تبلیغات
دنبال کننده خبرها - رسانه‌‌های خبری دنیا با دروغ و فریب اهداف غرب را جامه عمل می‌پوشانند
دنبال کننده خبرها
شنبه 19 آذر 1390

رسانه‌‌های خبری دنیا با دروغ و فریب اهداف غرب را جامه عمل می‌پوشانند

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رسانه‌‌های خبری دنیا با دروغ و فریب اهداف غرب را جامه عمل می‌پوشانند

خبرگزاری فارس: رسانه‌های خبری غرب از تحریف، اغتشاش برنامه ریزی شده و یا حتی دروغ گویی مستقیم استفاده می‌کند تا اهداف مورد نظر خود را جامه عمل بپوشاند.

خبرگزاری فارس: رسانه‌‌های خبری دنیا با دروغ و فریب اهداف غرب را جامه عمل می‌پوشانند

به گزارش فارس، "راشا تودی" در گزارشی به قلم "آدریان سلبوچی" نوشت: جریان رسانه ای غرب اخبار را با توسل به تعبیرات، بیان بخش‌هایی از حقیقت و دروغ به بهترین (بدترین) سبک رمان 1984 جورج اورول تحریف می‌کند. ما همه در دنیای غیر واقعی اخبار که توسط قدرت‌های جهانی برای کنترل ذهنمان استفاده می‌شود، زندگی می‌کنیم.
 
* امروزه پوشش رسانه ای جریان خبری از تحریف، اغتشاش برنامه ریزی شده و یا حتی دروغ گویی مستقیم استفاده می‌کند
 
وقتی ذهن انسان اتفاقاتی را که به دور او و یا برای خود او حادث شده، یا به نام او انجام شده، نمی‌تواند درک کند، گیج می‌شود. معمولا چنین پریشانی به سستی ختم می‌شود. معمولا شما وقتی در شب در میان یک جنگل گم شده‌اید ولی هنوز ستاره‌ها را می‌بینید، با کمی دانش ستاره شناسی حداقل به سرعت می‌توانید شمال را تشخیص دهید. ولی اگر هوا ابری باشد یا شما از صورت‌های فلکی در آسمان پرستاره بی اطلاع باشید، باید همان جا آتشی روشن کرده و تا طلوع خورشید صبر کنید... شما گم شده‌اید!

امروزه پوشش رسانه ای جریان خبری از تحریف، اغتشاش برنامه ریزی شده و یا حتی دروغ گویی مستقیم استفاده می‌کند، آن هم وقتی که قدرت‌های اقتصادی دستور پشتیبانی از «داستان رسمی» یک فرآیند مهم مالی، سیاسی یا اقتصادی را می‌دهند. با این حال وقتی که به داستان رسمی با دقت نگاه می‌شود، اگر احمقانه بودنش همان اول معلوم نشود. نادرستی، فریبکاری و معمولا مهمل بودنش آشکار می‌گردد.
 
* رسانه‌های بزرگ خبری دنیا دروغ می‌گویند
 
مثال‌هایی شبیه موشک‌های اتمی خیالی عراق که منجر به حمله و تخریب آن کشور شد؛ بانکدار بزرگ جهانی که با پول مالیات دهندگان فراری شد؛ همسویی غیر منطقی دیپلماسی، نظامی، مالی و ایدئولوژی آمریکا با مقاصد اسرائیل؛ «ما اسامه بن لادن را کشته و جسدش را به دریا انداختیم»؛ یازده سپتامبر، حمله به سفارت اسرائیل/ انجمن اسرائیل و آرژانتین در بوینس آیرس 1992/1994، و البته سئوال مورد علاقه همه: چه کسی به کندی رئیس جمهور آمریکا که در نوامبر 1963 ترور شد شلیک کرد؟ فقط چند نمونه است که باعث شد میلیون‌ها نفر از خواب بیدار شوند و با خودشان فکر کنند هر چه که در اخبار گفته شده را نباید بپذیرند! ولی متاسفانه بیشتر این موارد روشن و واضح نیستند. بیشتر رسانه‌های بزرگ خبری دنیا دروغ می‌گویند، دروغ‌هایی که مثل گره هستند و چون ساختاری پیچیده همچون گره گوردیوم (افسانه ای است که در آن اسکندر مقدونی گره ای محکم و مشکل را در شهر گوردیوم فنیقیه با یک ضربه شمشیر از هم باز کرد و خدایان یونانی به این خاطر به او موفقیت و پیروزی عطا کردند) دارند به سختی باز می‌شوند. ولی شما باید آن‌ها را ببرید و این کار نیاز به دقت و سرعت به علاوه مقداری شجاعت و هوش دارد.
برای یک مثال از آن چه که گفتیم، نگاهی کوتاه به چگونگی کار یک عملیات خبری بیندازیم. این عملیات احتیاج به نقشه مرحله به مرحله، زمان، وسایل مناسب، گویندگان مورد اعتماد عامه و خواص دارد. این کار احتیاج به انتخاب کلمات و تصاویر درست برای نشان دادن در زمان و شرایط مناسب دارد.
 
* وقتی قدرت‌های جهانی تصمیم به حمله و تخریب یک کشور خاص می‌گیرند
 
فرض کنید قدرت‌های جهانی که در میان حلقه‌ بزرگی از رسانه های گروهی، شرکت‌های تسلیحاتی، کمپانی‌های نفتی، شرکت‌های امنیتی و ساختمانی، و لابی‌های قدرتمند نفوذ کرده و دارای منافع مشترک هستند تصمیم به حمله و تخریب یک کشور خاص می‌گیرند. برای مثال لیبی.
 
راهنمای هفت‌گانه تخریب کشورها توسط جریان رسانه ای غرب:
 
1-  آنها با هدف قرار دادن یک کشور آماده برای «تغییر رژیم» شروع کرده و آن را یک کشور طغیان گر می‌نامند، بعد...

2- آنها گروه های تروریستی محلی را توسط سیا، ام آی 6، موساد، القاعده (یک وابسته سیا)، قاچاقچیان مواد مخدر (اکثرا از وابستگان سیا) آماده و مسلح کرده و بر روی آن‌ها سرمایه گذاری کرده و آن‌ها را «مبارزان آزادی‌خواه» نام گذاری کرده، سپس...

3- قطعنامه های ساختگی شورای امنیت که باعث مرگ و میر و نابودی جمعیت آن کشور می‌شوند تصویب شده و آن‌ها را «تحریم‌های سازمان ملل برای حمایت از مردم» می‌نامند، سپس ...

4- آن‌ها دروغ‌های انگشت نما توسط خبرگزاری‌ها و خبرنگارهای مزدورشان پراکنده می‌کنند و آن‌ها را «نگرانی‌های جامعه بین‌المللی که توسط تحلیلگران و سخنران‌های معتبر بیان می‌شود» می‌نامند، بعد...

5- آن‌ها شروع به حمله، بمباران و کنترل کشور هدف کرده و آن را «آزاد کردن» می‌نامند، سپس...

6- همین طور که کشور هدف کاملا تحت کنترل آن‌ها در می‌آید، «آن نوع دموکراسی که ما می‌خواهیم» را تحمیل می‌کنند.

7- آن‌ها نفت، منابع معدنی و ذخایر کشاورزی را دزدیده و به شرکت‌های قدرتمند جهانی تحویل داده و وام‌های غیر ضروری بانک‌های خصوصی خود را بر کشور هدف تحمیل کرده و آن را «سرمایه گذاری خارجی و بازسازی» می‌نامند.

موارد قابل توجه بسیاری از زور و تزویر وجود دارد که بارها به اسم «آزادی»، «دموکراسی»، «صلح» و «حقوق بشر» برای نابودی کشورها از آن استفاده کرده‌اند. آنها برای رسیدن به مقاصد و اهدافشان از حداکثر زور و خشونت استفاده می‌کنند.
غرب همیشه مردم را تا سرحد انهدام کامل بمباران می‌کند. البته همیشه به خاطر «آزادی»، «دموکراسی»، «صلح» و «حقوق بشر».
 
انتهای پیام/100292/ج.ص.