تبلیغات
دنبال کننده خبرها - آلمان در هفته‌ای که گذشت
دنبال کننده خبرها
پنجشنبه 10 آذر 1390

آلمان در هفته‌ای که گذشت

پنجشنبه 10 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

آلمان در هفته‌ای که گذشت

خبرگزاری فارس: ادامه تظاهرات معترضان به انتقال زباله‌های اتمی در آلمان و درگیری حاضرین با پلیس آلمان، تلاش آلمان برای جلب موافقت پاکستان در زمینه حضور در کنفرانس بن و احضار سفیر این کشور از تهران پس از حمله به سفارت انگلیس مهمترین عناوین خبرساز هفته گذشته نشریات آلمان بودند.

خبرگزاری فارس: آلمان در هفته‌ای که گذشت

ادامه تظاهرات معترضان به انتقال زباله‌های اتمی در آلمان و درگیری حاضرین با پلیس آلمان، تلاش آلمان برای جلب موافقت پاکستان در زمینه حضور در کنفرانس بن، وضعیت اقتصادی آلمان و احضار سفیر این کشور از تهران پس از حمله به سفارت انگلیس مهمترین عناوین خبرساز هفته گذشته نشریات آلمان بودند.

*** شنبه 5/9/1390

بر اساس نتایج یک نظرسنجی؛
77 درصد از آلمانی‌ها خواستار منع فعالیت نئونازی‌ها هستند

به گزارش فارس به نقل از راوستوری، این نظرسنجی که نتیجه آن روز جمعه اعلام شد، پس از آن انجام می‌شود که نقش حزب مزبور در قتل 10 نفر از جمله تعدادی مغازه‌دار ترک فاش شد.
 
این نظرسنجی که توسط آژانس "فرشون گروپ واهلن" انجام شده نشان می‌دهد که 77 درصد از مردم با منع فعالیت حزب مزبور موافق‌اند، 19 درصد بر این باورند که حزب نئونازی باید به فعالیت خود ادامه دهد و 4 درصد نیز پاسخی به این سوال نداده‌اند.
 
اخیرا گروهی نئونازی در آلمان کشف شده است که مسئول قتل 8 مغازه‌دار مهاجر ترک، یک فرد یونانی و یک مامور پلیس است. قتل‌ها در سال‌های 2000، 2006 و 2007 صورت پذیرفته‌اند. افشای این قتل‌ها نگرانی‌ها را در این خصوص که آلمان چشم‌های خود را بر روی رشد راستگرایی افراطی در این کشور بالا برده‌ است، افزایش می‌دهد.
 
صدر اعظم آلمان نیز قتل‌های مزبور را به منزله تخریب چهره آلمان دانسته است. پلیس تاکنون سه تن از متهمین قتل‌های فوق را دستگیر کرده است.
 
نئونازی‌های آلمان معتقد بر برتری نژادی ژرمن‌ها بر سایر نژادها هستند و حمله به مهاجران خارجی از جمله اموری است که به انجام می‌رسانند. حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان (نازی) مسوول آغاز جنگ دوم جهانی بود که پرتلفات‌ترین جنگ تاریخ به حساب می‌آید. نئونازی‌ها خود را پیروان این حزب می‌دانند.


***شنبه 5/9/1390

بدهی‌های آلمان در سال آینده باز هم افزایش می‌یابد

 پارلمان آلمان در بودجه تصویبی سال آینده با افزایش میزان بدهی‌ها موافقت کرد.

 پارلمان آلمان در حالی بودجه سال ۲۰۱۲ را تصویب کرد که با وجود بحران مالی فراگیر در اروپا همچنان در نظر دارد میزان بدهی‌ها در این کشور را افزایش دهد.

بر اساس این گزارش،  پارلمان آلمان روز گذشته پس از ۴ روز نشست پیاپی  اعلام کرد که دولت آلمان مجاز است در سال آینده میلادی306.2  میلیارد یورو قرض بگیرد به این ترتیب انتظار می‌رود که کسری ۲۶.۱ میلیارد یورویی در انتظار آلمان باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود امسال میزان کسری بودجه آلمان به ۲۲ میلیارد یورو برسد.

این در حالی است که فروش اوراق قرضه آلمان در روز چهارشنبه، موجب شکل‌گیری نگرانی‌هایی در مورد گسترش بحران بدهی اروپا به آلمان شد.

"فرانک اشنافلر" از  حرب دموکراتیک آزاد در این مورد گفت: بحران بدهی حوزه یورو مانند کرمی پنهان است و اکنون به آلمان رسیده است.***شنبه 5/9/1390


آلمان با اخوان المسلمون مصر وارد مذاکره شد

 وزیر خارجه آلمان در سخنانی اعلام کرد که دولت این کشور در سطح کاری با اخوان المسلمون مصر وارد مذاکره شده است.

 "گیدو وستروله" در سخنانی اعلام کرد که دولت آلمان با بزرگترین گروه اسلام گرای مصر مذاکره می‌کند.

بر اساس این گزارش، وستروله گفت:این موضوعی مخفی نیست و ما در سطح کاری آماده مذاکره با همه هستیم و تا زمانی که خطوط قرمز از جمله خودداری از اعمال خشونت و به رسمیت شناختن دموکراسی مورد توجه قرار گیرد موردی برای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

 وی همچنین با اشاره به تحولات مصر ابراز امیدواری کرد که انقلاب مردمی در این کشور به ثمر بنشیند و گفت: شورای عالی مصر در شرایط کنونی نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

وستروله در عین حال گفت که کشورش از مذاکره با  گروه "حماس" که یکی از شاخه های اخوان المسلمون است، به دلیل اقدام اروپا مبنی بر قرار دادن این گروه در فهرست گروه های تروریستی خودداری می‌کند.***شنبه 5/9/1390

نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان و پاکستان:
مصالحه با طالبان در دستور کار "کنفرانس بن دوم" قرار ندارد

"مایکل اشتاینر" که به کابل سفر کرده است در کنفرانس خبری مشترک با "جاوید لودین" معاون وزارت امور خارجه افغانستان، اظهار داشت: در کنفرانس بن دوم حدود 90 کشور و سازمان بین‏المللی و در مجموع 1100 نماینده حضور خواهند داشت.

نماینده ویژه آلمان در افغانستان و پاکستان افزود: این کنفرانس قرار است پنج دسامبر توسط "آنجلا مرکل" نخست وزیر آلمان و "حامد کرزی" رئیس جمهور افغانستان افتتاح شود.
وی با بیان این‏ که رهبری این کنفرانس با دولت افغانستان است، ادامه داد: آلمان فقط میزبان این کنفرانس خواهد بود.
 
بن دوم بزرگترین کنفرانس در رابطه با افغانستان است
 
این مقام آلمانی کنفرانس بن دوم را بزرگترین کنفرانسی دانست که تاکنون در رابطه با افغانستان برگزار شده است و افزود: به دلیل این که قرار است دولت افغانستان در این کنفرانس برنامه خود را برای آینده این کشور ارائه کند، بن دوم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اشتاینر تصریح کرد: جامعه جهانی نیز برای تحقق این هدف به نوبه خود تعهدات بلند مدت تازه‌ای ارائه خواهد کرد.

وی با بیان این‏ که آلمان نمی‏خواهد این کنفرانس فقط در مرحله گفتار باقی بماند، افزود: در این کنفرانس در رابطه با آینده افغانستان و تعهدات عملی جامعه جهانی بحث خواهد شد.

نماینده آلمان در امور افغانستان و پاکستان تصریح کرد: قرار است یک گروه بین‏المللی در مورد آمادگی‏های لازم پیرامون کنفرانس بن دوم در نشست قزاقزستان که مقدمه بن دوم است، گفت‏وگو کنند.

بن دوم کنفرانس صلح افغاستان نخواهد بود

در ادامه این نشست خبری معاون وزارت امور خارجه افغانستان با بیان این ‏که کنفرانس بن دوم کنفرانس صلح افغانستان نخواهد بود، اظهار داشت: در این کنفرانس در رابطه با آینده سیاسی افغانستان بحث نخواهد شد.

لودین خاطر نشان کرد: کنفرانس بن دوم در رابطه با روابط بلند مدت جامعه جهانی با افغانستان متمرکز خواهد بود.

معاون وزارت امور خارجه افغانستان تصریح کرد: کنفرانس بن دوم کنفرانسی نیست که از احزاب سیاسی  افغانستان دعوت به عمل آید، زیرا در این کنفرانس از افغانستان یک هیئت بلند پایه به ریاست "حامد کرزی" شرکت خواهند کرد.

این در حالی است که 3 روز پیش نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان و پاکستان در اظهاراتی اعلام کرده بود که طالبان می‌توانند در کنفرانس بن دوم در سطح بالا شرکت کنند.
اما پیش از این وزیر امور خارجه آلمان در مورد حضور طالبان در نشست بن دوم گفته بود که صلح افغانستان موضوع داخلی این کشور است و باید افغان‌ها خود در این زمینه تصمیم گیری کنند.
قبل از این نیز یکی از سخنگویان طالبان کنفرانس بن دوم را گامی در راستای اهداف آمریکا و متحدان غربی آن خوانده بود و شرکت طالبان در این نشست را به شدت رد کرد.


***یکشنبه 6/8/1390

تجمع معترضان انتقال زباله‌های اتمی به آلمان شب گذشته نیز ادامه داشت

 تجمع معترضان آلمانی در اعتراض به انتقال زباله‌های اتمی فرانسه به آلمان شب گذشته با دستگیر و زخمی شدن شماری دیگر ادامه داشت.

  مردم معترض آلمان در اعتراض به انتقال زباله‌های اتمی فرانسه به آلمان شب گذشته با تجمع در مسیر انتقال این زباله‌ها با پلیس درگیر شدند. 

بنابر اعلام یکی از سخنگویان معترضان در شهر "دانن‌برگ"، در ادامه تظاهرات معترضان به انتقال زباله‌های اتمی فرانسه به آلمان، شمار زخمی ها به حدود ۱۵۰ تن رسید و حدود ۱۱۰ معترض به وسیله باتوم و گاز اشکآور پلیس زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس نیز زخمی شدن ۳۵ زخمی نیروهای امنیتی و آسیب وارد شدن به ۱۶ دستگاه خودروی پلیس  را تائید کردند.

مردم آلمان پنجشب گذشته به خیابان‌ها آمدند تا در اعتراض به ورود قطار حامل زباله‌های هسته‌ای به کشورشان تظاهرات کنند.

برگزاری تظاهرات در اعتراض به انتقال زباله‌های هسته‌ای بازفرآوری شده از فرانسه به آلمان را از روز سه‌شنبه آغاز کردند و روانه خیابان‌های شهر "والونی" در نرماندی واقع در شمال غرب فرانسه شدند؛ جایی که قطار حامل زباله‌های هسته‌ای از آنجا عازم شهر "گورلربن" در شمال آلمان و در نزدیکی برلین می‌شد.

این دوازدهمین محموله ضایعات هسته‌ای است که قرار بود پس از طی حدود 2 هزار کیلومتر مسافت از فرانسه به آلمان منتقل می‌شود.


***یکشنبه 6/8/1390

حضور نظامی آلمان در افغانستان ادامه خواهد داشت

 وزیر دفاع آلمان از ادامه حضور نیروهای نظامی این کشور پس از سال ۲۰۱۴ در افغانستان خبر داد.

 بنابر اعلام "توماس‌دی مایتزر" وزیر دفاع آلمان، ارتش این کشور پس از خروج نیروهای خارجی در سال ۲۰۱۴ از افغانستان، همچنان در این کشور حضور خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، دی‌مایتزر در مصاحبه‌ای مشترک به همراه "گیدو وستروله" وزیر خارجه آلمان با روزنامه آلمانی "بیلد"  با اعلام این خبر گفت: ارتش آلمان می‌تواند پس از تحویل کامل مسئولیت تامین امنیت افغانستان به نیروهای محلی به عنوان مثال در آموزش نیروهای افغان فعالیت کند.

وی افزود: البته هیچ نیرویی برای مقابله نظامی در افغانستان باقی نمی‌ماند اما این نیروها می‌توانند در آموزش نظامیان آلمانی همکاری کنند.

این در حالی است که قرار است ارتش آلمان اوایل سال آتی میلادی خروج نیروهای خود از منطقه هندوکش را آغاز  کند و در همین راستا در ماه دسامبر مسئولیت منطقه فیض‌آباد را به مقامات محلی واگذار خواهد کرد.

همچنین در ۵ دسامبر (۱۴ آذر) کنفرانسی در شهر بن برگزار خواهد شد که بررسی روند خروج نیروهای آلمانی از محورهای مذاکرات در آن خواهد بود.


***یکشنبه 6/8/1390

اقدام آلمان و فرانسه برای تدوین قرارداد ثبات یورو

 مقامات آلمانی و فرانسوی قصد دارند تا اوایل سال آینده میلادی قراردادی را برای ثبات مالی در منطقه یورو تدوین کنند.

 آلمان و فرانسه در نظر دارند در مدت زمان بسیار کوتاهی اقدام به ارائه قرارداد ثبات در منطقه یورو کنند.

بر اساس این گزارش، این قرارداد که در صورت لزوم بدون توجه به حمایت کمیسیون اروپایی تدوین خواهد شد احتمالا تا ژانویه و فوریه آتی  آماده می‌شود.

"آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان و "نیکلا سارکوزی" رئیس جمهور فرانسه اعلام کردند که می‌کوشند تا این قرارداد را در وهله نخست به صورت قرارداد درون منطقه‌ای تنظیم کنند.

انتظار می‌رود در انگلیس  تظاهرات‌هایی با هدف درخواست برای پیوستن به تدوین چنین قراردادی صورت گیرد.

همچنین اعلام شده است که در نشست آتی سران اروپایی که ۸ و ۹ دسامبر (۱۷ و ۱۸ آذر) برگزار خواهد شد، این پیشنهاد مطرح خواهد شد.

این در حالی است که سران آلمان و انگلیس پیش از این نتوانسته بودند درباره پیشنهاد برلین در زمینه وضع مالیات بر معامله‌های بزرگ و نیز گسترش احتمالی نهادهای اروپایی به اتفاق‌نظر دست ‌یابند.


***دوشنبه 7/8/1390

آلمان رکورد دار صادرات تسلیحات در جهان شد

 یک هفته‌نامه آلمانی نوشت که این کشور در سال گذشته میلادی رکودداری میزان درآمد از صادرات تسلیحات در جهان شد.

 بنابر گزارشی که قرار است روز چهارشنبه آتی ۳۰ نوامبر (۱۴ آذر) توسط دولت آلمان منتشر شود، میزان درآمد آلمان از صادرات تسلیحات در سال ۲۰۱۰ به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، این میزان درآمد که از فروش قایق‌های نظامی، تانک و ناو ۲ میلیارد دلار برآورد شده است که حاکی از رشدی ۵۰ درصدی دارد. و در سال گذشته این رقم ۱ میلیارد و ۳۴ میلیون یورو بود.

علاوه بر این آلمان در سال گذشته قراردادی به ارزش حدودی ۵ میلیارد یورو منعقد کرد که دو‌سوم آن شامل فروش تسلیحات به کشورهای اروپایی و کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بود. پس از آن صادرات به آفریقا و کشورهای حوزه خلیج فارس در رده های بعدی قرار دارند.
***دوشنبه 7/8/1390

در ادامه رایزنی برای حضور طالبان در نشست بن
آلمان خواستار حضور طالبان در کنفرانس بن ‌دوم شد

 وزرای دفاع و خارجه آلمان با تأکید بر حضور طالبان در کنفرانس بن‌دوم،مذاکره با این گروه را تنها راه برقراری ثبات در افغانستان عنوان کردند.

 "توماس‌دی‌مایزیر" وزیر دفاع و "گیدو وستروله" وزیر خارجه آلمان در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی "بیلد آم ‌سونتاژ" خواهان حضور طالبان در کنفرانس بن‌دوم شدند.

این 2 مقام آلمانی حضور نمایندگان طالبان در این نشست را منطقی دانستند اما آینده گفت‌وگوهای صلح افغانستان را نامشخص عنوان کردند.
 
وستروله با بیان این که وی نمی‌تواند روند گفت‌وگوهای صلح دولت افغانستان را تضمین کند، گفت: نیاز است تا بار دیگر تلاش‌ در این زمینه آزمایش شود.
 
وزیر امور خارجه آلمان در عین حال تأکید کرد که بحران افغانستان باید از راه سیاسی حل شود.
 
"مایکل اشتاینر" نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان نیز پیش از این گفته بود که برگزارکنندگان کنفرانس بن‌، با حضور طالبان در این کنفرانس مخالفتی ندارند.
 
در همین حال رسانه‌های آلمانی به نقل از منابع آگاه، از حضور "عبدالسلام ضعیف" سفیر سابق طالبان در پاکستان و "عبدالوکیل متوکل" وزیر خارجه سابق طالبان به منظور رایزنی با دیپلمات‌های آلمانی در برلین خبر می‌دهند.
 
یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آلمان نیز حضور این 2 نماینده سابق طالبان در برلین را تأیید کرده و افزوده است: هنوز هیچ اطلاعی در رابطه با حضور این 2 نفر در کنفرانس بن دوم نداریم.

بر اساس برخی رسانه‌های خارجی، در مذاکرات مخفیانه مقامات آمریکایی و نمایندگان طالبان که در قطر و آلمان انجام شده است، عبدالسلام ضعیف نقش مهمی را ایفا کرده است.
 
"جانان موسی زی" سخنگوی وزارت خارجه افغانستان روز گذشته در یک نشست خبری، از سفر این مقام سابق طالبان به آلمان اظهار بی‌اطلاعی کرد اما این خبر را رد نکرد.
 
کنفرانس بن‌دوم در پنجم ماه دسامبر با شرکت نمایندگان بیش از 100 کشور و نهاد بین‌المللی در آلمان برگزار می‌شود.
 
هدف از برگزاری این کنفرانس، بررسی اوضاع افغانستان از جمله ادامه کمک‌های جامعه جهانی پس از سال 2014، خروج نیروهای خارجی و واگذاری مسئولیت‌ها به افغان‌ها عنوان شده است.

***سه‌شنبه 8/8/1390

اعمال فشار آمریکا و آلمان به شورای امنیت علیه سوریه

 نمایندگان آمریکا و آلمان در شورای امنیت خواستار اعمال فشار بیشتر این شورا علیه دولت سوریه شدند.


 "سوزان رایس" نماینده آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی  گفت: "زمان آن فرارسیده است که شورای امنیت در مورد سوریه اقدامی جدی بعمل آورد."

"پیتر ویتیگ" نماینده آلمان در شورای امنیت سازمان ملل نیز در تأیید سخنان رایس اینگونه اعلام کرد که  شورای امنیت نمی‌ تواند هم چنان در مقابل وقایع سوریه بی تقاوت باقی بماند.

آمریکا و آلمان در حالی خواستار اعمال فشار بیشتر علیه دولت "بشار اسد" رئیس‌جمهوری سوریه شدند که رو گذشته، سازمان ملل متحد گزارشی علیه سوریه منتشر کرد.

سازمان ملل در این گزارش خود که توسط یک هیات مستقل و به سفارش شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد تهیه شده، مدعی شده است که نظامیان دولتی بطور سیستماتیک "مرتکب جنایت علیه بشریت شده اند".

اتحادیه عرب نیز چند روز پیش در راستای تشدید فشارها علیه سوریه، تحریم های اقتصادی را علیه این کشور تصویب کرد.
در اخبار متعددی از تلاش آمریکا و همپیمانان آمریکا به مخالفان سوریه و گروههای مسلح این کشور خوانده‌ایم و چندی پیش در اخبار خواندیم که سرویس‌های جاسوسی فرانسه و انگلیس دیدارهای محرمانه‌ای را با مخالفان سوری برقرار کردند.


***سه‌شنبه 8/8/1390

درگیری معترضان انتقال زباله‌های هسته‌ای با پلیس آلمان

همزمان با ورود آخرین محموله از زباله‌های هسته‌ای فرانسه به آلمان، پلیس این کشور در اقدامی بی‌سابقه به شدت با معترضان درگیر شد.

 پس از گذشت ۱۲۶ ساعت، شب گذشته  آخرین محموله زباله‌های اتمی فرانسه وارد شهر "گورلبن" در شمال آلمان شد که مقاومت بی‌سابقه معترضان در برابر آن را به دنبال داشت.

بر اساس این گزارش، در درگیری پلیس با معترضان که با زدو خورد شدید همراه بود ۲ طرف یکدیگر را به اعمال خشونت متهم کردند. "برنهارد ویتهاوت" رئیس پلیس در این مورد گفت: نفرت و خشونتی که همکاران من با آنها مواجه شدند، همانند ندارد.

وی افزود که این اقدامات پیامدهای منفی سیاسی خواهد داشت.

پلیس آلمان روز گذشته نیز اعتصاب هزاران معترض را که سعی داشتند قطار حامل زباله های هسته ای را متوقف کنند، برهم زد.

پلیس همچنین اعلام کرد در جریان این درگیری‌ با معترضان، 1300 نفر باز داشت شدند.

برگزاری تظاهرات در اعتراض به انتقال زباله‌های هسته‌ای بازفرآوری شده از فرانسه به آلمان از روز سه‌شنبه آغاز شد و مردم در خیابان‌های شهر "والونی" در نرماندی واقع در شمال غرب فرانسه، جایی که قطار حامل زباله‌های هسته‌ای از آنجا عازم شهر "گورلبن" در شمال آلمان و در نزدیکی برلین می‌شد، تظاهرات کردند.

این دوازدهمین محموله ضایعات هسته‌ای است که قرار بود پس از طی حدود 2 هزار کیلومتر مسافت از فرانسه به آلمان منتقل می‌شود.***چهارشنبه 9/8/1390

آلمان سفیر خود در تهران را برای مشاوره فراخواند
 
رسانه‌های خبری از فراخوانده شدن سفیر آلمان در تهران به برلین از سوی وزارت خارجه این کشور خبر دادند.

 رسانه ‌های آلمانی اعلام کردند وزارت خارجه این کشور "برند اربل" سفیر آلمان در تهران را به منظوره مشاوره به برلین فرخوانده است.

بنا بر این گزارش، اقدام وزارت خارجه آلمان در واکنش به اقدام خودجوش دانشجویان ایرانی در تسخیر سفارت انگلیس در تهران صورت گرفته است.

پیش از این دولت انگلیس در واکنش به اقدام خودجوش دانشجویان ایران، دستور تعطیلی سفارت ایران در لندن را صادر کرده بود.

اقدام دولت انگلیس در صدور دستور تعطیلی سفارت ایران در لندن در حالی صورت می‌گیرد که دانشجویان معترض ایرانی روز گذشته پس از تجمع مقابل سفارت این کشور در تهران، اقدام به تسخیر سفارت انگلیس کردند.

همچنین دولت نروژ  نیز در واکنش به اقدام خودجوش روز گذشته دانشجویان ایرانی در تسخیر سفارت انگلیس، سفارت این کشور در تهران را تعطیل کرد.***پنجشنبه 10/8/1390

آلمان ششمین زیر دریایی هسته‌ای را به اسرائیل تحویل می‌دهد

 رژیم صهیونیستی که تا کنون ۳ فروند زیردریایی هسته‌ای بدون پرداخت کوچکترین هزینه‌ای از آلمان دریافت کرده است، قرار است به زودی ششمین زیردریایی هسته‌ای ساخت آلمان را نیز که دولت برلین بودجه هنگفتی برای ساخت آن اختصاص داده است، تحویل بگیرد.
 منابع دولت آلمان روز گذشته اعلام کردند: برلین فروش ۶ فروند زیردریایی هسته‌ای "دلفین" به اسرائیل را به تصویب رسانده است و یک سوم این هزینه را نیز متقبل خواهد شد.
 
بنا بر این گزارش، اسرائیل در حال حاضر سه زیردریایی هسته‌ای ساخت آلمان را در اختیار دارد؛ زیردریایی هایی که قادر به حمل موشک با کلاهک‌های هسته‌ای هستند.
 
خبرگزاری آلمان تأکید کرد: دولت آلمان هزینه ۲ مورد از این ۳ زیردریایی را به طور کامل پرداخت کرده بود و نیمی از هزینه زیردریایی سوم را نیز متقبل شده بود [ به عبارت دیگر، این سه زیردریایی تقریبا مجانی و بدون کوچکترین هزینه برای اسرائیل به تل‌آویو تحویل داده شده بود].
 
بر اساس این گزارش، دولت آلمان در سال ۲۰۰۵ توافقنامه ای را با اسرائیل به امضا رساند که بر اساس آن موظف شد تعدادی زیردریایی هسته‌ای در اختیار تل‌آویو قرار دهد. تا کنون سه زیردریایی تحویل اسرائیل شده است و تل آویو تنها نیمی از هزینه تمام شده تنها یک زیردریایی را پرداخت کرده و عملا می‌توانیم بگوییم که این زیردریایی ها را مجانی تحویل گرفته است.
 
بنا بر این گزارش، ۲ زیر دریایی دیگر همچنان در دست ساخت هستند و مراحل پایانی ساخت آنها در حال انجام است و در بودجه مصوب سال آینده مالی، برلین بودجه‌ای بالغ بر ۱۳۵ میلیون یورو (۱۸۰ میلیون دلار) را برای ساخت ششمین زیردریایی که قرار است تحویل اسرائیل شود، در نظر گرفته است.
 
این گزارش افزود: اسرائیل که از امضای پیمان منع گسترش هسته‌ای خودداری کرده است، تنها دارنده تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه به حساب می‌آید که البته هیچ گاه نیز این موضوع توسط مقامات این رژیم انکار نشده است.


***پنجشنبه 10/8/1390

شمار بیکاران آلمانی به 3 میلیون تن می‌رسد

 آژانس کار در آلمان پیش بینی کرد که به موازات وخامت اوضاع اقتصادی شمار بیکاران آلمانی به 3 میلیون نفر افزیش خواهد یافت.

بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده توسط آژانس کار در آلمان (BA) انتظار می‌رود شمار افراد بیکار در آلمان با وجود کاهش نسبی کنونی، بار دیگر در زمستان افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، "هاینریش آلت" از اعضای این آژانس در این زمینه گفت: در ماه دسامبر بار دیگر شمار بیکاران کاهش خواهد یافت اما در ژانویه و فوریه این رقم بار دیگر سیر سعودی خواهد گرفت. به طوری که انتظار می‌رود طی 3 ماهه زمستان شمار بیکاران 400 تا 500 هزار تن افزایش یابد.

وی در عین حال ابراز امیدواری کرد که در زمینه ایجاد فرصت های شغلی در 6 ماهه نخست سال 2012 میلادی نوعی ثبات ایجاد شود و بسیاری از صاحبان مشاغل در زمینه به کارگیری افرادی که تخصصی دارند نیازمند خواهند شد.

آلت افزود: در خوشبینانه ترین شرایط شمار بیکاران 2 میلیون و 85 هزار تن خواهد بود که با توجه به شرایط اقتصادی پیش‌بینی می‌شود این رقم افزایش یابد.

انتهای ‌پیام/ط.ص