تبلیغات
دنبال کننده خبرها - مقابله با عوامل شیمیایی دشمن در رزمایش پدافند هوایی "ثارالله"
دنبال کننده خبرها
سه شنبه 2 اسفند 1390

مقابله با عوامل شیمیایی دشمن در رزمایش پدافند هوایی "ثارالله"

سه شنبه 2 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در دومین روز رزمایش صورت گرفت
مقابله با عوامل شیمیایی دشمن در رزمایش پدافند هوایی "ثارالله"

خبرگزاری فارس: یگان‌های شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش، تک‌های شیمیایی نیروهای افندی دشمن تحت عنوان کشور نارنجی را خنثی کردند.

خبرگزاری فارس: مقابله با عوامل شیمیایی دشمن در رزمایش پدافند هوایی "ثارالله"

به گزارش خبرگزاری فارس، در سومین مرحله از دومین روز رزمایش "ثارالله"، یگان‌های شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش، تک‌های شیمیایی نیروهای افندی دشمن تحت عنوان کشور نارنجی را خنثی کردند.

بعد از اینکه اقدامات دشمن در حملات هوایی غافلگیرانه و ایجاد اختلالات الکترونیکی بر روی سامانه‌های مختلف پدافندی با شکست مواجه شد، دشمن پس از مشاهده هوشیاری و آمادگی بالای شبکه یکپارچه پدافند هوایی و هوشیاری مدافعان همیشه بیدار و هوشیار شبکه پدافند هوایی کشور، با پخش عوامل شیمیایی تاول‌زا و ... در منطقه عمومی و عملیاتی رزمایش آب‌های جاری در منطقه را آلوده نمود.

یگان‌های پدافند شیمیایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) ارتش نیز با اجرای طرح‌های شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای بعد از تشخیص نوع عامل شیمیایی و انجام اقدامات پیشگیرانه لازم، نسبت به انجام طرح‌های پشتیبانی از قبیل تامین آب آشامیدنی سالم و توزیع آن در منطقه عمومی و عملیاتی رزمایش اقدام نمودند.

همچنین در این مرحله فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب (بوشهر) با ایجاد محل جدید پست فرماندهی، ارتباطات و مخابرات پست فرماندهی جدید را با سایر یگان‌های پدافندی مستقر در منطقه رزمایش برقرار و هوشیاری و آمادگی و توانمندی یکان‌های تحت امر را جهت مقابله با حملات هوایی شبانه دشمن مورد ارزیابی قرار داد.

انتهای پیام/