تبلیغات
دنبال کننده خبرها - جنگ روانی غرب بیانگر ترس آنها از گسترش نفوذ معنوی ایران در منطقه است
دنبال کننده خبرها
پنجشنبه 10 آذر 1390

جنگ روانی غرب بیانگر ترس آنها از گسترش نفوذ معنوی ایران در منطقه است

پنجشنبه 10 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

حجت‌الاسلام ابراهیمی در گفت‌وگو با فارس:
جنگ روانی غرب بیانگر ترس آنها از گسترش نفوذ معنوی ایران در منطقه است

خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به پیروزی اسلام‌گرایان در مغرب، تونس و مصر گفت: همه منطقه و جهان اسلام ایران را الگوی مردم سالاری دینی و استقلال می‌دانند و این مسله موجب شده تا غربی‌ها در دست‌پاچگی آشکار جنگ روانی خود علیه ایران را تشدید کنند.

خبرگزاری فارس: جنگ روانی غرب بیانگر ترس آنها از گسترش نفوذ معنوی ایران در منطقه است

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس "توانا" با اشاره به برنامه هماهنگ کشورهای استکباری علیه جمهوری اسلامی در موضوع پرونده هسته‌ای و تحریم‌ها و گزارش‌های خلاف واقع آمانو و احمدشهید و همچنین فضا سازی اخیر درباره اقدام دانشجویان در برابر سفارت رژیم سلطنتی انگلیس در تهران اظهارداشت: پس از تغییر اوضاع بین الملل برای کشورهای سلطه و از بین رفتن نفوذ، اعتبار و دست‌نشانده‌های آنها، نقش بر آب شدن سیاست‌های تغییر خاورمیانه و شمال آفریقا و نیز بیداری مردم کشورهای اروپا و آمریکا، آنها دست به برنامه‌ریزی علیه ایران زدند.

وی با بیان اینکه امروز نظام سلطه متوجه شده که بیداری اسلامی واقعیت است و نمی‌تواند آن را کتمان کند، افزود: با برگزاری انتخابات تونس و روی کار آمدن اسلام‌گراها، استکبار، فرهنگ‌سازی غربی و ضد اسلامی بن‌علی را از دست رفته دید.

حجت‌الاسلام ابراهیمی خروج آمریکا از عراق را ضربه دیگری بر پیکره نظام سلطه دانست و به محاصره و از دست دادن حامیان رژیم صهیونیستی در منطقه اشاره کرد و بیان داشت: با این تحولات عظیم و گسترده آمریکا و غرب آشفته شده و درصدد چاره‌جویی برآمدند بنابراین تصمیم به راه اندازی جنگ روانی گسترده برای عقب‌نشاندن ایران گرفتند در حالی که اقتدار جمهوری اسلامی در حال افزایش است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به اعتصاب 2 میلیون و 600هزار نفر از مردم انگلیس در اعتراض به سیاست‌های دولت این کشور اشاره و تصریح کرد: این اعتصابات موجب خرد شدن اسخوان‌های دولت انگلیس شده است.
 
* استکبار برای مهار خروش ملت‌ها فشار هماهنگ بر ایران را تدارک دید

وی با بیان اینکه موج اعتراضی وال‌استریت در آمریکا روند رو به رشدی دارد، اضافه کرد: کشورهای استکباری علت این تحولات و خروش جهانی را جمهوری اسلامی می‌دانند لذا برای تزلزل و منزوی کردن ایران در جهان، کشورمان را به تروریست بودن و انحراف در پرونده هسته‌ای و حقوق بشر متهم می‌کنند و تمام این اقدامات در واقع جریانی هماهنگ برای از پای درآوردن جمهوری اسلامی بود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با تأکید برای اینکه آتش این توطئه‌ها امروز دامن‌گیر آمریکا و اروپا شده است، عنوان کرد: جمهوری اسلامی هیچ‌گاه از موضع مقتدرانه خود کوتاه نمی‌آید و از همین رو مجلس کاهش رابطه با انگلیس را تصویب کرد.

وی با بیان اینکه 2 میلیون و 600هزار نفر از معترضان انگلیسی می‌توانند این کشور را متحول کنند، گفت: علی‌رغم وضعیت نامطلوب کشورهای اروپایی و آمریکا، اوضاع ایران بسیار مطلوب است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه این گفت‌و‌گو به فشار نظام سلطه به سپاه قدس و تهدید به ترور سردار سلیمانی اشاره کرد و یادآور شد: آنها برای تروریست معرفی کردن ایران انگشت اتهام خود را به سوی سپاه قدس نشانه گرفته‌اند چراکه این سپاه در خارج از مرزها فعالیت می‌کند در حالی که موج منطقه متأثر از فضای معنوی ایران بوده است.

* اثر معنوی نظام در منطقه باعث پریشان‌حالی استکبار شده است

وی تأکید کرد: برای استکبار، سپاه پاسداران با ارتش و وزارت دفاع هیچ تفاوتی ندارد و آنها کلاً مخالف هر ایرانی هستند، بنابراین اثر معنوی نظام باعث پریشان‌حالی آمریکا و غرب شده است چراکه آنها هرگز متوجه معنای معنویت نیستند و همه معادلات را مادی ارزیابی می‌کنند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی مردم‌سالاری دینی و استقلال نظام جمهوری اسلامی را در این 33 سال عامل خروش ملت‌های منطقه دانست و اظهار داشت: الگو شدن ایران به دلیل رهبری هوشمندانه امام (ره) و مقام معظم رهبری و ولایت‌مداری مردم بوده است.

وی با یادآوری تغییر مصوبه مجلس از قطع رابطه به کاهش رابطه با انگلیس، خاطرنشان کرد: انگلیس کار را به جایی رسانده که احتمالاً خودش رابطه با ایران را قطع کند و این برای ملت ایران امری مبارک است و دانشجویان نیز در اقدام خودجوش خود در سفارت انگلیس به دنبال همین مسئله بودند.
انتهای پیام/