تبلیغات
دنبال کننده خبرها - شورای شهر بودجه یک هزار میلیارد تومانی شهر اصفهان را تصویب کرد
دنبال کننده خبرها
شنبه 29 بهمن 1390

شورای شهر بودجه یک هزار میلیارد تومانی شهر اصفهان را تصویب کرد

شنبه 29 بهمن 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

پس از 100 ساعت کار کارشناسی
شورای شهر بودجه یک هزار میلیارد تومانی شهر اصفهان را تصویب کرد

خبرگزاری فارس: در جلسه علنی شورای شهر امروز شورای شهر اصفهان پس از 100 ساعت کار کارشناسی بودجه هزار میلیاردی شهر اصفهان را تصویب کرد.

خبرگزاری فارس: شورای شهر بودجه یک هزار میلیارد تومانی شهر اصفهان را تصویب کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ظهر امروز بودجه یک هزار میلیاردی شهر اصفهان برای سال 91 این شهر که ابتدای بهمن ماه تقدیم اعضای شورای اسلامی شهر شده بود به تصویب رسید.

به گفته اعضای شورای شهر، برای بررسی و تصویب بودجه سال 91 شهرداری اصفهان 100 ساعت کار کارشناسی انجام شده است.

بودجه هزار میلیاردی شهرداری اصفهان در سال 91 برای نخستین بار در تاریخ شهر اصفهان به صورت نقدی و غیر نقدی تدوین شده است که در مجموع یک هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود که 575 میلیارد تومان از آن بودجه نقدی و 425 میلیارد تومان به صورت بودجه غیر نقدی برآورد شده است.

رشد بودجه سال 91 شهرداری اصفهان نسبت به سال 90، 3.22 درصد افزایش یافته است، 8.3 درصد از این بودجه به هزینه‌های جاری و 2.69 درصد به فعالیت‌های عمرانی اختصاص دارد.

میزان بودجه عمرانی در سال‌های 89 ،90 و 91 به ترتیب بیش از 66، 67 و 69 درصد از سهم کل بودجه سالانه شهرداری را به خود اختصاص داده است و بودجه جاری شهرداری در سال 89 درصد 77.33، 8.32 در سال 90 و سال آینده 8.3 درصد پیش‌بینی شده است.

البته شهرداری اصفهان تلاش کرده با به کارگیری روش‌های استفاده بهینه منابع در فرآیند بودجه نویسی طی سه سال گذشته، از بودجه فعالیت‌های جاری بکاهد و در ازای آن بر بودجه فعالیت‌های عمرانی بیفزاید.

هم‌چنین به گفته شهردار اصفهان، تحقق عدالت اجتماعی در توزیع منابع و اعتبارات در مناطق مختلف شهری از ویژگی بودجه سال آینده شهرداری است، به گونه‌ای که 10 میلیارد تومان اعتبار محرومیت زدایی و 3 میلیارد و 500 میلیون تومان حمایت شهرداری مرکزی برای مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

‌توجه به عمران و آبادانی محله‌های شهر و اختصاص اعتبارهای ویژه، بهبود وضعیت زیست محیطی، پرداختن به حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس‌رانی، ایجاد مراکز فرهنگی و گردشگری و استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر از دیگر ویژگی بودجه سال 91 است.

انتهای پیام/ش20