم رضایت‌بخش نبوده و کسی در شهرداری تهران در این رابطه پاسخگو نیست.

وی تأکید کرد: اینجا پرسشی مطرح می‌شود و آن این است که میزان دقیق بدهی شهرداری تهران چقدر است؟ این حق شورای شهر است که بداند شهرداری چقدر به پیمانکاران خود بدهکار است.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز با طرح این پرسش که بدهی شهرداری به پیمانکاران چگونه تلنبار می‌شود؟ اظهار داشت: درحالی که درآمد شهرداری تهران به صورت 100 درصد محقق می‌شود و هزینه‌ها نیز مطابق با بودجه انجام می‌گیرد، بدهی شهرداری به پیمانکاران از کجا می‌آید؟

وی ادامه داد: شهرداری هنوز به پیمانکاران پروژه‌های قدیمی مانند تونل توحید بدهکار است و هنوز نامه‌هایی از این پیمانکاران دریافت می‌کنیم که حاکی از طلب آنها از شهرداری است همچنین پیمانکاران پروژه بوستان ولایت نیز نامه‌نگاری کرده و خواستار مطالبات خود از شهرداری تهران شده‌اند.

بر اساس این گزارش، درحالی که بودجه پیشنهادی شهرداری تهران برای معاونت شهرسازی و معماری 51 میلیارد و 360 میلیون تومان بود، شورای شهر تهران این بخش از بودجه را با اندکی تعدیل به مبلغ 46 میلیارد و 400 میلیون تومان تصویب کرد.

همچنین مقرر شد ادامه بررسی لایحه بودجه شهرداری تهران در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هفته آینده در دو شیفت برگزار شود تا بودجه هرچه زودتر به تصویب برسد.

انتهای پیام/