تبلیغات
دنبال کننده خبرها - مراکز مشاوره در بوستان‌های قم راه‌اندازی می‌شود
دنبال کننده خبرها
پنجشنبه 10 آذر 1390

مراکز مشاوره در بوستان‌های قم راه‌اندازی می‌شود

پنجشنبه 10 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

شهردار قم:
مراکز مشاوره در بوستان‌های قم راه‌اندازی می‌شود

خبرگزاری فارس: شهردار قم از راه‌اندازی و احداث مراکز مشاوره در بوستان‌های سطح شهر قم با همکاری سازمان بهزیستی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

خبرگزاری فارس: مراکز مشاوره در بوستان‌های قم راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، محمد دلبری در دیدار مدیرکل سازمان بهزیستی استان قم و برخی از مدیران این سازمان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌ برای خدمت‌رسانی به افراد نیازمند گفت: امروز نزد خداوند هیچ پاداشی بالاتر از رسیدگی به این عزیزان نیست و همه مردم و بالاخص مسئولین باید توجه ویژه و خاصی به این قشر از جامعه داشته باشند.
وی با بیان اینکه خدمات سازمان بهزیستی بسیار گسترده بوده و خوشبختانه خدمات خوبی را ارائه کرده است، افزود: تنها حمایت دولت کافی نیست و مردم نیز باید با این سازمان مشارکت و همکاری بیشتری داشته باشند. فعالیت‌های این سازمان خیر خواهانه و عام المنفعه است و باید از این سازمان حمایت جدی صورت گیرد.
شهردار قم تصریح کرد: سازمان بهزیستی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در راستای ساماندهی به مشکلات و معضلات افراد نیازمند و بی‌بضاعت فعالیت می‌کند.
دلبری با اشاره به اینکه رشد مهاجر پذیری در شهر قم نسبت به دیگر شهرها بالاست، تصریح کرد: عزم جدی برای رفع آسیب‌های اجتماعی در کشور است و تنها وظیفه یک یا دو دستگاه اداری و نظارتی نیست.
شهردار قم با تاکید بر اینکه امکانات تفریحی و ورزشی باید در شهرها گسترش یابد، تصریح کرد: احداث گرمخانه در قم با توجه به زائر پذیر بودن ضرورت دارد که باید با مشارکت و همکاری مسئولین امور شهری و اختصاص بودجه جداگانه راه‌اندازی شود.
مدیرکل بهزیستی استان قم نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی گفت: سازمان بهزیستی در حد توان و امکانات خود از هیچ کوششی در خدمت به این قشر از جامعه کوتاهی کرده و همواره پیگیر مسائل و مشکلات این عزیزان بوده و خواهد بود.
ابراهیم حاجی مظفری با بیان اینکه خدمت به مددجویان بهزیستی بهترین خدمت به خلق خدا است، افزود: غالب افرادی که در این مراکز است، کسانی هستند که خانواده‌های آنها توانایی مالی مناسبی ندارند و دولت باید از آنها حمایت کند.
وی تصریح کرد: قم در بین کلانشهر و مراکز استان‌ها از شرایط ویژه‌های برخوردار است، 97 درصد جمعیت قم شهرنشین هستند که با توجه به زائرپذیری و مهاجرپذیر بودن شهر قم، ‌آسیب‌های اجتماعی نیز افزایش می‌یابد.
حاجی‌مظفری خاطرنشان کرد: در شهر قم حدود 26 هزار معلول وجود دارد که نیازمند مساعدت و کمک‌های مردمی هستند.
مدیرکل بهزیستی استان قم با بیان اینکه 70 درصد از متکدیان شهر قم غیربومی هستند، افزود: سازمان بهزیستی با وجود کمبود بودجه و اعتبارات و تنها با حمایت چند دستگاه اداری، ‌مشکلات مربوط به مددجویان را پیگیری و اجرایی کرده است.
انتهای پیام/آ30