تبلیغات
دنبال کننده خبرها - آغاز طرح طاها برای جلوگیری کالاهای غیراستاندارد
دنبال کننده خبرها
شنبه 29 بهمن 1390

آغاز طرح طاها برای جلوگیری کالاهای غیراستاندارد

شنبه 29 بهمن 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل استاندارد استان اردبیل خبر داد
آغاز طرح طاها برای جلوگیری کالاهای غیراستاندارد

خبرگزاری فارس: مدیرکل استاندار و تحقیقات صنعتی استان اردبیل گفت: برای جلوگیری از ورود و فروش کالاهای غیراستاندارد در سطح بازار طرح طاها در مرحله دوم در استان اردبیل اجرایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز طرح طاها برای جلوگیری کالاهای غیراستاندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، هاشم علایی عصر امروز در مراسم آغاز به کار اجرای این طرح اظهار داشت: ما این طرح را در آستانه سال نو و در یک ماه مانده به نوروز به صورت جدی در تمام شهرها اجرا می‌کنیم تا جلوی خرید و فروش کالاهای غیراستاندارد و بی‌کیفیت گرفته شود.

وی هدف اصلی از اجرای این طرح را آموزش مستقیم فروشندگان و توزیع‌کنندگان و همچنین ارایه کالاهای استاندارد و آشنا کردن مردم به نشان استاندارد کالا اعلام کرد و افزود: ما بدون کوچک‌ترین قصور و کوتاهی کالاهای بی‌کیفیت و فاقد برچسب‌های استاندارد را جمع‌آوری می‌کنیم و تلاش می‌کنیم از خرید و فروش کالاهای چینی کم بها و بی‌ارزش خودداری کنیم.

علایی در مورد نحوه اجرای این طرح نیز تصریح کرد:‌ در اجرای طرح طاها بازرسان اداره کل استاندارد با مراجعه به فروشگاه‌ها و مراکز عرصه مختلف سعی می‌کنند کیفیت و برچسب استاندارد کالا را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت متخلف بودن فروشگاه و فرد مورد نظر تذکرات لازم در جمع‌آوری کالاها داده شده و در مراحل بعد در صورت تکرار موارد تخلف فرد خاطی به مراجع قضایی و تعزیرات معرفی شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: این بازرسان در فروشگاه‌های مواد غذایی، بهداشتی، آرایشی، مصالح ساختمانی و شیرآلات حاضر شده و تلاش می‌کنند کالاهای غیراستاندارد را به سرعت جمع‌آوری کنند.

وی از حمایت اداره کل استاندارد از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان دارای کالای استاندارد خبر داد و اضافه کرد: ما در تمام احوال طرفدار مردم هستیم و اجازه نمی‌دهیم حق و حقوق آنها در عرضه کالاهای خارج از ضوابط و مقررات نادیده گرفته شود.

به گزارش فارس، مدیرکل استاندار و تحقیقات صنعتی استان اردبیل ادامه داد: ما در اجرای طرح طاها در تمام شهرستان‌ها با همکاری دستگاه‌های مختلف بهداشتی، تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و برخی دستگاه‌های خدمات‌رسان به وظایف و تکالیف خود عمل کرده و کوچک‌ترین قصور و کوتاهی را بر نمی‌تابیم.

علایی با انتقاد از ورود و فروش برخی کالاهای بی‌کیفیت چینی در سطح بازار و میل و علاقه مردم به خرید آنها بیان کرد: در این زمینه آگاهی‌بخشی و اقدامات هشدار‌دهنده، انجام شده و از مردم نیز انتظار داریم در این ایام از خرید کالاهای بی‌کیفیت چینی که فاقد مارک معتبر هستند، پرهیز کنند.

انتهای پیام/ی20